Рекомендуємо прочитати

Діти. Скоро їх буде двоє!

article2873.jpg

Проживши кілька років, міцна сім'я розуміє, що підійшов час для другої дитини. Але також розуміють, що для первістка це стане великим життєвим випробуванням. Діти реагують на повідомлення батьків по-різному. Одні просять замість сестри або брата домашню тваринку, а інші вважають, що їх просто хочуть замінити, адже він неслухняна дитина. Ви самі йому це сказали. Тому батьки повинні ретельно підготуватися до народження другого малюка, не забуваючи про почуття свого первістка. Адже це його перший досвід в житті. Постарайтеся хоча б не допускати найпоширеніших помилок.

Оптимальна різниця у віці
Це питання, ймовірно, ніколи не вщухне. Завжди з цього приводу будуть суперечки і розбіжності. Одні висловлюються в бік меншої різниці у віці діточок, кажучи, що у дітей буде більше спільних інтересів. Інші ратують за досягнення шкільного віку дитиною, тому що він буде вже досить самостійним. Для маленького дитятка залишатиметься більше часу.
Оптимальною різниці у віці до 5 років дотримуються психологи. Близько трирічного віку дитині стає потрібен товариш і однодумець. Багато дітей просять батьків братика або сестричку. Та й до чотирьох років дитина вже привчена бути самостійною, що дозволить мамі більше часу проводити з новонародженим.

Менший віковий діапазон дітей не дозволить вам приділяти кожному малюкові достатньо часу і уваги.
Але якщо різниця у віці буде велика, то першій дитині буде байдуже поява молодшого родича. Грати, проводити багато часу з малюком за власним бажанням він не буде.

Як повідомити про поповнення в сім'ї
Отже, ви чекаєте зустрічі з другою дитиною в сім'ї. Починаєте замислюватися, як краще сказати про його швидку появу першій дитині. А сказати треба просто впевнено і дуже спокійно. Не варто його питати, чи хоче він сестричку або братика. Адже він може вам дати негативну відповідь, яка вас абсолютно не влаштує. Адже ви і так вже давно відчуваєте свою вину перед ним. Не кажіть на цю тему з ним перепрошуючи або нарочито бадьорим голосом, не завіряється, що все у вас буде чудово. Так дитину можна насторожити! Скажіть новина щиро. Нехай малюк сам відчує правильність прийнятого вами рішення.

Не кажіть старшій дитині, що у неї буде товариш для спілкування вдома, для загальних ігор. Так, воно і буде, але не відразу. І тоді первістка чекає розчарування. Просто розкажіть про майбутнього братика або сестричку детальніше. Разом переглянете його фотографії або відео в дитячому віці. Адже він теж зовсім недавно не умів не тільки ходити, але і сидіти або говорити.
Нехай починає звикати і вивчати функції старшої дитини в сім'ї. Беріть його в магазин за покупками для малюка, прислухайтеся до порад щодо вибору дитячих іграшок. Заздалегідь обміркуйте, де стоятиме дитяче ліжечко.

Якщо хочете переселити дитину в іншу кімнату, то впевнено обґрунтуйте цей переїзд поліпшенням умов і створенням додаткового комфорту для старшенького.

Ніколи не говоріть про проблеми вагітності, якщо це може почути дитина. Це спровокує ревнощі до ще не народженої дитинці і підвищить тривожність вашого первістка.

Давай знайомитися!
І ось вже хвилююча подія здійснилась. Мама з маленьким прийшла додому. Родичі несуть подарунки. Але дарувати їх треба не тільки мамі та новонародженій, але і його старшому братику чи сестричці. І не розчулюйтеся, милуючись, довго крихіткою в присутності старшого. Йому ваших почуттів ще не зрозуміти.

Обов'язково знайдіть час протягом дня для спілкування з першою дитиною. Вислухайте всі його розповіді про життя без вас, скажіть як ви скучили і дуже його любите. А потім познайомте маленьких родичів. Покажіть маленького, нехай візьме його за ручку, поговорить з ним, посміхнеться. Але якщо він відмовляється від спілкування, то не наполягайте. Йому потрібен час, потім він сам захоче це зробити. Але при прояві виражених ревнощів малюка подумайте про нестачу уваги йому з вашого боку. У день не менше години виділяйте маленькому ревнивцеві для спілкування. Нехай ваша увага буде направлена тільки на нього.

Нас вже двоє
Перші два-три тижні перебування новонародженого в будинку будуть дуже складними. Життя всіх членів сім'ї зміниться кардинально. Мама більше часу буде спілкуватися з маленьким, старшій дитині часто буде чути у відповідь на прохання: почекай, не до тебе!
Дитина буде плакати, дратуватися з найменшого приводу, проявляти навіть агресивність до маленького невинного по суті, адже воно забирає маму.

Залишайтеся мамою, до якої звикла ваша дитина. Гуляйте з ним, грайте, читайте книжки. Не карайте дитину, не порівнюйте його на користь новонародженого. Скажіть, що малюк дуже швидко підросте і буде гуляти разом з вами. А кращим другом молодшого брата чи сестри може бути тільки старший брат чи сестричка.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Через що в одній родині панують довірчі і дружні відносини, а в іншій - просто не складаються? Що цьому причина? Можна...
Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу...
Розуміння, ласка, любов, яка не знає кордонів; казки, прочитані вголос зимовими довгими вечорами; домашні пироги; теплі...
З моменту поповнення в родині жінка розчиняється у своєму довгоочікуваному малюку - «дихає» ним, живе його...
Scroll To Top