Рекомендуємо прочитати

Як привчити дитину до дитячого садка?

article1338.jpg

З моменту поповнення в родині жінка розчиняється у своєму довгоочікуваному малюку - «дихає» ним, живе його бажаннями та інтересами. Але крихітка швидко дорослішає, і йому потрібно все менше уваги батьків і все більше простору для розвитку. Саме цей час є ідеальним для того, щоб почати відвідувати дитячий садок.

Здавалося б, нові іграшки, друзі, різноманітні ігри та заняття - все це має стати справжнім магнітом для допитливого карапуза, і похід в садок асоціюватися з чимось приємним і цікавим дозвіллям. На ділі ж для багатьох це обертається справжньою трагедією. У чому причина складної адаптації малюка і як привчити його до садочку?
Батьки, які планують в майбутньому відвідування дитиною садка, повинні знати, що адаптація - це процес природний і закономірний. Малюкові потрібно звикнути до нового режиму, людей, вимог.

Інша справа, що ця адаптація у деяких виявляється занадто болючою: малюк, не бажаючи розлучатися з мамою і татом, закочує істерику вже вдома, і вона може тривати весь день. Забравши ж дитину з садка, замість свого усміхненої і слухняної крихітки, батьки спостерігають істеричного, впертого і пригніченого малюка. На тлі постійного стресу може навіть знизитися імунітет, і крихітка почне постійно хворіти.

Крім того, батьки, приводячи дитину в садок, бачать, що інші дітки можуть спокійно йти в групу, активно і пізнавально проводити весь день в садочку і вечір з батьками. І закономірно задаються питанням: у чому ж секрет?

Передусім, батькам варто знати, що якщо дитина єдина в сім'ї, з зайвою опікаю в дома, залежний від мами і невпевнений у собі, то, швидше за все, його адаптація до садочку виявиться складною. Тому для таких малюків краще почати підготовку до садка за півроку до того моменту, коли він переступить його поріг. Що вона собою являє?

Для початку максимально розширте коло спілкування свого чада. Частіше відвідуйте дитячі парки, розвиваючі заняття, басейн. Беріть малюка з собою під час вилазок на природу, походів в магазин або в гості і поступово привчайте його взаємодіяти з людьми різних статей, віку і положень. Намагайтеся частіше залишати крихітку грати самостійно. Розкажіть казку, подивіться фільм або мультфільм з малюком про дитячий садок. Пограйте в нього, поясніть призначення садка. Без зайвих подробиць скажіть, що це місце, де дітки грають, поки батьки працюють. Ні в якому разі не обговорюйте садок негативно, не лайте вихователів при дитині, але і надмірно нахвалювати теж не варто.

Перед першим відвідуванням варто підкоригувати режим своєї дитини під той, який прийнятий в садку, навчити його самостійно їсти, одягатися, ходити в туалет. Хорошою ідеєю може стати залучення малюка до вибору нового гардероба для садка.

На початкових етапах адаптації краще віддати перевагу поступовому привчанню, коли малюка залишають в садочку всього кілька годин на день, кожен тиждень додаючи до часу перебування пару годин. При кожному зручному випадку хваліть малюка, кажучи який він вже дорослий і як йому подобається ходити в садок - діти легко піддаються навіюванню.

Коли ж малюк почне повноцінно відвідувати садок, намагайтеся з ранку завжди бути в гарному настрої. Не видавайте своїх переживань і побоювань дитині. Приходьте завжди вчасно і постарайтеся налагодити довірливі стосунки з персоналом садка. Прощаючись, посміхайтеся і говорите про те, коли саме ви повернетеся за малюком: після сну, після їжі, після прогулянки і т.д. З собою йому можна дати улюблену іграшку або солодощі.

Але навіть у самого підготовленого і слухняного малюка адаптація може зайняти деякий час. До цього треба бути готовим і сприймати спокійно і терпляче. Малюку потрібен час, щоб звикнути. Підтримайте його, і вже через пару місяців ви й не помітите, як ваш малюк буде із задоволенням бігти в садок, заведе нових друзів і буде гордо носити додому перші власні роботи.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу...
Проживши кілька років, міцна сім'я розуміє, що підійшов час для другої дитини. Але також розуміють, що для первістка це...
Новий рік - довгоочікуване і улюблене свято більшості людей. Але він несе з собою велику небезпеку - багато зайвих...
Багатьох батьків турбує питання правильного харчування дітей, включаючи режим прийому їжі. Деякі діти їдять погано і...
Scroll To Top