Рекомендуємо прочитати

Як поєднати роботу і вагітність

article2322.jpg

Не секрет, що багато жінок продовжують працювати навіть коли завагітніли. Причин маса - страх втратити хорошої роботи, інтерес і задоволення, та й просто необхідність утримувати себе.

Ми пропонуємо вам різні варіанти робочого навантаження, які ви можете використовувати, поки чекаєте появи на світ малюка.

Вагітність і робота - аж ніяк не взаємовиключні поняття. Безумовно, ваше новий стан може накласти серйозний відбиток на професійну діяльність. Вам доведеться відмовитися від нічних змін, понаднормових, важкої фізичної роботи, сильних стресів і несприятливої обстановки (продавець роздрібної торгівлі в спеку чи в холод).

З усіх джерел на вагітних сиплеться інформація, що всі 9 місяців повинні протікати в спокої і гармонії. Однак це зовсім не означає, що потрібно звільнитися і сидіти вдома, страждаючи від відсутності спілкування та нереалізованості. Зараз для вас найголовніше - вибрати оптимальну навантаження, яка дозволить вам і вашому малюкові відчувати себе впевнено і спокійно. А ми постараємося вам допомогти зробити цей вибір.

1. Вагітність - найкращий час для навчання


Якщо із зменшенням вашої робочої навантаження у вас вивільнилося час (наприклад, ви взяли відпустку по вагітності та пологах), який ви готові приділити чомусь корисному, то згадайте і подумайте, чому вам хотілося б навчитися? Які навчальні програми вам давно пропонували, а ви відмовлялися через відсутність часу? Що ви можете вивчити, щоб удосконалитися у своїй професії? Яку нову спеціальність можете вивчити?

Навіть уявити важко, наскільки величезний цей список! Навчатися ви можете як через Інтернет, так і відвідуючи заняття в освітніх центрах свого міста.

Сліпий метод набору тексту, манікюр, письменство, масаж, різні види рукоділля, бухгалтерські комп'ютерні програми, програми-ілюстратори, курси крою та шиття, візажу, менеджменту в туризмі - ось далеко не повний список того, що ви можете вивчити за період своєї вагітності. Крім того, ви можете почати вчити мову - адже багато хто відкладає це!

Можете навчитися програмам, які допоможуть вам, коли ви знову вийдете на роботу, або вивчити ту інформацію, яка вам буде потрібна для майбутнього підвищення. Словом, вам видніше, як ви можете розвиватися у вашій сфері.

Деякі з цих видів діяльності не вимагають дуже тривалого вивчення і досить прості для вагітних жінок. Тому ви зможете відразу зробити це своїм додатковим заняттям, якщо ви позбулися заробітку або просто сумуєте без заняття.

Якщо ви залишилися без роботи (добровільно чи ні), не забудьте досліджувати соціальні служби, які можуть вам допомогти. Наприклад, центр зайнятості часто пропонує певні види навчання для безробітних. Можливо, і на період вагітності вони зможуть запропонувати вам щось підходяще.

2. Вагітність і робота на дому


Якщо вам довелося відмовитися від своєї основної роботи, ви завжди можете згадати давно забуті навички (якщо вони були) і зайнятися репетиторством, навчанням, скажімо, шиття або навіть організувати свої кулінарні курси. Можете додатково займатися зі школярами або студентами математикою / економікою / географією. Якщо ви тільки задастеся бажанням, то можливості обов'язково знайдуться!

3. Вагітність і комп'ютер / Інтернет


Проводити багато часу за комп'ютером шкідливо не тільки вагітним. Однак ми знаємо, що іноді без цього нікуди. А зараз робота вдома це, мабуть, самий оптимальний варіант для поєднання роботи та вагітності.

Фріланс - це слово чули всі. Існує безліч сайтів, де ви можете знайти собі роботу / підробіток в сферах роботи з текстом, реклами, програмування, дизайну, перекладів, фотографії, навчання, консультування і т.д. Плюс цієї роботи для вас у тому, що ви не прив'язані до місця (офіс), не пов'язані жорстким графіком і можете планувати свій час, як потрібно вам. Зазвичай ця робота не надто важка, і навіть на пізніх термінах ви можете успішно її виконувати.

4. Вагітність і робота в установі


Якщо за станом здоров'я вам важко їздити в офіс або знаходитися там повний робочий день, ви можете попросити начальство перенести роботу на будинок. Або хоча б дозволити вам якийсь час працювати вдома. Зрозуміло, якщо ваша робота дозволяє зробити це. Багато завдання, не пов'язані з активним спілкуванням з клієнтами, можна виконувати де завгодно. Сучасні засоби зв'язку, такі як телефон і месенджери, спрощують цю процедуру.

Піти в декрет або залишитися на роботі?


Це важкий вибір для майбутніх матерів, які прагнуть до успіху на своїй роботі. Звичайно, є страх, що ваше місце хтось займе, що вас потім змусять піти, ви не зможете домогтися підвищення або нормально виконувати свої обов'язки.

Як працювати без шкоди своєму психічному і фізичному здоров'ю?


Якщо ви працюєте в офісі, взяти роботу додому або зменшити робоче навантаження у вас не вийшло, а вагітність все частіше дає про себе знати вигляді слабкості, втоми, дратівливості, нудоти, прочитайте наші поради, як зробити свою роботу ефективнішою:

1. Не приховуйте від колективу вагітності, нехай краще вони будуть ставитися до вас поблажливо, ніж навантажувати додатковою роботою, яку ви не зможете виконати якісно через здоров'я.

2. Домовтеся з начальством чи з кимось із співробітників підміняти вас, поки ви будете "вириватися" до лікарів. Обов'язково дякуйте тим, хто вам допоміг, і виручайте їх. Нерідкі випадки, коли спочатку добрі і розуміючі колеги починають заздрити або дорікати вас в тому, що ви зловживаєте своїм становищем, постійно кудись відлучаєтеся і т.д.

3. Відразу обговорите з начальством важливі моменти, через які можуть виникнути суперечки в майбутньому. У вас планувалася тривале відрядження, яка тепер потрапляє на кінець вашої вагітності? У вас суворий дрес-код, який ви не зможете повністю дотримуватися? Вам не можна перекушувати на робочому місці?

Все це потрібно обговорювати не для того, щоб заявити про себе, а для того, щоб ви могли спокійно продовжити виконувати свої робочі обов'язки, не переживаючи за себе, за дитину і за роботу. А в цьому зацікавлені обидві сторони.

4. Постійно пийте воду: забезпечте собі на робочому місці пляшкою з водою. Так вам буде простіше впоратися з нудотою, яка часто заважає роботі.

5. Знайдіть собі зручний робочий стілець. Краще, якщо у нього будуть підлокітники, під спину підкладають подушку.

6. Якщо ваша робота пов'язана з постійним стоянням на ногах і уникнути цього не вдається, то поперемінно давайте відпочинок кожній нозі, ставлячи її на якусь піднесеність (сходинку, коробку і т.д.).

7. Адекватно оцінюйте свої можливості і навіть при гострій необхідності не хапайтеся за всю роботу, яку вам пропонують. Якщо через вагітність ви не зможете все зробити, буде тільки гірше, і ви можете взагалі позбутися роботи.

Краще складайте план на день: що ви точно зробите без напруги. Якщо у вас виявиться ще вільний час, то просіть ще навантаження. Працівник, який робить понад план, цінується більше, ніж той, хто завзято намагається зробити все, виявляючи свою відданість компанії, і при цьому постійно щось не доробляє.

8. Уникайте тиску, що викликає стреси. Не намагайтеся приймати рішення відразу ж, завжди говорите "Я подумаю до завтра", даючи тим самим собі час прийняти адекватне рішення співзвучно вашому стану.

9. Освоюйте різні види дихання. Дихайте глибоко, розтягуючи довжину вдиху і видиху. Таке дихання допоможе вам швидко заспокоїтися, зібратися з думками і знову приступити до роботи, коли ви нервуєте.

10. Не нехтуйте своїми законними правами. Якщо раніше багато жінок просто не знали своїх прав щодо роботи під час вагітності і декрету, то зараз все це широко транслюється, і у жінок з'являється впевненість у тому, що вони захищені. Але це не означає, що потрібно вести себе з позиції "всі мені винні". Таких працівників не люблять ні начальство, ні колеги. А погане ставлення колективу змусить вас рано чи пізно відмовитися від роботи самій.

Як бачите, суміщати вагітність і роботу можна, і багато жінок це довели. Вибирайте те, що дозволяє вам відчувати себе щасливою і спокійною - адже це найголовніше в період вагітності.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top