Рекомендуємо прочитати

Алергія на молоко у дітей

article1436.jpg

Згідно з даними статистики, в США від алергії на білок молока страждають близько 100 тисяч немовлят у рік. Вигодовування таких новонароджених, у яких проявляється алергія на молоко, досить складно, адже коров'яче молоко входить до складу багатьох сумішей для годування дітей. Є випадки, коли у новонароджених виявляється алергічна реакція навіть на вигодовування молоком матері.

Алергія на молоко має свої негативні наслідки і позначається на здоров'ї малюка. Так, дитина починає страждати від здуття живота, постійного газоутворення, часто плаче і відригує. А у деяких немовлят можливі напади нудоти після процедури годування і запори.

Прояви алергічної реакції на молоко у немовлят

Основними ознаками потенційної алергії на білок молока у новонароджених вважаються вісім симптомів:
- Діарея - досить поширене розлад у новонароджених. Поява крові в калових масах є ознакою сильної алергії на молоко.
- Нудота і часте відригування після процедури годування.
- Подразнення і висип на шкірних покривах.
- Зміна поведінки дитини. Немовлята, які страждають алергією на молоко, дуже часто і тривало плачуть через больові відчуттів в їх животику.
- Зміни в масі тіла. Мала надбавка у вазі або, взагалі, її відсутність внаслідок діареї і нудоти є ознаками серйозного розладу.
- Газоутворення. Велика кількість утворюються в животі дитини газів також свідчать про алергію на білки молока.
- Свистяче або утруднене дихання, наявність слизу в горлі і носі теж вважаються ознаками алергічної реакції організму малюка на протеїни в молоці.
- Зневоднення організму, втрата апетиту, нестача енергії, які виникають через алергічні процеси у новонародженого. Дитині не достатньо поживних речовин, що заважає дитячому організму нормально рости і розвиватися.

Чому розвивається алергія на молоко

Справа в тому, що деякі білки, що входять до складу молока, є потенційними алергенами і здатні викликати розвиток алергічної реакції. До таких білків відносять і казеїн, і молочну сироватку, які є основними компонентами молока. Від загальної кількості протеїнів молока казеїн складає 80%, молочна сироватка - до 20% і містить два основних алергічних компонента - бета-лактаглобулін і альфа-лактальбумін.

У разі, коли імунна система дитини реагує на молочні протеїни як на небезпечну субстанцію (як на інфекцію, на чужорідний білок), вона запускає механізми імунної відповіді, а саме алергічну реакцію у відповідь на алерген, в ролі якого в даному випадку білок молока. У свою чергу це призводить до порушень функцій шлунково-кишкового тракту новонародженого, дискомфорту і постійного плачу малюка. Грудне вигодовування пов'язане з меншим ризиком розвитку алергії на материнське молоко в порівнянні з штучним харчуванням.

З віком алергія на молоко повинна пройти сама по собі, зазвичай це відбувається після досягнення дитиною трирічного віку. Але, на жаль, є приклади, коли у дітей зберігається алергія на білки молока протягом усього життя.

Харчування дітей з алергією на протеїни молока

Дітям, що страждають алергією на молоко, не слід вживати в їжу йогурти, сири, морозиво, каші, що містять у складі сухе молоко корови. Не рекомендується також пахта і масло.

Коров'яче молоко можна замінити на мигдальне, рисове, вівсяне або соєве молоко. Для того щоб дитина не відчував нестачі поживних речовин, слід поєднувати замінники коров'ячого молока разом з тофу і фруктовими соками.

Алергія і непереносимість лактози

Існує помилкова думка, що непереносимість лактози і алергія на молоко - синонімічні поняття, що невірно. Непереносимість лактози має на увазі під собою непереварювання цукру молока і вкрай рідко буває у немовлят. Вінд неї страждають діти старшого віку і дорослі. Це індивідуальна непереносимість вуглеводу молока. А алергія розвивається у відповідь на білок молока, а не на цукор, і поширена у маленьких дітей і новонароджених.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Рано чи пізно у кожної мами виникає питання: як відучити від нічних годувань свою дитину? Малюк не втомлюється...
Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться...
Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Багато батьків задумуються над питанням, в якому віці можна давати сметану дитині. Сметана є легкозасвоюваним...
Scroll To Top