Рекомендуємо прочитати

Діти і домашні тварини

article1741.jpg

Спілкування з тваринами має велике значення у розвитку дитини. На відміну від іграшки, тварина рухається, з ним можна пограти. Тварини виручають в ситуаціях, коли дорослим колись приділити увагу дитині. Граючи з домашнім вихованцем, дитина отримує масу позитивних емоцій, тривоги і поганий настрій йдуть. Якщо дитина замкнута і боязка, домашній вихованець може стати для нього справжнім другом, тому що саме йому дитина довіряє свої таємниці, радості і печалі. Розмовляючи і граючи з тваринами, дитина не відчуває себе самотньою.

У той же час дитина здатна реально оцінити роль тварин у своєму житті. У разі хвороби жодна дитина не стане чекати допомоги від тварини, а звернеться до дорослих. Так, наприклад жодна дитина не очікує допомоги від своєї тваринки в разі хвороби. У той же час, для багатьох дітей кращим співрозмовником є собака: вона ніколи не сперечається і не заперечує, навпаки - уважно слухає і проявляє ознаки радості по відношенню до дитини.

Існує думка, що діти можуть не тільки грати з домашніми тваринами, навчитися любові і здатності до спілкування. Деякі діти, навпаки, здатні замучити тварину, постійно його мнучи. Дійсно, дівчатка, граючи з кошеням, і сповивають його, і спати вкладають, і нагодувати намагаються. Однак, тварини, як правило, ніяких мук терпіти не згодні, намагаються вирватися і сховатися. Крім того, дуже багато залежить від того, як ставляться до тварини дорослі. Необхідно пам'ятати, що дитина завжди копіює поведінку дорослих. Якщо дорослі ставляться до домашньої тварини, як до члена сім'ї, люблять його і піклуються про нього, напевно дитина буде ставитися до тварини також. А якщо тваринку принесли в будинок для різноманітності, ставляться до неї як до предмету меблів, дитина може почати ставитися до нього байдуже, іноді навіть жорстоко.
Якщо батьки все ж вирішили завести домашнього вихованця, необхідно дуже строго підійти до питання про те, яку тваринку вибрати для своєї дитини. Якщо дитина дуже спокійна, флегматична, йому підійде активний звірок: мишка, хом'ячок, морська свинка. Така тварина активно реагує на дотики і звуки. Веселим і активним дітям для ігор підійдуть птиці, особливо що говорять папуги, які викликають справжній захват не тільки у дітей. І навпаки, якщо в будинку нудна, сумовита атмосфера, байдужість і байдужість по відношенню до птахів, вони можуть захворіти і навіть померти.

Черепаха, в силу своєї малої рухливості, інтересу у дитини не викличе. Вона може деякий час за нею поспостерігати. Але дуже скоро йому набридне, і він взагалі забуде про її існування.

Акваріум з рибками підійде емоційно, збудженим дітям. Тривале спостереження за неквапливими пересуваннями рибок в акваріумі заспокоює нервову систему.

Спілкування з тваринами відіграє позитивну роль у розвитку особистості дитини. Граючи з тваринами, дитина пізнає тваринний світ, вчиться мислити логічно: якщо кошеня нявкає у своєї миски, значить - хоче їсти. У процесі спостереження за іграми тварин у дитини формується допитливість, спостережливість, фантазія, почуття прекрасного.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Однією з найбільш популярних і улюблених порід кішок є сіамська. Даній породі вже сотні років, але точний час і місце її...
На сьогоднішній день одна з найпопулярніших порід кішок - британська висловуха кішка. Вона цікава, розумна, граціозна і...
У свідомості людей утвердилася думка, що щасливий шлюб може бути тільки при наявності дітей. А бездітний шлюб...
Кожен з нас в дитинстві мріяв про яку-небудь домашню тварину. Ми несли з вулиці додому маленьких кошенят, милих цуценят...
Scroll To Top