Рекомендуємо прочитати

12 способів знайти вільний час

Адмiнiстратор  1327 днів назад (5 травня 2013)
Вам катастрофічно не вистачає часу протягом дня? Ви складаєте списки речей, які необхідно зробити, але не можете поставити до кінця дня відмітку про їх виконання? У мене був тривалий період, коли мені здавалося, що час просто тікає від мене. Це сильно засмучувало мене. Але я знайшла чудові способи отримати більше вільного часу протягом дня і хочу поділитися ними з вами.
""
Зображення зменшенно. Клацніть, щоб побачити оригінал.

1. Тайм-аут
Виділіть годину або більше часу, під час якого не перемикайтеся ні на які інші заняття. Використовуйте цей час для виконання найбільш важливих або термінових справ. Як відомо, концентрація на чомусь одному дуже ефективна. Коли ж ми робимо 2 і більше справ, нашу увагу расфокусированний верб результаті ви або нічого не зробите або не доробите.

2. Список необхідних справ
Замість того щоб робити поточні справи, складіть список справ, які ви раніше не робили, але які треба зробити для майбутніх змін, і на які ви можете виділити час. Не забудьте включити в цей список і ті речі, які ви вже робите, але вкрай нерегулярно. Тепер розділіть ці справи на 4 категорії: - Важливі і термінові - Важливі і не термінові - Не важливі термінові - Не важливі не терміновіТепер у вас є список важливих і не дуже справ. Вам залишається тільки виділити для цих справ час, враховуючи їх пріоритетність для себе

3. Проаналізуй свій розпорядок дня
Подивіться, що дійсно віднімає у вас багато часу. Це facebook, дорога на роботу, макіяж щоранку, розмови з колегами? Складіть список ваших занять із зазначенням часу, витраченим на них. Це допоможе вам краще розуміти, від чого можна відмовитися в ім'я дійсно важливих справ.

4. Графік
Візьми свій список важливих справ і розплануйте їх на один тиждень. Не применшуйте то кількість часу, який вони можуть зайняти у вас, інакше ви знову будете страждати від браку часу. Включіть все, що вам необхідно зробити і починайте діяти.

5. Об'єднуйте
Подивіться на речі, які займають велику кількість часу і подумайте над тим, як їх можна об'єднати. Наприклад, ви можете виділити один день для домашнього прибирання замість того, щоб витрачати на це годинник кожен день.

6. Передивіться свою рутину
Проаналізуйте своє життя і зрозумійте, чи дійсно вас задовольняє поточний стан справ? Якщо вам бракує часу вдень, чи згодна ти приминати душ вночі? Що було б якби ви вставали на п'ять хвилин раніше і розслаблялися з чашкою гарячої кави перед напруженим днем? Подумайте про те, як ви можеш урізноманітнити свої дні.Советую піти далі і вставати на півгодини-годину раніше і починати свій день з медитації. Це найкращий початок будь-якого дня.

7. Скажіть НІ
Вчіться говорити «ні» тим речам, які ви не хочете робити, які ви не повинні робити або не можете зробити з якоїсь причини. Якщо ви будете погоджуватися з усім, що вам нав'язують, то це займе весь ваш вільний час. Будьте готові до того, щоб захищати свій вільний час.

8. Використовуйте правило трьох
Складіть список ваших поточних справ на весь день, але виділіть з них тільки три найголовніші. Переконайтеся, що у вас достатньо часу, щоб виконати ці три справи і не плануйте більше нічого. Немає гіршого демотиваторів, ніж бачити величезний список справ, які вам необхідно зробити протягом дня, а часу для цього немає.

9. Підкорите найбільшу гору
Вибрати найбільшу або саму складну задачу і почніть саме з неї. Більшість людей роблять помилку, починаючи день із дрібних завдань, а великі відкладаючи на потім. Зазвичай до кінця дня ви так сильно втомлюєтеся, що великі завдання вже просто не під силу вирішувати, а от з маленькими є шанс справитися навіть в кінці дня.

10. Делегуйте
Використовуйте доступну вам робочу силу. Віддавайте частину своїх обов'язків іншим. Це стосується не тільки роботи в офісі, але і вдома. Розподіліть роботу на всіх членів сім'ї. Ви і не помітите, як швидко і дружно пройде прибирання і ніхто не втомиться.

11. Відключайте
Якщо ви дійсно зайняті або потрібно закінчити роботу в строк, вчіться вимикати інтернет і телефон, щоб ніхто і ніщо вас не відволікали. Інакше, є великий шанс, що ви відвернетеся на новий лист, "важливий" дзвінок, пошук інформації і свою роботу так і не зробите.

12. Перерва на обід
Беріть з собою готові домашні обіди і обов'язково влаштовуйте собі повноцінний відпочинок. Після їжі бажано прогулятися хоча б трохи. Під час прогулянки ви можете не тільки відпочивати, але й оцінити, як проходить ваш день, як оптимізувати свій графік і виконати необхідні справи.

Як тільки ви почнете користуватися цими підказками, ви помітите, що з кожним днем у вас з'являється все більше вільного часу. Ви відчуєте себе краще і бадьоріше і перестанете боротися з величезним списком поточних справ на кожен день.


Scroll To Top