Рекомендуємо прочитати

Сіамська і балійска кішки - принцеса і танцівниця

article1820.jpg

Однією з найбільш популярних і улюблених порід кішок є сіамська. Даній породі вже сотні років, але точний час і місце її походження невідомо. Згідно з однією з гіпотез, батьківщиною сіамів є південно-західна Азія, на користь чого свідчить зовнішню схожість представників даної породи з кішками цього регіону. У Сіамі (нині - Таїланд) сіамські кішки вважалися королівськими і знаходилися під посиленою охороною в палаці в Бангкоку. До нашого часу ніяких даних про їх спеціальному розведенні не збереглося. У 1884 р. пара сіамів потрапила із Сіаму в Англію. Кішки були подаровані сестрі консула, яка згодом очолила Клуб сіамських кішок. Всі сучасні сіами ведуть родовід саме від тієї пари, завезеної на острів в 19 ст. Сіамські кішки не схрещувалися ні з якими європейськими породами, тому є прямими нащадками древніх сіамів.

Для цих кішок характерно подовжене гнучке тіло, витончена клиноподібна голова, великі вуха, розкосі мигдалеподібні очі. Коротка шерсть, позбавлена підшерстя, щільно прилягає до тіла. Забарвлення сиамов зазвичай колор-пойнт - світлий з темними плямами на морді, лапах, хвості і вухах. Це явище носить назву акромеланізм (неповний альбінозм) і пов'язана з фізіологічними особливостями: холодні частини тіла більше пігментовані, ніж теплі. Новонароджені кошенята зазвичай білі, остаточно окрас встановлюється після півроку. Найбільш поширені сил-пойнти - кішки з темно-коричневими мітками, але плями можуть бути і блакитного відтінку - у блю-пойнтів. Крім того, відмітини бувають шоколадними та ліловими. За шерстю сіамів краще доглядати руками: для цього потрібно змочити їх водою і провести від голови до хвоста. Відмерлі волоски залишаться на долонях. Також сіамську кішку потрібно періодично купати, чистити їй вуха і зуби.

Свої кулінарні уподобання сіамські кішки міняють рідко. Важливо стежити, щоб тварина отримувало всі вітаміни та мікроелементи в достатній кількості. Сіамські кішки дуже активні, прагнуть бути в центрі уваги, дуже прив'язуються до людей і навіть можуть сильно ревнувати, вважаючи господаря своєю власністю. У той же час вони дуже довірливі, допитливі і грайливі. Сіами дуже багато нявкають, змінюючи при цьому висоту звуку залежно від того, чого хочуть домогтися. Ці кішки дуже непередбачувані, тому господареві потрібно такі якості, як урівноваженість і динамічність, щоб знайти з ними спільну мову. Напівдовгошерстої різновидом сіамської кішки є балійска, або балінез. Причиною появи цих тварин з'явилася природна мутація сіамів. У 30-ті р.р. 20 ст. в Америці у короткошерстих представників сіамської породи стали народжуватися довгошерсті котенята. Довгий час цей факт соромливо замовчувався, однак, врешті-решт, заводчики вирішили спробувати схрещувати вибракуваних особин.

Незабаром бридери вивели чисті лінії сіамських кішок, у яких шерсть була довгою. Нова порода зареєстрована в 1965 р. як сіамська довгошерста. Однак в 1970 р. комусь із заводчиків грація і витонченість цих кішок нагадали руху храмових балійських танцівниць. Так і виникло сучасна назва породи - балійска. Класична балійска кішка по будові тіла й пропорціям повинна бути ідентична сіамській. Головна відмінність полягає в шерсті - вона шовковиста, середньої довжини, не має підшерстя і прилягає до тіла. Довжина збільшується від голови до хвоста, де розташовується сама довга шерсть. Балінез не вимагають особливого догляду - все, що потрібно, кішка зробить сама. Корисно час від часу розчісувати тварина і купати, використовуючи шампунь і кондиціонер для довгошерстих кішок. Балінез дуже погано переносять самотність. Вони прив'язуються до господаря і люблять з ним «розмовляти». Крім того, дана порода відрізняється розумом, дружелюбністю і енергією. Балійська кішка здатна стати своєму господареві вірним, люблячим другом.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Останнім часом великої популярності набуло заводити вдома декоративних кроликів. Ці дуже забавні й грайливі звірятка...
На сьогоднішній день одна з найпопулярніших порід кішок - британська висловуха кішка. Вона цікава, розумна, граціозна і...
Випрала білу річ з кольоровою або занадто забруднила, а потім не можеш добитися ідеальної чистоти і білосніжності?...
Спілкування з тваринами має велике значення у розвитку дитини. На відміну від іграшки, тварина рухається, з ним можна...
Scroll To Top