Рекомендуємо прочитати

Харчування декоративних кроликів

article1729.jpg

Останнім часом великої популярності набуло заводити вдома декоративних кроликів. Ці дуже забавні й грайливі звірятка швидко полюбилися людям. Але після придбання кролика часто виникає низка запитань про те, як правильно потрібно годувати кроликів, наскільки часто і яким кормом. Сьогодні ми і відповімо на ці питання.

Шкідливий корм

Перш ніж піти в магазин і купити коробку того чи іншого корму, подивіться, з чого він зроблений і проведіть паралель між вашим вихованцем і диким кроликом. Взагалі, кролик - тваринка не зерноядних, а травоїдний. У лісі він харчується виключно травою, корою, листочками і навряд чи він десь там відкопає вівсяні пластівці. Тому всякі сухарики, кукурудзу, вівсянку, насіння і т.д. залиште на своєму місці. Всі ці корми дуже шкідливі для організму кролів, з часом викликаючи різні патології. Не думаємо, що вам хотілося б втратити свого улюбленця отак років через два, а не 10.

Правильне харчування

Правильне харчування кроликів можна умовно представити у вигляді піраміди. Розглянемо кожну із ступенів.

Сіно

Основу харчування кроликів складає сіно. Воно завжди повинно бути у вашого вихованця в клітці. Його можна як купити, так і приготувати самостійно, гарненько висушивши на сонці. Обов'язково стежите, щоб в сіні не було пилу і цвілі. Також не можна використовувати сіно на основі люцерни. Збирати сіно потрібно в чистих місцях, а не вздовж доріг. Можна придбати різне сіно і змішати його, або ж просто чергувати. Відмінно приготоване сіно містить вітаміни, в тому числі і вітамін D, кальцій, каротиноїди, а також білок.
Сіно корисне для кролика тим, що з його допомогою він сточує постійно зростаючі зуби і підтримує їх в повному порядку. Також сіно запобігає появі в шлунку грудок вовни і дуже корисно для кишечника вихованця, тобто він регулює нормальне випорожнення кишечника.

Овочі і травичка

Наступна сходинка раціону кролика складається з овочів і травички. Їх бажано пропонувати йому тричі в день, використовуючи не менше трьох видів.
Траву треба збирати у чистих місцях, як і сіно. Можна давати її і в мокрому стані, за винятком конюшини - ця трава в мокрому вигляді провокує гази. У випадку, коли у вас немає можливості знайти свіжу травичку, її можна замінити на зелень.
Якщо ви вирішили побалувати кролика вітамінами і дати овочі, то краще давати не плоди, а зелень, тобто бадилля. Чомусь побутує думка, що харчування кроликів в основному складається з капусти і моркви. Насправді ж овочі потрібно давати кроликам вкрай обережно. Так, наприклад, багато овочів містять кальцій і оксалати, які при надлишку можуть спровокувати проблеми з нирками.

Гранульований сухий корм

До складу корму входять овочеві рослини, трава і сіно. Дане харчування декоративним вихованцям варто давати лише в тому випадку, якщо ви не можете в достатній мірі збагатити раціон зеленню. Але при цьому категорично заборонено переходити на повну годівлю кормом. Його можна давати тільки по 1-2 столової ложки на добу! Скільки б корму не з'їв кролик, він обов'язково повинен їсти сіно. В основному сухий корм радять давати молодим кроленятам, вагітний і літнім кроликам.

Смаколики

На цій останній сходинці розташовуються ягоди і фрукти. Їх потрібно додавати в їжу не частіше двох разів на тиждень, оскільки вони містять в собі велику кількість цукру, який призводить до зайвої ваги.
Незалежно від того, яке у вашого кролика харчування, в обов'язковому порядку повинна стояти вода. Візьміть за правило міняти її кожен день на свіжу.

Заборонено

Уважно прочитайте ці рядки і запам'ятайте. Кроликам заборонено давати:
- Різні смакоту з магазинів на основі зерна і насіння.
- Борошняні вироби, такі як хліб, макарони, печиво, пластівці, а також різні солодощі.
- Сухофрукти і плоди ріжкового дерева. Із сухофруктів для запобігання появи вовни в шлунку можна зрідка давати чорнослив.
- Різноманітні злакові і насіннячка, інакше виникнуть проблеми у стані здоров'я.
- Шоколад.

Так, ми розуміємо прекрасно, що хочеться почастувати свого вихованця чимось смачненьким. Але даючи кролику печиво, подумайте скільки років ви хотіли б бачити його поруч із собою: рік-два, або 10-15.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Якщо ви вирішили завести собаку не тільки для гри, а ставите перед нею певну мету сторожа дому та сім'ї, то в першу чергу,...
Звичайно, дитячі психологи, лікарі та просто досвідчені батьки сходяться на думці, що будь-який домашній вихованець...
Однією з найбільш популярних і улюблених порід кішок є сіамська. Даній породі вже сотні років, але точний час і місце її...
Scroll To Top