Рекомендуємо прочитати

Як продовжити життя квітам?

article3144.jpg

Практично всі жінки без виключення люблять квіти і хочуть щоб красиві букетики радували їх очей і прикрашали квартиру як можна довше. Радість і щастя, яке приносять квіти, на жаль, не так довговічні як нам хотілося б. Як продовжити життя зрізаних квітів і утримати відчуття весни і свята в квартирі якомога довше?

Будь яка квітка - це в першу чергу жива істота, яка як і ми має властивість «втомлюватися» до вечора. З цієї причини, квіточки, які були зрізані у вечірній час зів'януть швидше. Повністю розпустившимися зрізають хризантеми, запашний горошок, цинію, каллу, айстру і тагетес. У стадії пухкого бутону зрізають тільки півонії. Напів розкрившіся зрізуються троянди, маки, гвоздики і тюльпани.

Будь-які квіти рекомендується зрізати не ножицями, а ножем навскіс. Такий зріз не здавлює стебло, залишаючи йому можливість дихати. Свіжі квіти потрібно занурити на пару годин у воду і поставити в прохолодне місце. Низька температура призупинить дихання, що дозволить стеблу увібрати більше води і стати більш пружним. По закінченню часу квіти можна переставляти у вази. Перш ніж це зробити, необхідно (якщо є) зрізати шипи, листя і підрізати стебла на пару сантиметрів під водою. Хоча для деяких сортів стебла рекомендують не зрізати, а обламувати і робити невеликі надрізи (нарцис, бузок, астра, тюльпан, хризантема).

Практично для всіх квітів воду у вазі потрібно змінювати щодня, за винятком тих, які виділяють слизовий сік (нарциси, гіацинти, амарілліси). Серед сортів квітучих є і такі вередливі, яким воду потрібно міняти тільки у вечірній час. До них відносяться жоржини і айстри. Перевагу краще віддавати кип'яченій або відстояній воді, також квіточки (крім гвоздик) потрібно регулярно обприскувати, імітуючи тим самим росу.

Продовжити життя квітів можна і таким способом: у вазу з водою потрібно додавати шматочок цукру або активоване вугілля. Також можна використовувати аспірин або куховарську сіль.

Якщо квіти трохи привяли, оживити з можна за допомогою марганцевокислого калію, борної кислоти або нашатирного спирту (1 ч.л. на вазу). Також як еліксир рекомендують використовувати лимонну, саліцилову або яблучну кислоту. Таке «добриво» потрібно оновлювати кожні 3-5 днів і при цьому ретельно вимивати вазу.

Ще один способом оживити квіти є гаряча вода. У неї потрібно на кілька секунд занурити стебла, після чого зрізати їх і поставити у вазу з холодною «удобреною» будь-яким з перерахованих методів водою.

Ось такі от нехитрі методи продовження життя квітам допоможуть вам якомога довше насолоджуватися з красою!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Один з основних принципів китайської кухні — блюдо повинне складатися з маленьких шматочків, щоб під час трапези не...
Незрівнянна вівсянка з яблуками і корицею до сніданку...
Вийшла вранці в город, і на тому місці, де росте у мене м'ята перцева, побачила темно-бордові цятки. Підійшла ближче і...
Чорний чай - це класика як в Англії, так і в Україні. Його люблять багато. Чашечка запашного тонізуючого чаю здатна...
Scroll To Top