Рекомендуємо прочитати

Оливкова олія в дитячому меню

article1433.jpg

Всі ми знаємо про існування оливкової олії. Про неї написано багато книг і статей. Воно дуже смачна і корисна, причому набагато корисніше соняшникової олії. Оливкова олія - це єдине масло зі всіх рослинних, яке повністю засвоюється організмом. Цінність олії дуже велика і тому багато рекомендують його постійно використовувати в їжу для приготування салатів і для смаження продуктів.

Корисність для дітей

Якщо вона така корисна для дорослих, відразу ж виникає питання: «А чи можна його використовувати для приготування дитячого харчування?». Відповідь однозначна: «Так, можна і потрібно». Вченими доведено, що склад масла дуже схожий на склад грудного молока. У його складі знаходяться жирні кислоти і полінасичені сполуки, у яких організм дуже потребує, але самостійно їх синтезувати не в змозі. Жирні кислоти беруть участь в розвитку плоду всередині животика, сприяючи нормальному формуванню нервової системи і мозку. Саме тому оливкова олія дуже рекомендують приймати вагітних жіночкам, а також при годуванні малюка материнським молоком. До речі, якщо ви годуєте крихітку коров'ячим молоком, то його можна «підігнати» по корисності до материнського шляхом додавання в нього оливкової олії. Справа в тому, що в олії міститься ще лінолева кислота, причому в тому ж процентному вмісті, що і в молочку матусі.

В оливковій олії міститься мікроелемент сквален. Він запобігає розвитку в організмі ракових клітин, а також допомагає формувати імунітет і розвивати діяльність мозку.

Масло в дитячому раціоні також необхідно, тому що воно містить вітаміни D, K, E і A. Вони дуже важливі для кісткової системи дитини, оскільки саме вони відповідають за засвоєння і закріплення кальцію в кістках. А кальцій, як ви знаєте - основний компонент, який відповідає за ріст, міцність і здоров'я кісток.

Також до складу масла оливи входять жирні кислоти, які сприяють кращій роботі гормонів і беруть участь у побудові мембран клітини та антиоксидантні речовини. Останні придушують негативну роботу небезпечних радикалів в організмі.

Ще одним важливим компонентом у складі олії є мононенасичені кислоти, які, як відомо, позбавлені холестерину. Отже, оливкова олія, на відміну від інших рослинних олій, жодним чином не підвищує рівень холестерину в крові, навпаки, воно навіть займається його нормалізацією, що дуже важливо для серцево-судинної системи. Також використання масла допомагає привести в норму артеріальний тиск.

Як ви бачите, корисність оливкової олії в меню діток величезна. Як говориться, берегти здоров'я треба з перших днів. А, вибачте, як же тоді можна відмовитися дати оливкової олії своєї крихітці, якщо воно не тільки сприяє відмінній роботі кишечника, нормалізації кислотності в шлунку і роботи жовчовивідних шляхів, запобігає появі каменів у жовчних протоках, шляхом нормалізації викидання жовчі, але і попереджає появу цих захворювань. У цей же список потрібно включити захист організму дитини від появи різного роду виразок і гастритів і виділення продуктів переробки з організму.

Деякі рекомендації

Починати використовувати оливкову олію в дитячому меню можна з 7 місяців, потихеньку додаючи його в дитячі страви. Але при цьому потрібно дивитися на поведінку малюка. Зазвичай смак масла подобається діткам, але іноді й не дуже, тому не змушуйте дитину їсти якщо воно йому не до смаку.

Також хочеться відзначити, що нинішні виробники вельми хитрі і часто пропонують спеціальну дитячу оливкову олію. Але не вірте, такого масла просто не існує. Є різні віджимання. Але незалежно від цього масло не ділиться на дитяче або доросле.

Щоб наші дітки були здорові і щасливі, потрібно приділяти увагу їх раціону і якості їжі. Краще з'їсти мисочку салату з оливковою олією, ніж пачку чіпсів невідомого складу. Крім того, це також стосується і батьків. Адже дитина буде дуже щаслива, бачачи поруч собою здорових і красивих батьків. Так, звичайно, ціна на оливкову олію не маленька, особливо в останні роки. Але її корисність з лишком окупає всі витрати.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дієта для живота допоможе вам зробити живіт пружним і плоским. Завдання дієти - спалити жир в області талії і правильно...
Як визначити, що пора вводити прикорм. Час введення прикорму залежить від ознак фізичного розвитку малюка....
Відомо, навіть доведено з наукової точки зору, що найкориснішим сніданком для нашого організму є звичайнісінька каша,...
Згідно з даними статистики, в США від алергії на білок молока страждають близько 100 тисяч немовлят у рік. Вигодовування...
Scroll To Top