Рекомендуємо прочитати

Ідеальний сторож і кращий друг

article2771.jpg

Якщо ви вирішили завести собаку не тільки для гри, а ставите перед нею певну мету сторожа дому та сім'ї, то в першу чергу, визначтеся з породою. Не варто плутати собаку - охоронця і сторожа. Тварина, яка виконує охоронну функцію, спрямовує на активні дії - напад на чужинця, його переслідування. Суть сторожової функції полягає у попередженні господарів про небезпеку.

Німецька вівчарка і ротвейлер ідеально поєднують в собі якості сторожа і охоронця. Дані властивості породи обумовлені на генетичному рівні. Але це не означає, що решта собаки не годяться для сторожової роботи. Аж ніяк, турбота, хороше дресирування і якісні товари для тварин можуть зробити з великої кількості порід відмінних сторожів господарів і їх оселі.

Ідеальний сторож і кращий друг

Найважливіше якість собаки - розум. Якщо у вас є можливість взяти потомство від батьків - професійних сторожів, скористайтеся нею. Це збільшить шанси успішного дресирування та отримання собаки з потрібними вам якостями.

Багато людей, які хочуть завести сторожову породу, бояться, що вони будуть злі і агресивні. Це не так. Дані якості необхідні при роботі сторожем, але проявлятися вони будуть виключно тоді, коли собака відчуває небезпеку від чужинців. До господарів вони безмірно віддані й добрі. Єдина складність, яка може виникнути, це коли ви берете в сім'ю, де є маленькі діти, вже дорослого пса. У цьому випадку краще завести цуценя і він відмінно порозуміється з дитиною. Такі породи, як родезійський ріджбек і джек -рассел -тер'єр стануть кращими друзями для ваших дітей і не дадуть їх скривдити .

Сторожові собаки вимагають догляду. По-перше, це години тренувань, корм для собак преміум класу та наявність індивідуального простору для тварини. Звичайно, тварина може жити і в квартирі, але при цьому вона повинна бути досить великою, щоб виділити для улюбленця свій куточок. Інакше рекомендується тримати не надто великі породи собак, адже якості сторожа не залежать від розмірів тварини.

Ідеальний сторож і кращий друг

Не варто недооцінювати і невеликих безпородних собак. У цих тварин добре розвинене відчуття небезпеки і оборони, адже невеликі розміри і підстерігають на вулиці труднощі прищепили цим собакам тримати вуха насторожі. Великий пес відчуває себе впевненіше, а отже, є ймовірність того, що насувається небезпека він помітить пізніше, ніж маленький чотириногий друг.

Для сторожового пса важливо вміти безшумно попереджати господарів про небезпеку, щоб не злякати чужака. Даному факту потрібно приділити особливу увагу при дресируванні. Тварина має володіти гострим зором і слухом, здатністю беззвучно реагувати на кожен звук і рух.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Однією з найбільш популярних і улюблених порід кішок є сіамська. Даній породі вже сотні років, але точний час і місце її...
Останнім часом великої популярності набуло заводити вдома декоративних кроликів. Ці дуже забавні й грайливі звірятка...
Кожен з нас в дитинстві мріяв про яку-небудь домашню тварину. Ми несли з вулиці додому маленьких кошенят, милих цуценят...
Звичайно, дитячі психологи, лікарі та просто досвідчені батьки сходяться на думці, що будь-який домашній вихованець...
Scroll To Top