Рекомендуємо прочитати

Інтер'єр дитячої кімнати для новонародженого

article1337.jpg

Кожні батьки хочуть для своєї дитини самого кращого і красивого, а тому намагаються ретельно продумувати планування майбутньої дитячої кімнати для новонародженого. Безумовно, оформляти дитячу необхідно задовго до появи малюка, адже потім цим займатися вже можливості не буде - весь час буде займати дитина. Головне, що необхідно враховувати при плануванні - це створення затишку і безпеки.

Інтер'єр кімнати для новонародженого повинен бути світлим. В якості основного кольору краще вибрати спокійні світлі тони, які можна розбавити яскравими елементами, але їх не повинно бути дуже багато. Різні колірні акценти необхідно вводити поступово. Для стін добре підійдуть природні, нейтральні, дуже світлі кольори, наприклад, ніжно-рожевий з охристим або білим для дівчинки, або ніжний блакитний у поєднанні зі світло-зеленим або білим для хлопчика. Яскраво-червоні, фіолетові, сині насичені тони краще не використовувати, оскільки червоні збуджують психіку дитини, а сині, навпаки, пригнічують. Не варто вибирати в якості основного кольору «гнобителі» відтінки - коричневий, сірий, а тим більше чорний.

Дитячу кімнату бажано поділити на три зони. Перша зона призначена для сну і відпочинку, у другій зоні дитина буде грати, а третя - мамина зона, де батьки зможуть помістити одяг і речі по догляду за дитиною. У будь-який з зон кімнати дитина, як і його мама, повинні відчувати себе комфортно.

Зона сну і відпочинку


Новонароджена дитина в добу спить в середньому шістнадцять-двадцять годин. Тому перші два місяці це найважливіша зона в його житті.

Слід запам'ятати, що зона сну повинна бути тільки зоною сну і відпочинку і нічого більше. Годувати дитину в ліжку або заповнювати її іграшками не варто. Тільки так дитина зрозуміє, що в ліжку він повинен спати.

Використовувати балдахін або фіранки на ліжку не бажано, оскільки це затрудняє доступ повітря. М'які стінки на ліжко також не рекомендується ставити: дитині для розвитку необхідно бачити всю кімнату, до того ж вони добре вбирають пил.

Вибираючи місце для ліжечка новонародженого, необхідно враховувати наступне:
- Ліжко повинна стояти на віддалі від радіаторів опалення, оскільки вони сушать шкіру.
- Розміщувати ліжко слід в мало освітленому місці.
- Ліжко не повинна бути в зоні, де дитина грає або їсть.
- Бажано не ставити ліжко поруч з холодною зовнішньою стіною, інакше дитина може застудитися.
- Краще ставити ліжко на максимальній відстані від вхідних дверей і стін, які суміжні з вітальнею або кухнею, тобто з «гучними» кімнатами.

Зона для ігор


Поки малюк не почав ходити, тобто він не пересувається по всій квартирі, дитині необхідно організувати зону для ігор.

Ігрова зона передбачає:
- Місце для ігор в рухливі ігри;
- Кошики та ящики для зберігання іграшок;
- Розвиваючий килимок, де малюк навчиться перевертатися;
- Місце для читання книг і ігор з іграшками і предметами;
- Манеж, в якому можна на деякий час залишити дитину одну.

Ця зона повинна бути найяскравішою. Краще її виділити візуально, тим більше малюки здатні сприймати тільки насичені кольори. До прикладу, в цьому місці поверх шпалер можна наклеїти інші - яскраві, або нанести барвисті зображення звірів.

Після того як дитина трохи підросте, звірів можна поміняти на букви та цифри або на героїв улюблених мультфільмів.

Зона для одягу і предметів по догляду


Основний предмет меблів в цій зоні - це крісло або стіл для годування. Точніше крісла буде два: для мами і для дитини.

Для мами можна купити крісло-гойдалку з підлокітниками: в ньому зручно тримати дитину, а головне, легко присипляти. Для дитини, які вже вміють сидіти, в магазинах продають спеціальні стільці для годування.

Також в цій зоні слід розташувати наступні предмети меблів:
- Комод або шафа, в якому будуть зберігатися дитячі речі: одяг, памперси та ін
- Диван-ліжко або крісло-ліжко. Як варіант, диван можна поставити і поряд з дитячим ліжком, тобто в зоні для сну і відпочинку.
- Столик для сповивання. Зараз такі столики виробники дуже часто поєднують з комодом.
- Тумбочка для косметики та інших предметів по догляду за дитиною.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top