Рекомендуємо прочитати

Як відмовитися від згубної звички

article2727.jpg

Ще не відмовилася від куріння? Дізнайся, як це зробити! У ЗМІ постійно твердять про "заборону куріння в громадських місцях, батьки і некурящі друзі із засудженням хитають головою, а ти в цей час тягнешся за черговою сигаретою? Це вельми поширена ситуація. Звичайно, всі ми знаємо, що курити шкідливо, що вранці від куріння неприємний присмак у роті, і що найбільше хочеться курити там, де це заборонено. Але все одно кожен день курці починають з сигарети. Якщо ти не налаштована на те, щоб кинути курити, у тебе це не вийде. Можна скільки завгодно читати розумні книги, в яких дають поради, завдяки яким нікотинова залежність нібито відразу повинна зникнути. Це все дуже добре, але якщо всередині себе ти не готова кинути курити, то не варто навіть намагатися. Всі відмовки на кшталт "ну, це остання" або "буду палити по 3 штучки в день "не діють Де 3, там і 5, і 10 А 10 - .. це вже півпачки.

Щоб кинути палити, треба зібрати всю волю в кулак і визначити мету - навіщо ти це робиш. Якщо ти не можеш кинути палити заради себе, пообіцяй кинути курити близькій людині. Дуже важливо, щоб людина, якій ти дала обіцянку, поставився до цього серйозно і теж був зацікавлений у тому, щоб ти кинула палити. Це вже велика відповідальність навіть на психологічному рівні. Щоразу, коли ти будеш тягнутися до пачки сигарет, волею-неволею ти будеш згадувати, що порушуєш обіцянку.

Як відмовитися від паління

Звичайно, давши обіцянку, ти не кинеш курити на наступний же день. Але за місяць це зробити цілком реально. Можна скорочувати кількість сигарет поступово. Просто вибери день у календарі, коли ти вже не потягнешся до пачки зі словами "це точно остання". Твердо виріши для себе, що з такого-то числа такого-то місяця ти більше не куриш, тому що дала обіцянку чоловіку, мамі, яких твоя шкідлива звичка дуже засмучує.

Є думка, що можна курити електронні сигарети, і що це зовсім не шкідливо. Звичайно, такі сигарети не містять смол та тютюну, але нікотин так чи інакше отруйний нейротоксин. Більшості курців такий формат куріння не підходить: крім насичення нікотином курець не отримує звичних запахів і смаків. До того ж таку сигарети не прикурити. А для багатьох курців це приємний ритуал. І все ж деякі люди, які намагаються кинути палити, переходячи з звичайних сигарет на електронні. У будь-якому випадку це менш шкідливо, ніж куріння тютюнових виробів.

Наступного разу, коли ти почнеш думати над тим, чи варто тобі кидати курити, згадай ось про що:

Тютюн псує колір шкіри. Це не надто страшно, коли тобі 20, але час не стоїть на місці.

Тютюн дуже шкідливий для оточуючих. Пасивне куріння завдає твоїм близьким не меншої шкоди, ніж тобі. Особливо якщо поруч з тобою малюк, якому тютюновий дим категорично протипоказаний.

Тютюн може бути причиною астми, захворювань серця, шлунка, а також раку легенів, язика і м'яких тканин ротової порожнини. Звичайно, є серед курців і ті, кого ці страшні хвороби обходять. Але краще не випробовувати долю.

Якщо ти викурюєш пачку на день, то в рік ти в середньому витрачаєш на тютюн близько 7 тис. грн (при середній вартості пачки 19 гривень). Якщо ти купуєш сигарети раз на 2 дні, то сума в 2 рази менше. Ці гроші можна витратити в салоні краси або влаштувати шопінг з подругами.

Через куріння твій нюх стає гірший. Ти не відчуваєш тонкі відтінки ароматів і вже не помічаєш, що весь твоя одяг, волосся і салон в автомобілі пропахнули тютюном.

Загальне самопочуття у курця гірше, ніж у некурящої людини. Всім курцям знайома задишка, хронічний бронхіт і неприємний присмак у роті.

Не варто думати, що жувальний тютюн, сигари або трубка завдають організму меншої шкоди, ніж звичайні сигарети. Все, що містить смоли і нікотин, твоєму організму однозначно не корисно.

В одній пісні є такі чудові рядки: «Якщо дуже захотіти, можна в космос полетіти». Задумайся. Адже всі або майже все, чого ти дуже хотіла, у тебе вийшло або ось-ось вийде. Починаючи з навчання в інституті і закінчуючи роботою, про яку ти мріяла і нарешті знайшла. Потрібно тільки не просто хотіти чогось, а йти до наміченої мети.

Так невже шкідлива звичка сильніше тебе? Не може бути! Що разу ти збирала всю свою волю в кулак і робила важливі рішучі кроки у своєму житті. Робила заради себе і заради близьких. Зроби ще один такий крок і ти зрозумієш, що і без куріння життя повне фарб.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У середовищі дієтологів немає єдиної думки щодо того, які дієти є найкращими для зниження ваги. Існують...
Хміль - досить поширене рослина, що має широке застосування. Зростає хміль у вологих листяних лісах, його привабливий...
Якщо ви нарешті позбулися від куріння, вам напевно буде цікава тема очищення легенів після тривалого куріння. Про це і...
Кожному курцеві, який страждає від цієї залежності, хочеться кинути палити, але це завдання здається зовсім...
Scroll To Top