Рекомендуємо прочитати

Масаж для дитини до року

article1376.jpg

Здоров'я дітей? це найголовніше в житті батьків. До питання розвитку і здоров'я малюка потрібно підходити з усією серйозністю і відповідальністю. Від того, наскільки правильні заходи будуть вживати батьки в перші роки життя дитини, залежить його життя. Фахівці вважають, що на першому році життя дитина, як пластилін, в нього треба вкладати свої сили, час, енергію. У цей період закладається фундамент, з яким він буде жити все своє життя. З дитиною потрібно займатися, не залежно від того, народився він здоровим або з відхиленнями (великими чи невеликими).

Масаж для дитини до року: типи і їх ефект


Важливою і необхідною процедурою для новонародженого малюка, як втім, і для дітей по старше, вважається масаж. Він робить сприятливий ефект на організм дитини. Масаж сприяє кровообігу, роботі всієї серцево-судинної системи, а також опорно-рухової і нервової системи. Для того щоб робити масаж малюкові до року, можна найняти фахівця, що володіє навичками цієї процедури на професійному рівні, або ж спробувати робити його самостійно.

Варто відзначити, що який би хороший не був фахівець з масажу, ніхто не зможе замінити теплі мамині руки. Пам'ятайте, що масаж, особливо для новонароджених дітей, це не просто оздоровча процедура, це ще й спілкування дитини з мамою.

Типи масажів і лікувальний ефект масажу


Виділяють кілька типів масажу - профілактичний, корекційний, лікувальний. Профілактичний масаж рекомендується виконувати для повноцінного розвитку організму дитини, його починають робити в період, коли дитині 1,5-2 місяців. Такий тип масажу батьки можуть виконувати самі або ж звернутися за допомогою до професіонала. Однак рекомендується проконсультуватися з педіатром, перед початком процедури масажу самостійно.

Корекційний і лікувальний масажі призначаються педіатром. Який саме комплекс процедур увійде в них залежить від патології, виявленої у малюка.

До віку в 2 місяці дитина обов'язково повинен бути оглянутою ортопедом або хірургом, за результатами такого огляду і призначається той чи інший тип масажу.

Не варто нехтувати рекомендаціями лікарів і якщо масаж призначений обов'язково, приводьте малюка на процедури. Це особливо важливо на першому році життя малюка, так як дійсно допомагає справитися з багатьма проблемами здоров'я.

Вельми ефективний масаж при захворюваннях опорно-рухового апарату (клишоногості, дисплазії, плоскостопості, сколіозі), при захворюваннях органів дихальної системи (бронхіті, плевриті, риніті, бронхіальній астмі), при терапевтичних захворюваннях (рахіті, грижі, кривошиї, гіпотрофії, гіпер-і гіпотонусі), при захворюваннях органів травної системи, а також нервової системи.

У разі, якщо дитина народилася недоношеною, має якесь захворювання, консультація педіатра носить не рекомендаційний, а обов'язковий характер.

Не потрібно займатись самолікуванням, довіртеся професіоналам.

Протипоказання до масажу


Масаж дитині протипоказаний, якщо у нього було виявлено будь-яка з представлених нижче захворювань: гострі захворювання, гнійні та інші запальні ураження епітелію шкіри, підшкірної клітковини в гострій фазі, а також запальні процеси в лімфатичних вузлах, м'язах, кісткової тканини (пемфігус, екземи, лімфаденіти, остеомієліти, імпетиго, флегмони та ін). Масаж протипоказаний при захворюваннях, що призводять до ламкості і хворобливості кісток, при гострих формах рахіту, гострих формах артриту, туберкульозі суглобів і кісток, при вроджених вадах серця, гострих формах нефриту, при гепатиті різної етіології, при великих пахових, стегнових, пупкових та мошонкових грижах , які супроводжуються випаданням органів черевної порожнини або схильністю до їх утиску. В інших випадках за наявності гриж можливо робити масаж, але з обов'язковою фіксацією її пов'язкою пластиру.

Завжди пам'ятайте, що, якщо у дитини є якісь проблеми зі здоров'ям, то масажні процедури повинні виконуватися в строгій відповідності з показаннями і призначеннями лікаря, і виключно за участю фахівця - дитячого масажиста.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Оздоровче значення водних процедур відомо з далекої давнини. Контакт з водою надає розслабляючу дію, тонізує шкіру,...
Жінки все більше хочуть контролювати своїх чоловіків. І це їм вдається. Під контролем слабкої половини знаходиться і...
Матусі й татусі, бабусі й дідусі іноді запитують: «Навіщо робити масаж такій маленькій дитині?». Дорослі можуть...
Подорож з дитиною - приваблива перспектива для батьків, які не бажають уповільнювати темп життя навіть після...
Scroll To Top