Рекомендуємо прочитати

Макіяж і догляд за тілом в давнину

article1919.jpg

Мистецтво макіяжу почало розвиватися ще давним-давно. У Древньому Єгипті існували книги, в яких розкривалися секрети створення візажу, а греки у 2 столітті нашої ери почали відкривати салони краси. Мало того, люди, що проживали в ті часи на території сучасної Італії, вже тоді були знайомі з епіляцією. Але, звичайно ж, саме Давній Єгипет просунувся дальше всіх в догляді за тілом і створенні макіяжу.

Але тільки знатні і багаті люди в той час могли собі дозволити виглядати добре. Єгиптяни дуже любили приймати запашні ванни, а після цього вони наносили на тіло різні доглядаючі за шкірою засоби у вигляді масел і кремів на натуральній основі. Стародавні єгиптяни навіть використовували скраб для тіла, який тоді представляв собою мул, знайдений на річці Ніл. Додаючи до нього трохи глини і золи, вони отримували відмінний засіб для відлущування шкіри.

Багато засобів для макіяжу в Древньому Єгипті не тільки дозволяли виглядати гарніше, але ще і доглядали за шкірою. Вже в ті часи дуже популярною у жінок цієї країни була підводка для очей. Для того, щоб отримати такий косметичний засіб блакитного кольору використовували подрібнений до стану борошна лазурит, а щоб створити чорну підводку дробили сурму. Ці порошки потім змішувалися з певними рослинними оліями, і таким чином, виходило відмінний засіб для візажу.

До того ж, єгиптянки нерідко використовували тіні, що створювалися з глини і окису міді, куди додавалися подрібнені до стану пилу малахіт і бірюза. Брови єгипетські модниці фарбували в чорний колір, губи робили червоними, а на щочки наносили природного кольору рум'яна. І хоча мешканки Древнього Єгипту були, в основному, смуглявими, все-таки серед них популярним було відбілювання шкіри обличчя, адже блідий колір шкіри вважався одним з головних ознак аристократичності. Не останнє слово в моді на єгипетську косметику тих часів, звичайно ж, замовила цариця Клеопатра.

У Древній Греції також жінки прагнули мати бідний колір обличчя, і тому вони намагалися всіма можливими способами відбілити шкіру. Але, на відміну від єгиптянок, гречанки вважали, що на тлі блідої шкіри яскравий макіяж буде недоречний. Саме через це, мешканки Стародавньої Греції вважали за краще робити тільки вечірній візаж. При цьому, вільні дівчата фарбувалися більш яскраво, а заміжні - стриманіше. Війки підфарбовували складом з збитого яєчного білка і подрібненої смоли.

Трохи пізніше мода на макіяж в Стародавній Греції дещо змінилася: жінки навіть удень почали сильно вибілювати обличчя за допомогою крихти крейди та інших засобів, на щоки вони наносили яскраві рум'яна, брови фарбували чорною фарбою і навіть нерідко з'єднували їх на переніссі, на віки наносили золу. Незабаром після цього в Стародавній Греції почали з'являтися перші салони краси, звані тоді гінекею. У таких установах працювали знахарі, які володіли не тільки секретами приготування масел, кремів і інших косметичних засобів, але і вміли відмінно робити макіяж, тодішньої моди.

Жінки, що жили в перших століттях до нашої ери і на початку нашої ери на території сучасної Італії, теж піддалися спокусам, намагаючись робити яскравий візаж. У Стародавньому Римі багаті сім'ї тримали не тільки слуг, які допомагали в прибиранні будинку і приготуванні їжі, але деякі жінки також наймали космет - фахівців по красі. Ці люди не тільки вибілювали шкіру своїм господиням і наносили рум'яна на їх щічки, але й допомагали боротися з різними вадами шкіри. Наприклад, поширеним тоді засобом від прищиків вважався пташиний послід.

У ті далекі часи римлянки рум'янилися за допомогою винних дріжджів, очі фарбували темними тінями, які створювалися з сурми або золи, а іноді для їх виготовлення використовувався сік шафрану. Поступово в Римській імперії збільшувалася кількість жителів, і щоб уникнути наростаючою антисанітарії, римлянки і римляни почали використовувати різноманітні види мила.

Дуже популярно було подібного роду косметичний засіб, що привозиться з Галлії. До його складу входив козячий жир і зола бука, а для того, щоб зробити аромат приємніше, туди додавали ароматичні масла. Ось такими способами прагнули доглядати за красою свого тіла в давнину. Зараз, звичайно, для цього існує більша різноманітність косметичних засобів, але натуральних компонентів в них нерідко стає все менше і менше.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Грязелікування, воно ж лікування грязями, відомо з глибокої давнини. Досить згадати древніх єгиптян, які...
Проблемна шкіра обличчя - це особлива категорія шкіри, отже, і догляд має бути відповідним. По-перше, необхідно звернути...
Не обов'язково бігти в салон, щоб зробити відмінний педикюр. Читайте, як доглядати за ногами в домашніх умовах....
Ні для кого не секрет, що візитною карткою жінки є руки. Манікюр - невід'ємна частина її краси. Але навіть така звична...
Scroll To Top