Рекомендуємо прочитати

Чим зайнятися мамі в декретній відпустці

article1352.jpg

Декретна відпустка - емоційно важкий період для жінки. Тому мами прагнуть знайти для себе заняття, що допомагає зняти стрес і "перевести дух". Ця стаття підкаже декілька варіантів "дозвілля".

Жінка в декретній відпустці

Вітаю! Якщо ви читаєте цю статтю, значить з імовірністю 99% ви стали щасливим батьками. Це величезне щастя, незрівнянне ні з чим іншим. Ви так чекали цього малюка, готувалися до його народження, скуповували все вподобані сорочечки, чепчики та пінетки, прочитали сотні сторінок різних енциклопедій по вихованню дитини, і ось, нарешті, настав цей довгоочікуваний момент і ви стали мамою і татом! Ця стаття більшою мірою орієнтована на жінок, тому що в декретній відпустці виявляються саме вони (за рідкісним винятком). Тому надалі мова піде про те, чим зайнятися мамі в декретній відпустці.

Перший рік життя вашого малюка буде найважчим періодом, ви будете повністю зайняті доглядом за дитиною і якщо з'явилося кілька вільних хвилин, краще їх витрачати на сон, розслаблюючу ванну або спілкування з чоловіком.

Але перейшовши річний рубіж, ваш малюк стане більш самостійнішим: ходити без підтримки дорослих, їсти ложкою, пити з кружечки і деякий час самостійно грати з улюбленими іграшками. Дорослішаючи, дитина буде набувати все нові і нові навички. Тим самим звільняючи маму від виконання деяких обов'язків. Так до двох років у денному розкладі з'являється кілька вільних годин. Про використання цього часу і піде мова.

Чим же зайнятися мамі в цей вільний час? Хтось віддає перевагу здоровому сону, хтось любить погортати журнал чи газету, ну а хтось просто посидить в інтернеті або подивиться телевізор. Всі ці варіанти можливі. Але деякі матусі йдуть далі і проводять час максимально корисно.

Кілька ідей проведення вільного часу для мам

1. Рукоділля. Це і шиття, і в'язання, і ліплення з глини, і складання ікебан, і навіть різьблення по дереву, загалом, у кого наскільки вистачить фантазії. Подібного роду занять існує превелика безліч, вони цікаві, навіть захоплюючі, змушують працювати фантазію і руки, не вимагають великих фінансових вкладень, правда і прибуток ви навряд чи отримаєте. Якщо ви не маєте професійного навику в такому занятті, то це ваше хобі, а значить, матеріальної вигоди можна не чекати. Наприклад, якщо ви не маєте спеціальної освіти швачки, то ви навряд чи зможете шити високоякісні речі на замовлення, швидше ваші вироби будуть для вашої дитини, для вас чи для дому.

Чим зайнятися мамі в декретній відпустці

2. Кулінарія. Деякі відносять кулінарію в розділ рукоділля, за принципом «зроблено своїми руками». Але це не вірно. Ми говоримо про кулінарію не як про необхідність людини задовольняти свої потреби в їжі, а скоріше як про мистецтво. Ви можете навчитися готувати страви абсолютно різних світових кухонь, від східного до мексиканської, від італійської до української. Знову ж таки, головне фантазія! Подібне ваше захоплення напевно оцінять родичі і друзі, а головне ваш чоловік. Шлях до серця чоловіка, як то кажуть, лежить через шлунок. Народна мудрість і не будемо з нею сперечатися. Однак у цього проведення часу існує одне дуже значне АЛЕ! Це ваша фігура! Після народження дитини жінкам найчастіше дуже важко повернути свою колишню форму. Тому, якщо ви страждаєте зайвою вагою і хочете позбавитися від нього, забудьте про це заняття. Спеціально для вас наступний розділ.

Чим зайнятися мамі в декретній відпустці

3. Спорт. Так, так, саме він! Якщо є можливість відвідувати спортзал, фітнес центр або басейн - прекрасно, якщо ні - теж не проблема. Існує величезна кількість вправ, які можна виконувати вдома, без будь-яких тренажерів. І ще один дієвий спосіб привести фігуру в порядок, підкачати м'язи, поліпшити настрій, зняти стрес - біг. Варто відзначити, в занятті спортом є один нюанс - треба полюбити сам процес і переконати себе, що результат неодмінно буде, і він перевершить всі ваші очікування. В іншому випадку, вашої сили волі надовго не вистачить і через пару тижнів заняття спортом заміниться сидінням на дивані перед телевізором.

Чим зайнятися мамі в декретній відпустці

4. Робота на дому і підробіток. Звичайно, розвагою або приємним дозвіллям це навряд чи назвеш, зате це приносить гроші, які ніколи не бувають зайвими. В залежності від виду вашої діяльності, наявної освіти та досвіду роботи можна вибрати собі підробіток. Це може бути ведення бухгалтерії на дому, робота оператором на телефоні, переклад тексту, написання статей і т. д. Але головне, щоб це заняття вас не дратувало, а в ідеалі навіть приносило задоволення. На кожній мамі лежить безліч обов'язків, фізичних і емоційних навантажень, тому вільний час ні в якому разі не можна займати неприємною роботою.

Чим зайнятися мамі в декретній відпустці

5. Підвищення кваліфікації, вивчення мов, поповнення знань. Якщо ви любите читати і вам завжди здавалося, що не вистачає знань у якійсь галузі, вивчайте! Звичайно, як я говорила в попередньому пункті, це має приносити задоволення. Деякі знаходять в інтернеті всілякі он-лайн курси, вони можуть бути пов'язані з вашою професійною діяльністю, особистим життям або взагалі ні з чим не пов'язані. Хтось поринає у світ книг і черпає звідти всю необхідну інформацію. Це все на ваш розсуд. Що стосується вивчення мови, тут незайвими виявляться аудіокниги, спеціальні комп'ютерні програми, підручники та художня література на мові, що вивчається.

Чим зайнятися мамі в декретній відпустці

Якщо дочитавши, ви все ще не визначилися, чим хочете зайнятися у вільний час, раджу вам спробувати всі запропоновані мною заходи. Не можна говорити: «мені це не цікаво», «я це не вмію», «це занадто складно», не спробувавши на практиці.

Можливо в вас, дорогі матусі, заховані таланти, про які ви навіть не підозрювали. І підчас декретної відпустки - саме час їх розкрити.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

З одного боку емоційне потрясіння корисне для організму і вміння оперативно приймати складні рішення може піти на...
Захоплення і хобі є дуже важливою частиною життя будь-якої людини. Не дарма ж одне з питань, яке задають, коли хочуть...
Можливості людського організму нескінченні. Питання лише в бажанні, прагненні і тренуваннях. Можна тренувати мозок,...
Целюліт. Це моторошне слово відомо практично кожній жінці. На жаль, знайоме воно нам не тільки з наукової літератури,...
Scroll To Top