Рекомендуємо прочитати

Просто хобі: геокешинг - за скарбами з GPS

article1755.jpg

Пошук скарбів завжди заворожував людей, схильних до авантюр. Зазвичай все впирається у відсутність карти, на якій показано місцезнаходження скарбу. Часи "Острова скарбів" давно канули в Лету, та й географічне розташування у нас, м'яко кажучи, не то. Є, звичайно, у нас і свої, національні, легенди про скарби. Замків, монастирів і садиб, де хтось, щось і колись закопав, в Україні вистачає, але з картами таки біда.

Ситуація кардинально змінилася з входженням у наше життя систем супутникової навігації і інтернету. Обмін інформацією не тільки прискорився в десятки разів, але і став доступний в тих випадках, коли про це можна було тільки мріяти. На рубежі тисячоліть, в 2000 році, GPS-навігатори стали працювати точніше завдяки рішенню уряду США скасувати навмисні похибки в показниках супутників. Інтернет і GPS перестали бути суто військовими технологіями, і вже другого травня американець Дейв Алмер запропонував світові нову гру. Суть гри - одна людина робить схованку, ховає в ньому якісь предмети, а потім публікує координати схованки в інтернеті, на спеціальному сайті. У першому сховку були і книги, і відеокасети, і гроші. Через день почали закладати тайники і інші учасники гри.

Вже 13 травня нове захоплення вийшло за межі США, і схованки з'явилися в Новій Зеландії. А 30 травня 2000 гра отримала свою теперішню назву - геокешинг. Поступово захоплення стає комерційним проектом - в різних країнах відкриваються сайти, присвячені грі, в проект втягуються сотні і тисячі нових учасників. Приходить геокешинг і на простори екс-СРСР. Росія, Україна, країни Прибалтики втягуються в цей рух, і за перший рік в Росії, наприклад, було закладено 100 схованок.

В Україні, та й в Росії, є деяка відмінність у принципі закладання схованок. Для них зазвичай вибираються якісь відомі місця, пам'ятки, і тим самим досягається не тільки спортивний інтерес, а й підвищення рівня знань учасників про рідну країну. В результаті таких принципів вибору місць для схованок геокешінга і цікавіше, і простіше. Не треба їхати в якісь важкодоступні місця тільки заради секретної точки, можна поєднати поїздку з якихось красивим і цікавим місцям з пошуком схованок, або знайти їх під час туристичного походу по відомим місцям, наприклад, в печерних містах і монастирях Криму. Завдяки цьому на основному російськомовному сайті гри є вказівки вже більш ніж на 11 тисяч схованок, а відвідуваність порталу перевищує 7 тисяч осіб на день.

Як же відбувається процес гри? Одна людина залишає тайник у якомусь визначеному місця, інші його знаходять, про що залишають запис у спеціальному блокноті у схованці. Зі схованки можна взяти будь-який приз, але замість нього необхідно залишити свій, не менш цінний. Про це теж необхідно зробити відмітку в блокноті. Ну і, звичайно, коли знайшов отримує доступ до комп'ютера з інтернетом, він робить відповідні записи і на сайті по геокешингу.

Є і певні обмеження, як же без них. Наприклад, не можна створювати тайники на режимних об'єктах, або в таких місцях, куди немає доступу будь-якому охочому, наприклад, у приватних володіннях. У схованку не можна класти предмети, які заборонені на рівні законодавства, наприклад наркотики, заборонені до розміщення і алкоголь або сигарети, як предмети, які відносяться до нездорового способу життя. Ну і так звані "предмети для дорослих" теж заборонені, адже в грі беруть участь і діти. Є й інші обмеження, наприклад, на пахучі предмети або на ті, які можуть швидко зіпсуватися. Також, за замовчуванням заборонено розкривати тайник при негативній температурі, але автор схованки при бажанні може це дозволити.

Загалом, геокешинг - прекрасна розвага для тих, хто багато подорожує, і хоче привнести у свої поїздки або походи елемент змагальності. Кажуть, затягує, і відмовитися від пошуків таких міні-кладів дуже непросто. Та й чи потрібно? Адже будні треба якось урізноманітнити, і цей спосіб нітрохи не гірше, ніж інші.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

На сьогоднішній день впровадження в життя різноманітних технологій практично витіснило романтику з побуту. Або вся...
Танець живота - це дуже красива, еротична постановка, яка ніколи не залишить байдужим жодного чоловіка в цьому світі....
Захоплення і хобі є дуже важливою частиною життя будь-якої людини. Не дарма ж одне з питань, яке задають, коли хочуть...
Колекціонування монет - одне з найбільш популярних хобі. Його часто називають нумізматикою, але це не зовсім правильне...
Scroll To Top