Рекомендуємо прочитати

Чому ми не завжди хочемо тих, кого любимо

article3658.jpg

Чому люди не завжди жадають тих, кого люблять? Або, навпаки, сексуальне бажання часом зовсім не пов'язане з любов'ю.

Напевно, кожному, хто перебуває у тривалих стосунках, знайома ця ситуація: чоловіка або дружину ми кохаємо, поважаємо, цінуємо її чи його внесок у подружнє життя.

Але часом ввечері намагаємося непомітно першим прослизнути в спальню і до приходу партнера вже "заснути". Або влаштуватися на дивані перед телевізором і, ніби дуже втомлені, заснути там.

Але ж ми дійсно так само любимо. А може, й навіть дужче - бо до кохання додається почуття провини за те, що, мовби, охололи до партнера.

На відміну від інших проблем стосунків, ця складніше піддається розв'язанню. Оскільки люди не дуже-то схильні обговорювати її з партнерами.

Справді, якось образливо виглядає зізнання "Щось я тебе більше не хочу".

Ті, хто намагався це обговорити, знають, що потрапляють у ситуацію так званого цугцванг. Коли, що б ти не сказав або навіть промовчав, все обернеться проти тебе.

Адже, "охолодження" на любовному фронті або миттєво й однозначно трактується як те, що він або вона вже не кохають. Ба більше: що партнер, без сумніву, зраджує!

Або ж, якщо ваша половина недостатньо впевнена у собі й через те схильна до саморефлексії, то може вирішити, що це вона або він вам стали нецікавими.

Кохаємося, - отже, існуємо?

Почавши доводити, що всі ці висновки - помилкові, ви нібито виправдовуєтеся, отже, є в чому. Мовчите - значить так само підтверджуєте "провину".

Тож, одні воліють мовчки чекати, поки воно саме якось вирішиться. Інші - удавати, ніби все добре, щоби не бути нав'язливими.

Тим часом, охолодження в ліжку може призвести до віддалення людей одне від одного. І не через відсутність сексу як такого. А тому, що гарний секс у наш час багато хто вважає найкращим виявом любові, ознакою сімейного добробуту.

Якщо ж його немає - виходить, немає й підтвердження усього вищезазначеного.

Що ж відбувається, коли ми, щиро люблячи, не відчуваємо шаленого сексуального потягу?

Любов - почуття, побудоване на ніжності, бажанні турбуватися, захищати і бути захищеним. На потребі віддавати. Воно глибоке, спокійне й тривале.

Секс, навпаки, є егоїстичним, базується на напрузі, прагненні завойовувати, долати, підкоряти. Тому, не дивно, що ми не завжди любимо тих, до кого можемо відчути раптовий сексуальний потяг.

У ліжку "з класовим ворогом"

Один відомий письменник, він же політик з лівими поглядами і знаний ловелас, влучно жартував, що його завжди чомусь вабили жінки - класові вороги. Тобто, цілком буржуазні гламурні дамочки.

Парадоксально, але яскраве бажання може виникнути до жінки, яка навіть дратує. Знайомий розповідав, що свою дружину він на першому курсі терпіти не міг, навіть її манера говорити його дратувала. А на четвертому - краще за неї для нього нікого в світі не було.

Тому й у так званій ситуаційній зраді, тобто - у відрядженні, під впливом алкоголю, багато чоловіків не бачать нічого поганого. І коли вони відверто зізнаються, що, бажали інших жінок, яких при цьому не любили, а кохали лише дружину, це може бути чистою правдою.

Не закликаю, звісно, вважати подружню зраду прийнятним явищем. Просто констатую, що вона часто ніяк не пов'язана з коханням. Не певна, що комусь від цього стане легше. Та, принаймні, хоч зрозуміліше.

Та все ж, як поводитися, щоб подружня любов збігалася з еротичним потягом?

Синдром фальшивого примусу

Будьте близькими чужими. Не впадайте у сестринсько-братерські й будь-які інші родинні відносини. Не ставайте своєму чоловікові мамою, бабусею, дочкою. Може, так затишно і безпечно, але не цікаво і суперечить природі сексуального бажання.

Не замикайтеся одне на одному. Зближуйтеся до певної міри. Не "вантажте" партнера найменшими подробицями ваших проблем на роботі, стосунків з родичами або подругами. І самі не перетворюйтеся для нього на "жилетку". Нехай для цього у вас і в нього буде ще хтось.

Не порушуйте приватний простір. І свій, і чужий. Не ставайте єдиним цілим, половинкою, однією сатаною. Для здорової напруги потрібна відстань.

Не лякайте себе і чоловіка чи дружину такими висловами як "один - на все життя", "душа в душу". У надто вразливих людей така залізобетонність намірів викличе синдром фальшивого примусу. Це коли те, що ти раніше робив залюбки, тепер робити змушений. А відтак - вже не хочеш.

Залишайтеся собою. Майте власну думку. Часто ми, прагнучи догодити коханим, стаємо "зручними," тобто говоримо і робимо тільки те, чого хочуть вони. Але ж вони покохали нас іншими. Зараз же ми пропонуємо їм хотіти їхнє альтер-его. Пам'ятаю, як в одному романі про війну, офіцер, який втратив дружину, просив дівчину-іноземку вивчити і повторювати два слова - "ні" і "ніколи".

Особистість - це дуже сексі

І ще кілька порад: - Не кепкуйте і не критикуйте. Ніщо так не вбиває пристрасть, як постійні кпини. Якщо вам щось не подобається, скажіть прямо, але щоби це стосувалося вчинків, а не людини в цілому.
- Живіть цікаво. Розвивайтеся як особистість. Читайте, вивчайте щось нове, захоплюйтесь, робіть кар'єру. Це дуже еротично.
- Майте почуття гумору. Це допомагає легше сприймати навіть неприємні речі, і замість з'ясування стосунків просто посміятися.
- Будьте відвертими. Якщо вам не хочеться кохатися, не робіть цього, "щоб не образити" партнера. Так і скажіть, що сьогодні хочете обіймів і ніжності, але - не сексу. Він (вона) вас зрозуміє.
- Робіть щось разом. Ніщо так не збуджує, як спільна мета, до якої ви йдете разом.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Кожна жінка думає, що сексуальною її в першу чергу робить її зовнішній вигляд. Ми думаємо, що якщо ми надягаємо коротку...
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Широко поширена думка, що між жінкою і чоловіком дружби в чистому вигляді бути не може і так чи інакше все зведеться до...
Відсутність сексуального бажання є проблемою, яка зачіпає набагато більшу кількість жінок, ніж ви думаєте. Багатьох з...
Scroll To Top