Рекомендуємо прочитати

Ламінат: правила догляду та прибирання

article3150.jpg

Так як ламінат є багатошаровою структурою, потрібно знати кілька моментів і враховувати їх під час прибирання. Кожна планка ламінату покрита спеціальним шаром з меламіну або акрилової смоли, завдяки цьому покриттю деревна панель захищена від вологи, механічних пошкоджень і ультрафіолетових променів. Крім того, ця плівка виконує пило відштовхуючу функцію, завдяки якій щоденне прибирання можна проводити пилососом, без додаткового вологого протирання.

Що ж до вологого прибирання, то про цей момент варто подумати заздалегідь - до покупки ламінату. Вибираючи ламінат, потрібно враховувати в якій з кімнат ви плануєте його стелити. Якщо це буде кухня або ванна кімната, то перевагу варто віддати тому ламінату, на шви якого нанесено воскове покриття, що перешкоджає попаданню води в стики. У кімнати, де вологе прибирання буде проводитися не більше трьох разів на тиждень, можна вибрати ламінат з менш водостійким покриттям.

З'ясувавши основні характеристики ламінату, давайте поговоримо про правила збирання, дотримання яких дозволить підлогового покриття зберегти початковий вигляд і прослужити довше. Для миття ламінату необхідно підібрати спеціальний засіб з позначкою. Потрібно відразу сказати, що при екстрених випадках можна скористатися й іншим миючим засобом з нейтральним співвідношенням PH. Та й взагалі чистку ламінату з миючим можна проводити тільки при сильних забрудненнях, для вологого прибирання можна обійтися і без нього.

Якщо підлогове покриття занадто забруднилася, то перед миттям підлоги потрібно нанести на плями трохи миючого засобу і лише через кілька хвилин протерти вологою ганчіркою. Дуже важливо ретельно викручувати ганчірку щоб уникнути затікання води в стики, а також після миття підлоги бажано насухо протирати покриття.

Ламінат, як і будь-яка інша поверхня має властивість дряпатися, тому є сенс запастися спеціальними відновними (ремонтними) складами або спеціальною пастою відповідної за кольором. Завдяки такому «ремонту» подряпини легко маскуються.

Кілька порад і хитрощів по догляду за ламінатом
- Через нерівну підлогу ламінат може пошкодитися. Якщо на покритті з'явилася вм'ятина, то можна просто замінити планку, взявши її з невидимої ділянки.

- Якщо ламінат став дуже слизьким через восковий наліт, який може з'явитися через реакцію захисної плівки з деякими миючими засобами. Прибрати восковий наліт можна сумішшю чотирьох літрів води зі склянкою столового оцту.

- Для очищення застарілої грязі з подряпин підійде суміш з питної соди і води. Соду потрібно розвести з водою до стану пасти і нанести на забруднені ділянки. Через кілька хвилин, поверхню потрібно протерти вологою ганчіркою.

- Якщо ламінат став тьмяним, повернути блиск допоможе наступна суміш: стакан води, склянка оцту, півсклянки лимонного соку і столова ложка засобу для миття посуду.

- Від перестановки меблів або від взуття на ламінаті можуть з'являтися смуги, які легко можна видалити звичайною канцелярською гумкою.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Алергія - це не нове захворювання, яке виникло в останні роки. Алергія переслідує людину вже довгий час, завдаючи йому...
В ході щотижневого прибирання квартири більшу частину часу у господині займає миття підлог і чищення килимів. Працю її...
Scroll To Top