Рекомендуємо прочитати

Коли потрібно привчати дитину до горщика?

article1885.jpg

У всіх батьків колись виникає питання про те, коли починати привчати свою дитину до горщика?

Кожен тут керується своїми поглядами на життя, та й діти всі різні. Більш збудливі малюки звикають пізніше, ніж спокійні й оптимістичні.

Хлопчики теж часто привчаються пізніше дівчаток, тому що їм складніше керувати м'язами, які беруть участь у процесі.

Також є думка, що діти в памперсі потім важче ходять на горщик, хоча це нічим не доведено.

Взагалі вважається, що дитина зможе користуватися горщиком, коли досягне певного рівня розвитку, який настає між 1 роком і 1,5-річчям. У цей період стінки сечового міхура стають сильними. Крім того, малюка потрібно навчити сидіти, не встаючи, протягом декількох хвилин, що складно зробити до досягнення нею годовалового віку.

До того ж, протягом першого року життя багато дітей не відчувають діяльності кишечника, тобто все відбувається довільно. Так, якщо спостерігати і бути дуже уважною, то «ловити» моменти можна в будь-якому віці, однак це не означає, що дитина звикла до горщика, адже вона повинна сам розуміти, що відбувається і уміти керувати процесом.

Коли малюкові виповнюється рік, він починає відчувати наповненість прямої кишки, вміє контролювати себе у процесі. Що стосується контролю за мочевипусканням, його домогтися складніше. Вже у віці 16-18 місяців сечовий міхур може утримувати багато рідини, діти залишаються сухим близько двох годин, і в цей час можна привчати їх до горщика. Слід постійно тримати горщик поруч і висаджувати дитину на нього кожні дві години. Головне - не перестаратися. Якщо виявляти нетерпіння і висаджувати частіше, то дуже швидко це заняття маляті просто набридне.

У віці два роки і старше більшість дітей вже починають проситися в туалет самі. Варто придивитися до дитини, можливо, він робить якийсь знак або вимовляє якесь слово, що сигналить про його бажання сходити на горщик.

Якщо він не хоче користуватися горщиком, карати його за це не можна, потрібно залишити його в спокої, просто висаджуючи періодично, але тільки ненадовго. Однак варто з'ясувати причину такого небажання, може бути, горщик холодний або незручний, може, він йому просто не подобається, тоді варто горщик дитячий купити разом з малюком, нехай він сам його собі вибере. Головне - терпіння і ласка, і все у вас обов'язково вийде!

Поради лікаря: Школа доктора Комаровського: Горщик і дорога до нього

Scroll To Top