Рекомендуємо прочитати

Бандаж при вагітності

article2555.jpg

Носіння бандажа під час вагітності може дуже допомогти не тільки жінці, але і її малюкові. Однак серед лікарів немає єдності в питанні, чи варто вдаватися до його допомоги.

Щоб прийняти якесь рішення, необхідно вислухати різні точки зору. І якщо ви все ж захочете носити бандаж, то у вас відразу ж виникне багато питань: які вони бувають, як їх одягати, навіщо вони взагалі потрібні та інші. Спробуємо розібратися.

Види бандажів
Бандажі відносяться до розряду нижньої білизни, яка залежно від призначення носять під час вагітності або після пологів, тобто розрізняють дородові і післяпологові бандажі. Існують і універсальні моделі, які підходять для носіння в обидва періоди.

Крім того, бандаж може бути різної форми:

Бандаж-трусики з еластичною підтримуючою вставкою спереду над животом: надівається як труси, але незручний тим, що щоденне носіння неможливе або утруднене, оскільки кожен день такий бандаж потрібно прати.

Бандаж-пояс одягається на нижню білизну. Він має вигляд еластичної стрічки, яка підтримує живіт і попереджає появу розтяжок. Дуже зручний у використанні, спеціальні клапани з боків дозволяють регулювати розмір і щільність облягання.

Бандаж-корсет вважається пережитком минулого - дуже непрактичний.

Комбінований бандаж використовуються як до, так і після пологів. Він також зроблений у вигляді пояса - з прогумованої тканини, яка тягнеться. Застібається такий бандаж на липучках: під час вагітності широка частина зміцнює спину, а вузька підтримує живіт. Після пологів пояс застібається навпаки - вузькою частиною тому, а широка в цей час затягує живіт.

Кому та коли потрібен бандаж
Як тільки животик починає інтенсивно рости - саме час подумати про носіння бандажа. Зазвичай це відбувається з четвертого місяця - на 20-24 тижні. Але в деяких випадках носіння бандажа доцільно трохи раніше або навпаки - пізніше. Особливо актуально це для жінок, які ведуть активний спосіб життя і перебувають по кілька годин поспіль на ногах. Бандаж допоможе вам зменшити больові відчуття, викликані тиском плоду на куприк і тазові кістки, а також зніме навантаження з хребта.

Якщо м'язи живота у вас ослаблені - без бандажа не обійтися. Він буде підтримувати дитину, виконуючи функції міцних черевних м'язів. Ослаблення черевної порожнини частіше буває при повторній або багатоплідній вагітності. Крім того, бандаж необхідний при появі розтяжок або схильності до цього.

Також носіння бандажа показано при остеохондрозі, варикозному розширенні вен, при деяких видах акушерських патологій і при загрозі передчасних пологів.

Аргументи «за» бандаж
Значно полегшує виношування, особливо багатоплідної вагітності.
Допомагає уникнути почуття втоми і болю в ногах.
Знімає біль у спині та попереку.
Зменшує навантаження на хребет і органи малого тазу.
Може запобігти появі розтяжок.
Запобігає передчасному опущення плода (що в нормі має статися на 38 тижні вагітності).
Зменшує ризики при загрозі невиношування.
Підтримує живіт при розслабленні черевних м'язів.
Допомагає дитині внутрішньоутробно зайняти правильне положення.
Сучасні технології дозволили створити спеціальні дихаючі матеріали, тому в бандажі не буде жарко навіть у літній час.
Дуже зручний і легкий у застосуванні (до кожної моделі додається детальна інструкція з описом).
Непомітний під одягом.

Аргументи «проти»
Деякі лікарі впевнені: носіння бандажа сприяє тому, що черевні м'язи стають ледачими і важче відновлюються після пологів. Тому носити бандаж можна тільки за суворими показаннями:
- Болі в спині;
- Загроза переривання вагітності;
- Недорозвиненість шийки матки;
- Низьке положення плоду при слабких м'язах живота;
- Рубець на матці (після попереднього кесаревого або іншої гінекологічної операції);
- Операція на черевній порожнині протягом півтора років до настання вагітності;
- Неврологічна біль, викликана утиском нерва в поперековому відділі хребта;
- Багатоплідна вагітність.

Якщо у вас немає ні єдиного з показань, бандаж носити не можна. Адже природою все продумано, і виносити таку тяжкість (зростаючий плід) жінка цілком може і без додаткової допомоги - м'язи передньої стінки живота в змозі впоратися з цим самостійно. До того ж, нерідко жінки купують синтетичні бандажі, які можуть викликати алергічні шкірні реакції.

Лікарі також стверджують, що поява розтяжок викликано гормональними змінами і втратою шкірою еластичності. І бандаж у цьому допомогти не може, вважають деякі.

Але все більше гінекологів рекомендують своїм підопічним носіння бандажа зважаючи на дуже багато його переваг. Правда, при цьому необхідно дотримуватися режиму його носіння, про що трохи нижче, і перш завжди радитися зі своїм лікарем.

Тим не менш, в деяких випадках бандаж і зовсім протипоказаний. Це стосується більше останнього триместру вагітності, коли дитина раптом перевертається і займає неправильне положення, наприклад, сідає на попу. Бандаж буде серйозною перешкодою для того, щоб знову перевернутися так, як потрібно перед пологами. Але у випадку, коли розташування малюка знову стає нормальним, бандаж навпаки буде утримувати дитину в такому стані, не даючи можливості для небажаної «самодіяльності». Тому носити потрібно буде обов'язково.

Вирішальний фактор
Приймати рішення про носіння бандажа можете тільки ви, але порадитися з лікарем все ж не буде зайвим. Вирішальним чинником у прийнятті рішення (якщо немає явних протипоказань) можуть бути ваші відчуття.

Купувати бандаж слід в аптеці, спеціалізованому магазині або безпосередньо в жіночій консультації. Виберете для себе кілька видів бандажів і приміряйте їх. Якщо вистачить терпіння - можете перепробувати все. Нехай консультант допоможе вам у цьому, підбираючи потрібний розмір і показуючи, як правильно надівається та чи інша модель.

Свій вибір слід зупинити на тому варіанті, в якому вам найзручніше. Ви не повинні відчувати ніякого здавлювання або будь-якого іншого дискомфорту. Якщо ж ні в одному із запропонованих бандажів вам незручно - не слід купувати взагалі ніякого.

Правила носіння бандажа
Не можна носити бандаж безперервно, тим більше спати в ньому. Рекомендується робити 30-40-хвилинну перерву після кожних 3х – год. носіння.

Однак якщо бандаж вам прописали за серйозними показаннями і він вам просто ідеально підходить (ви відчуваєте помітне полегшення і комфорт), то перерви робити не потрібно.

Бандаж не повинен здавлювати черевну порожнину - тільки підтримувати живіт.

Ніяких дискомфортних відчуттів жінка відчувати не повинна (незалежно від прийнятої позиції або рухів тіла) - тільки полегшення.

Доцільно носити бандаж до самого кінця вагітності. Але орієнтуватися слід на свої відчуття і свідчення.

Якщо лікар не забороняє, і ви прийняли рішення носити бандаж - не переживайте. При правильному надяганні, носінні і використанні він не представляє абсолютно ніякої небезпеки ні для вас, ні для малюка

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Якщо раніше головним призначенням жіночої білизни була гігієнічна захищеність, то зараз це справжній індикатор...
Нижня білизна нареченої Весілля очікувана і хвилююча подія. Гарне плаття та взуття молодої, аксесуари, фата, букет це...
Романтична вечеря, красива постільна та нижня білизна, аромат свічок і парфумів, афродизіаки - ці способи відомі жінкам...
Кожна жінка яка піклуються про своє здоров'я повинна приділяти увагу догляду за інтимною зоною свого тіла. А чи знаємо...
Scroll To Top