Рекомендуємо прочитати

Чи можна носити близоруким людям сонцезахисні окуляри?

article1366.jpg

Чи можна короткозорим людям носити сонцезахисні окуляри? Сонцезахисні окуляри не є протипоказанням для людей, страждаючих короткозорістю. Навпаки, в яскраві сонячні дні необхідно носити сонцезахисні окуляри, щоб уникнути сонячного опіку сітківки ока та повік. Шкоди очам людини завдає ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, а також дуже яскраве світло. Тривала дія ультрафіолетових променів сприяють багатьом захворюванням від ушкодження кришталика до раку. Ультрафіолетові промені майже повністю поглинаються кришталиком і рогівкою, лише невелика частина досягає сітківки.

Верхній шар рогівки піддається більшому сонячному опіку, ніж шкіра і може хворіти набагато сильніше. Інфрачервоне випромінювання більшим ступенем поглинаються сітківкою. Саме інфрачервоне випромінювання може призвести до опіків світлочутливих тканин, з яких складається сітківка, а це призводить до погіршення зору. Але не тільки офтальмологи радять носити сонцезахисні окуляри, косметологи також дотримуються цієї думки. При яскравому сонячному світлі очей постійно перебуває у вимушеному напрузі, звужується зіниця, а це призводить до появи дрібних зморшок навколо очей, від яких потім важко позбутися. А сонячні окуляри здатні захистити від цієї неприємності.

При виборі окулярів важливо звертати увагу на те, щоб окуляри були з хорошим покриттям антивідблиску, в іншому випадку окуляри не захистять очі, а тільки принесуть їм шкоду. При поганому світло відображення сонячні промені проникають через темні лінзи в розширену зіницю, і можуть викликати знову ж опік сітківки. Висновок: окуляри з поганим покриттям антивідблиску сприяють напруження очей, можуть привести до головних болів і дискомфорту. Також велику роль в сонцезахисних окулярах грає колір лінз. Звичайно ж, оптимальним варіантом є сіро-зелений колір лінз. Зелений колір заспокійливо діє на нервову систему людини.

Лінзи зеленого кольору майже не пропускають ультрафіолетові та інфрачервоні промені. Сірі лінзи дозволяють сприймати нормально колір. Зеленню окуляри сприяють зниженню внутрішньо очного тиску. Чого не можна сказати про окуляри з червоними, помаранчевими і жовтими світлофільтрами. Лінзи цих відтінків підвищують внутрішньо очний тиск, викликають спазми шляхів, по яких відходить очна рідина. Є ще фотохромні лінзи з сріблом. Їх ще називають «хамелеонами», так як темніють вони поступово, у міру того, як зростає яскравість світла. Поступове затемнення забезпечує захист очей.

Визначившись з кольором лінз, вибирають скляні або пластикові сонцезахисні лінзи. Будь-які скляні лінзи утримують ультрафіолетове випромінювання, тим самим захищаючи очі. Але окуляри зі скляними лінзами є небезпечними. Вони легко можуть розбитися і пошкодити очі. Людям, які ведуть активний спосіб життя і дітям, не рекомендують купувати сонцезахисні окуляри зі скляними лінзами. Пластикові лінзи більш міцні на відміну від скляних лінз. Виготовляють їх з акрилового або полікарбонатного пластику. Навіть якщо пластикові лінзи розбиваються, то осколки від них менш безпечні, ніж осколки скляних лінз. Мінус пластикових лінз - це те, що коефіцієнт заломлення пластикових лінз менше, ніж скляних лінз. А також пластик менш міцний, ніж скло, дряпається швидше. Але сучасні пластикові лінзи виготовляють з зміцнюючих покриттям, що робить їх такими ж стійкими проти подряпин, як і скляні.

Захистити від ультрафіолетового випромінювання здатні тільки якісні пластикові лінзи, які коштують недешево. А дешеві пластикові окуляри не захистять, а тільки завдадуть шкоди очам. Хороші лінзи повинні захищати від променів типу А і В. Купувати сонцезахисні окуляри краще в спеціалізованих магазинах. Плюсом пластикових лінз є велика можливість їх обробки, наприклад фарбування їх у різні кольори. Людям, страждаючим короткозорістю краще набувати сонцезахисні окуляри з діоптріями.

Так як вони будуть захищати очі від сонячних променів і одночасно дадуть можливість добре бачити, якою не володіють звичайні сонячні окуляри. При виборі сонцезахисних окулярів необхідно також звертати увагу на оправу. На рухливість носоупорів, якщо вони занадто жорсткі, то чиниться сильний тиск на перенісся, що може привести до швидкої стомлюваності. Завушники не повинні чинити тиск на віскі, а також на область за вухом. Їх розмір повинен строго відповідати відстані від оправи до опуклості за вухом. Слід враховувати, що деякі оправи можуть викликати алергічні реакції.

Чи можна короткозорим людям носити сонцезахисні окуляри? Короткозорим людям можна носити одночасно спеціальні лінзи і сонцезахисні окуляри без діоптрій. Перші забезпечать хороший зір, а другі захистять від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top