Рекомендуємо прочитати

Коли починаються перші місячні після пологів?

article3476.jpg

Питання: "Чому після пологів немає місячних?", звучить дуже часто. Спробуємо в цьому розібратися. Після народження дитини організму жінки необхідно час для відновлення і повернення до нормального стану органів, зазнали змін. Молочних залоз і гормональній системі потрібно часу побільше, саме з ними пов'язано і відновлення місячних після пологів. У цей період різко знижується рівень білків, до пологів їх виробляла плацента. Білки мають властивість регулювати обмінні процеси в організмі. Гіпоталамус і гіпофіз регулюють діяльність залоз внутрішньої секреції, в тому числі і яєчників. У післяпологовий період гіпофіз виділяє гормон пролактин, який стимулює утворення молока у жінок і гальмує розвиток яйцеклітин і періоду, коли настають місячні після пологів.

Коли починаються місячні після пологів?
Саме від того, як працює цей гормон і залежить, коли відновлюються місячні після пологів. У цій ситуації все дуже індивідуально. Якщо Ви не годуєте дитину грудним молоком, очікуйте місячні після пологів через місяць. Іноді у жінок, годуючих малюків грудьми до 1-1,5 року, протягом такого же період і місячні не починаються. Якщо малюк харчується тільки грудним молоком, перші місячні після пологів почнуться після закінчення лактаційного періоду. Якщо Ви практикуєте змішане вигодовування, місячні можуть початися саме в цей період.

Молоді мами дуже часто роблять помилку, від якої дуже хочеться застерегти. Не потрібно вірити казкам, що завагітніти можна лише тоді, коли з'являються місячні після пологів. Незалежно від того, годуєте Ви грудьми малюка чи ні, чи йдуть місячні, овуляція і зачаття може відбутися. Будьте обережні.

Мамочки, які народили за допомогою кесаревого розтину, теж цікавляться, коли йдуть місячні після пологів в їх ситуації. У цьому плані ніякої різниці між природними пологами і кесаревим розтином. В обох випадках повернення менструації залежить від лактації.

Скільки йдуть місячні після пологів?
Не варто плутати місячні з виділеннями, які починаються відразу після пологів і продовжуються близько 6-8 тижнів. Ці виділення схожі на менструальні, але такими не є. Таким способом організм очищається від виділень з ранової тканини, яка виникла в місці відшарувалася плаценти, виділення називаються лохіями.

Коли після пологів приходять місячні, вони повинні відразу ж увійти в правильний цикл. Якщо стабільний цикл місячних відновлюється протягом 2-3 місяців, супроводжується або затримкою менструації, або зменшенням проміжку - нічого страшного, так може бути. Але звернутися до лікаря потрібно, іноді місячні після пологів нерегулярні можуть бути симптомом запалення, пухлини яєчників і матки. Краще відразу виключити ці діагнози і жити собі спокійно.

Скільки тривають місячні після пологів?
Змін до тривалості місячних після пологів бути не повинно. Якщо після закінчення 2-3 місяців, допустимих для відновлення циклу, все не нормалізується, потрібно йти до лікаря. Рясні місячні після пологів або мізерні місячні після пологів - серйозна причина йти до лікарні на обстеження. Для нормалізації циклу допустиме час - не більше 3 місяців. Далі все повинно прийти в норму.

Жінки, які страждали від хворобливих місячних до народження дитини, дуже часто цікавляться, чи залишиться все як і раніше. У цьому плані все залежить від причин хворобливих симптомів. Деякі причини болючих менструацій дійсно усуваються, і після пологів, коли прийдуть місячні, біль мучити не буде. Про ПМС цього, на жаль, сказати не можна, все залишиться.

Затримка місячних після пологів може статися з причини, описаної вище. Можливо, саме Вашому організму необхідно приходити в норму більш тривалий період. Виключати вагітність теж не можна, овуляція і зачаття можуть наступити незалежно від наявності менструацій і годування малюка грудьми. Якщо вагітність виключена, потрібно йти до лікаря. Якщо гінеколог не виявив ніяких патологій, потрібно звертатися до ендокринолога. Довга затримка місячних після пологів може бути симптомом розвитку патологічних змін на гормональному рівні. Це відбувається через сильні втрат крові під час пологів або післяпологовими ускладненнями. Не обов'язково, що все буде саме так. Можливо, така індивідуальна особливість Вашого організму. Але займатися самолікуванням і чекати, коли підуть місячні після пологів. Дитині потрібна здорова мама, краще пройти обстеження, перевірить всі гарненько і. якщо хвороба буде виявлена, почати лікувати її якомога раніше. Якщо хвороби немає - жити собі спокійно і щасливо, а не нервувати і мучити себе неспокійними думками.

Pan-Ta-Pani

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багатьох народивших жінок, або тих, хто тільки готується стати матір'ю, хвилює наступне питання: «коли можна відновити...
Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
Доглядати за грудьми потрібно починати з самого юного віку, коли груди тільки ще формуються. Це зовсім не важко,...
При пологах у жінки часто трапляються розриви, після чого накладаються шви. Найчастіше такі розриви трапляються в...
Scroll To Top