Рекомендуємо прочитати

Експрес-схуднення

Аделя Кузьмiна  1312 днів назад (15 травня 2013)
Експрес-схуднення стає надзвичайно популярним до літа, коли часу на спорт вже немає, а квитки на курорт уже куплені. Незважаючи на очевидність факту, що швидко і надовго схуднути за тиждень-півтора неможливо, число шанувальників експрес-схуднення зростає з кожним роком. При цьому, найбільш популярні настільки сумнівні методи скидання ваги як голодування, чарівні засоби для експрес-схуднення і гідроколонотерапія.
""
Зображення зменшенно. Клацніть, щоб побачити оригінал.

Добровільна голодовка 
Експрес-схуднення за допомогою голодування протягом декількох днів - найбезпечніша з усіх спроб швидко скинути вагу. У здорової людини відмова від їжі на тиждень не викличе ніяких фатальних наслідків. Найнеприємніші наслідки, які може викликати короткочасне голодування - це підвищена сонливість, головний біль і дратівливість.
При деяких захворюваннях навіть короткочасне голодування може призвести до фатальних наслідків. Зрозуміло, що голодування категорично неприпустимо при інсулінозалежних формах цукрового діабету, а при латентній формі діабету і захворюваннях щитовидної залози, голодувати можна тільки під наглядом ендокринолога.
З обережністю потрібно відноситься до експрес-схудненню і при гастритах з підвищеною кислотністю. Відмова від їжі може спровокувати загострення хвороби.
Але найсумніше, що експрес-схуднення у вигляді голодування не дасть бажаних результатів. Справа в тому, що вже через добу після останнього прийому їжі організм переходить в режим економії енергії - сповільнюється обмін речовин. Тому втрата кілограмів при повному голодуванні буде навіть менше, ніж при дієті з добовим раціоном в 1200Ккал.

Експрес схуднення за допомогою чарівних засобів? 
Експрес-схуднення за допомогою таблеток і всіляких очищувальних засобів виникло на початку 90-х. На перший погляд, за допомогою БАДів, до складу яких входять виключно рослинні компоненти, можна скинути пару кілограмів. Проте слід розуміти, що трави в складі засобів для експрес-схуднення, зазвичай володіють проносним і сечогінною дією. Вони прискорюють просування їжі по кишечнику, а також викликають виведення з організму рідини. Цей ефект і викликає різке зниження ваги. Тому у випадку, коли у людини є схильність до закрепів і до набряків, ці кошти вельми виправдані. Однак не можна покладати на них занадто великих надій.
По-перше, їх не можна приймати тривалий час. Тому на переважній більшості упаковок значиться часовий інтервал від 2-3 тижнів до 1-2 місяців.
По-друге, у разі, якщо не вносити змін у свій звичний раціон харчування, після припинення використання чаїв і власне курсу експрес-схуднення, втрачені кілограми можуть повернутися. 
Варто пам'ятати і про те, що далеко не кожен кишечник здатний витримати великі дози проносного. Люди з хронічним колітом і захворюваннями шлунково-кишкового тракту повинні дотримуватися при експрес-схудненні обережність. Категорично не можна застосовувати такі препарати під час вагітності та годування груддю.

Експрес схуднення і очищення від шлаків 
Експрес-схуднення можна досягти і за рахунок банального видалення з товстого кишечника залишків калових мас, що накопичуються між складками слизової, горезвісних «шлаків».
Найчастіше цей результат досягається гідроколонотерапією як сором'язливо називають стару добру клізму в центрах краси. Спеціальні розчини, якими промивають кишківник для експрес-схуднення, містять у собі пом'якшуючі роздратування речовини і йогуртові культури, які допоможуть відновленню нормальної мікрофлори.
Єдина проблема - «святе місце» порожнім не буває і калові маси між складками дуже скоро відновляться. Що ж стосується міфу про шкоду шлаків і омолоджуючий ефект при їх видаленні - то ця ідея ніяк не блищить новизною. Вперше гіпотезу про зв'язок між накопиченнями калових мас у товстому кишечнику висунув великий фізіолог Ілля Мечников. На жаль, очищення організму від шлаків аніскільки не уповільнювала старіння і видатний учений відмовився від своєї гіпотези.
Слід зауважити, що гідроколонотерапія, як спосіб експрес-схуднення, має жорсткі протипоказання, які стосуються хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, тому без попередньої консультації гастроентеролога відправлятися на цю процедуру не варто.
Scroll To Top