Рекомендуємо прочитати

Режим харчування дитини: принципи і правила підбору

article1434.jpg

Багатьох батьків турбує питання правильного харчування дітей, включаючи режим прийому їжі. Деякі діти їдять погано і їх складно нагодувати, інші ж, навпаки, можуть не відчувати обмежень в їжі. У зв'язку з цим потрібно з усією серйозністю поставитися до режиму харчування дитини, а так само взяти на озброєння деякі правила годування малюка, яких варто дотримуватися.

Під поняттям «режим харчування» мають на увазі не тільки тимчасові відрізки між прийомами їжі або конкретні години харчування, але і кількість прийомів їжі, і правильний розподіл добового раціону по калорійності.

Найбільш раціональним визнано 4-разове харчування. Це пов'язано з тим, що травний тракт відчуває рівномірне навантаження, тоді обробка їжі травними ферментами найбільш повноцінна. І, звичайно ж, прийняття їжі в певні години сприяє виробленню умовного рефлексу, який полягає активному виділенні травних соків до конкретного часу.

З віком у дитини розвивається жувальний апарат, посилюється і смакове сприйняття. До кінця 1-ого року життя малюк уже й ковтає, і досить добре пережовує їжу. Це дає можливість урізноманітнити раціон харчування дитини і поступово наближати його до складу і смаком і виглядом такого для дорослих людей. Зверніть увагу, що перехід від годування грудним молоком до дорослого харчування слід проводити поступово. Харчування дитини має бути збалансованим, диференційованим і відповідати віку. Малюків молодше 1,5 років потрібно годувати 5 разів у день, а після 1,5 року - 4 рази на день. Обсяг їжі повинен відповідати обсягу шлунка.

Визначено, що тимчасові відрізки між прийомами їжі у малюків повинні складати як мінімум 4 години. Така схема годівлі оптимальна, так за 4 години шлунок дитини переварює і звільняється від їжі. Добовий раціон повинен бути правильно розподілений. Візьміть на замітку, що в першій половині дня краще давати бобові, рибні та м'ясні страви, на вечерю рекомендується подавати сирні та овочеві страви. У щоденному раціоні дітей мають бути дві страви з овочів і одна - каша. До півторарічного віку малят годують пюреподібними стравами, а з віком починають подавати гарніри і м'ясо у вигляді невеликих шматочків.

Діти 1-3 річного віку мають наступний добовий раціон: сніданок - 1/3 добової енергетичної цінності; обід - 1/3; полуденок - 1/5, вечеря - 1/5. Сніданок рекомендується давати в 8.00 ранку, обід - о 12.00, полудень - в 16.00, вечеря - о 20.00.

Дуже важливо, щоб діти харчувалися мінімум 4 рази на день різноманітною, повноцінною їжею. А приймати їжу слід кожен день в однакові годинник. У разі відхилення від режиму харчування, розбіжність часу не повинно перевищувати 15-30 хвилин. І це важливо, тому що при дотриманні певних інтервалів між харчуванням постійно, у дитини з'являється апетит до конкретного часу, виникає відчуття голоду, відбувається вироблення травних ферментів.

Не рекомендується давати дітям солодощі між сніданком і обідом, наприклад. Залиште смачненьке на полуденок, наприклад, печиво, десерт. Якщо малюк погано їв за обідом або сніданком, батькам потрібно проявити волю, і для користі дитини прибрати зі столу всю їжу і не давати йому перекушувати до наступного основного прийому їжі. Таке коротке голодування дозволить виховати в дитині культуру прийняття їжі і поведінки за столом.

Якщо режим харчування дітей підібраний правильно, вони їдять з великим апетитом, з'їдаючи всю порцію і звикаючи до обсягів їжі, що дозволяє їм нормально додавати у вазі, рости і розвиватися. При неправильно підібраному режимі харчування або повній його відсутності діти, як правило, погано додають у вазі, можуть різко втрачати вагу, що пов'язано проблемами засвоюваності їжі. А примушувати малюка їсти побільше, може призвести до переїдання, а потім і ожиріння, що спричинить серйозні проблеми зі здоров'ям. Пам'ятайте, що дитина, яка ще до однорічного віку звикла харчуватися смачною, корисною, різноманітною їжею в певний час, має правильний біологічний годинник в організмі, що тільки сприятливо позначається на його розвитку.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

З моменту поповнення в родині жінка розчиняється у своєму довгоочікуваному малюку - «дихає» ним, живе його...
Давати дітям до року коров'яче молоко — небажано. Якщо з якихось причин не можна годувати дитину грудьми або просто не...
Новий рік - довгоочікуване і улюблене свято більшості людей. Але він несе з собою велику небезпеку - багато зайвих...
Багатьом батькам знайома картина, коли малюк відштовхує тарілку з приготовленою їжею, а якщо мама починає вмовляти...
Scroll To Top