Рекомендуємо прочитати

Домашня освіта: плюси і мінуси

article1505.jpg

Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу (вам тільки доведеться вибрати ту, яка найбільш вам підходить). А може навчатися вдома, не відвідуючи заняття в школі. Вчитися вдома - в більшості країн цілком законна система виховання, розвитку і освіти дітей. Домашню освіту дитина може отримувати як у віці, що відноситься до початковій школі, так і в більш старшому віці.

Розглянемо докладніше домашню освіту, плюси і мінуси цього явища. Як правило, перехід на домашню освіту потребують пошуків школи, в якій існує така форма навчання. Вам потрібно буде зарахувати дитину саме в таку школу. Вчителі даної школи зможуть допомогти вам і з підручниками, і з методичними матеріалами. Саме в цій школі ваша дитина буде проходити атестацію для переведення його до наступного класу, а також здавати всі обов'язкові іспити.

Безумовно, як і всяка система, ця має свої плюси і мінуси.

Переваги


Звичайно, при домашньому освіті вся увага приділяється тільки вашій дитині. Він стає як би єдиним учнем у класі. І це не може не привести до хорошого результату, адже ви можете ретельно контролювати підготовку дитини з кожного предмету, зможете відразу відмітити прогалини в знаннях, ви можете роз'яснювати незрозумілий матеріал стільки, скільки буде потрібно.

Крім того, батьки, як правило, це саме ті люди, які знають дитину найкраще. Їм буде набагато простіше зробити процес навчання ефективним. Тим більше, що саме вони в цьому і зацікавлені.

Якщо ви досить освічена людина, на початковому рівні навчання вам цілком вистачить власних знань. Надалі, ви можете не тільки викладати дитині самі, але й запрошувати необхідних викладачів.

Ви зможете направляти і розвивати свою дитину саме в тому напрямку, який вважаєте найбільш підходящим саме для нього. Вам не потрібно буде орієнтуватися тільки на шкільну програму, - ви завжди зможете внести в план навчання ті предмети, які вважаєте необхідними.

При домашньому навчанні дитини не доведеться примушувати до виконання якихось спільних, обов'язкових для всіх правил, якщо для нього вони тяжкі і неприйнятні (мова, звичайно, тут йде тільки про правила організації процесу навчання; правила поведінки або морально-етичні норми - це тема іншої розмови ).

Ви зможете легко контролювати учбове навантаження і стан вашої дитини. Навчальний процес буде організований так, щоб не було ніякого негативного впливу на здоров'я вашої дитини. Діти, що навчаються вдома, мають більше можливостей для нормального відпочинку. Вашій дитині не доведеться болісно прокидатися або підлаштовуватися під стандартного розкладу школи.

Дитина зможе максимально розвинути свої творчі здібності, адже у нього ніхто не буде вимагати вибирати шаблонні рішення і стандартні варіанти. І йому, наприклад, не доведеться переривати творчі заняття лише тому, що для всіх продзвенів дзвінок. І якщо він намагається реалізувати якісь свої творчі пориви, ідеї або задуми, - у нього буде на це достатньо часу.

Ваша дитина буде захищений від необхідності вступати в конфлікти з однолітками під час навчання. Його звички і особливості не будуть причиною для глузувань і тиску з боку інших дітей.

Домашнє навчання дозволить ще більше згуртуватися вашій родині. Спільні заняття, спільні інтереси, - це допоможе уникнути (або значно згладити) виникаючі при дорослішанні дитини конфлікти з батьками.

Недоліки

Домашнє навчання вашої дитини зажадає від вас багато сил і часу. Адже вам доведеться не тільки займатися самим навчанням як таким, - вам доведеться знаходити матеріал для занять, опрацьовувати його, продумувати додаткові заняття та заходи. Як правило, домашнє навчання вимагає повного завантаження одного з батьків цим процесом, без можливості відволіктися на щось інше.

Неможливо бути дійсно компетентним у всіх областях і по всіх предметах, які потрібні вашій дитині для вивчення. Може виявитися, що дитина не може пройти атестацію (або скласти іспити), тому що вам не вистачило знань для якісного навчання.

Крім того, навіть якщо ви дійсно володієте всіма знаннями, необхідними дитині, може виявитися, що ви недостатньо хороший педагог. Якщо виникне проблема, - наприклад, складнощі з розумінням якої теми, - можуть знадобитися спеціальні навички і прийоми по тому, як донести до дитини потрібну інформацію або передати потрібний досвід.

Багато хто думає, що навчання вдома дешевше шкільного. Це не зовсім вірно. Звичайно, ви будете позбавлені від багатьох витрат, яких будуть потрібні при навчанні дитини в школі. Але, якщо ви хочете дати своєму синові або доньці якісні знання, вам буде потрібно безліч методичних матеріалів. І вартість їх може становити суму, цілком порівнянну з дорогим навчанням у європейських країнах.

Один з дуже серйозних моментів - спілкування. Дитині потрібна не просто будь-яке спілкування, він повинен вчитися взаємодіяти з однолітками. Формування соціальних навичок - не менш важлива частина процесу навчання. Чи зможе дитина завести собі справжніх друзів, якщо коло його спілкування буде обмежений? Чи зможете ви компенсувати якимось чином відсутність дітей поряд з вашою дитиною, відсутність спільних дитячих занять, ігор, свят, розмов і т. і.? Втім, цього можна не надто побоюватися, якщо коло вашого власного спілкування великий і в нього входять сім'ї з дітьми відповідного віку. Також, як варіант, ви можете відправляти свою дитину в дитячі установи «нешкільного» характеру - наприклад, різні гуртки і секції, дитячі табори (літні оздоровчі, спортивні), мовні школи і т. п.

А ще ви мимоволі зробите дитину об'єктом підвищеної уваги, коли йому все ж доведеться спілкуватися з тими, хто навчався в системі звичного шкільної освіти. Ви повинні прийняти для себе рішення, домашня освіта і плюси цього явища – підходить для вашої родини чи ні. У будь-якому випадку - відповідальність за свою дитину несете ви. Ви і вибираєте за нього - як і де йому отримувати знання та досвід.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Зарядка вранці - це комплекс фізичних вправ, які виконуються після сну щодня. Ранкова гімнастика зміцнює здоров'я ...
Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і...
Багато зараз говорять про те, що сучасним школярам не вистачає правильної виховної роботи. Але для того, щоб визначити...
Багато батьків хочуть пишатися досягненнями своїх дорослих дочок або синів, для цього необхідно задуматися про...
Scroll To Top