Рекомендуємо прочитати

Значення масажу і гімнастики для немовляти

article1863.jpg

Матусі й татусі, бабусі й дідусі іноді запитують: «Навіщо робити масаж такій маленькій дитині?». Дорослі можуть висловити свою думку про ефективність та відчуття від впливу процедур на відміну від грудних дітей. Давайте розберемося в цьому питанні і почнемо з впливу масажу на організм.
1. Нервова система. Відбувається стимуляція розвитку головного мозку, за рахунок імпульсів, що передаються по нервових шляхах з шкіри. Поліпшується здатність координувати свої дії і контроль над роботою організму.
2. Система кровообігу. У місці дії прискорюється кровотік і збільшується постачання кров'ю клітин і тканин, до них надходить більше поживних речовин.
3. Лімфатична система. Поліпшується лимфоток, прискорюється виведення продуктів обміну.
Все перераховане дуже важливо для швидко зростаючого організму. Масаж області живота сприяє прискоренню перистальтики кишечника у дітей, що корисно при затримці стільця і метеоризмі.

У залежності від використовуваних прийомів, тонус різних груп м'язів підвищується або знижується, приходячи в норму.

Зазвичай масаж поєднується з гімнастикою. Розглянемо значення загальнозміцнюючих процедур в 5 вікових групах для дітей до 1 року.
1. У віці 1-3 місяців робота спрямована на розслаблення м'язів згиначів рук і ніг. Тренуємо здатність тримати і повертати голову, лежачи на животі. У цей період роблять масаж за наявності порушень, що вимагають термінової корекції. Чим раніше почати, тим краще результат.
2. У 3-4 місяці продовжуємо нормалізувати тонус м'язів кінцівок, допомагаємо навчитися переворотам зі спини на живіт, правильно і міцно тримати іграшку. Малюки вже дуже активні, не варто залишати їх без нагляду.
3. У 4-6 місяців зміцнюємо ручки, ніжки і м'язи спини для освоєння пози навкарачки, починаєм повзання. Допомагаємо навчитися перевертатися з живота на спину. Не поспішаємо садити, тим більше в м'які подушки, щоб уберегти хребет від викривлень, потрібна тверда опора для положення напівлежачи.
4. У 6-9 місяців готуємо малюка до повзання з положення на четвереньках, сидінню з прямою спиною. Масажуємо ручки, долоньки і пальчики для освоєння різноманітних рухів і маніпуляцій з іграшками. Розвиваємо координацію. Спеціально ставити на ніжки не поспішаємо, щоб уникнути не правильної установки стопи, х-і про-образної деформації.
5. У 9-12 місяців допомагаємо міцніше стояти на ніжках і готуємося до перших кроків. Навчимося перелазити через іграшки, підлазити.
Оздоровчі курси є основою, до якої додаються лікувальні прийоми при наявності порушень. Дитячий організм дуже чутливий і має величезні компенсаторні можливості, тому масаж і гімнастика дають виражений ефект при професійному підході.

Загальнозміцнюючі курси можуть проводити мами, пройшовши невелике навчання. Мамині руки передадуть ніжність і любов дитині, процедура проводиться в затишній домашній обстановці, у зручний для дитини час. Але якщо необхідні лікувальні прийоми, наприклад при вродженої м'язової кривошиї, клишоногості, дисплазії кульшового суглоба, асиметрії м'язового тонусу, знадобиться допомога лікаря або медичної сестри, що спеціалізуються в педіатрії.

При правильному підході дитині сподобається масаж, якщо не з першого, то з другого разу обов'язково. Малюкові приділяється увага, він відчуває, що краще координує руху, стає сильнішою, в допомогу йдуть іграшки та книжки для встановлення контакту. Діти раді спілкуванню та веселим заняттям, а сльози недоречні під час сеансу, стрес запам'ятовується надовго. Для комфорту дитини варто погодувати не менше ніж за 40 хвилин до масажу. Приміщення повинно бути теплим для прийняття повітряних ванн.

Масаж і гімнастику чудово доповнюють заняття на м'ячі (фітбол), що розвивають координацію і подобається дітям. Головне робити все плавно і збільшувати навантаження поступово. Успішних і радісних вам процедур!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Справжня леді ніколи не одягне під джинси рвані колготки, бо знає: красивим повинно бути не тільки те, що у всіх на виду....
Оздоровче значення водних процедур відомо з далекої давнини. Контакт з водою надає розслабляючу дію, тонізує шкіру,...
Здоров'я дітей? це найголовніше в житті батьків. До питання розвитку і здоров'я малюка потрібно підходити з усією...
Майже кожна дівчина після пологів стикається з такою проблемою, як зайва вага. Однак, крім зайвої ваги часто...
Scroll To Top