Рекомендуємо прочитати

Щастя бездітного шлюбу

article1811.jpg

У свідомості людей утвердилася думка, що щасливий шлюб може бути тільки при наявності дітей. А бездітний шлюб вважається начебто не зовсім вдалим. Ці забобони були характерні для старих часів. У наші дні багато чоловіків і жінок самостійно вирішують це питання, без оглядки на традиції. Більш того, деякі психологи стали міркувати про те, що багато бездітних шлюбів сприяють продовженню молодості подружньої пари.

Людям треба намагатися бути чесними по відношенню до самих себе. Якщо подружня пара не відчуває готовності виховувати дітей, то подружжя повинно само вирішити, який варіант сім'ї їх влаштовує. При цьому не треба прислухатися до думки родичів, друзів, сусідів і авторитетів у різних сферах життя, навіть найбільш визнаних і шанованих.

Ми живемо в такий час, коли люди усвідомлюють переваги бездітних шлюбів. У чому вони полягають?

Вважається, що діти зміцнюють відносини чоловіка і дружини. Це буває не завжди, а іноді з народженням дитини відносини просто погіршуються. У сім'ї з двох чоловік справжні почуття прихильності й любові не потребують додаткових «підпорах». У такій родині відповідають тільки за себе і за кохану людину. До нього і ставлення, як до улюбленого дитині. І що в цьому поганого? Живучи один для одного, люди насолоджуються життям.

Це егоїзм? Звичайно, егоїзм. А хто не егоїст? Як часто діти бувають випадковими, а то й просто небажаними. Несподівана вагітність порушує всі плани, що багатьох не радує. Виховуючи дітей, жінки (які в основному цим займаються) втомлюються, не досипають, дратуються. Це відбивається на дітях. На вулиці можна часто зустріти жінку, яка кричить на репетуючу дитину, а то й шльопає її, щоб він, нарешті, «заткнувся». Багато матерів вважають, що вони так багато «вклали» сил, нервів і коштів у народження і виховання дитини, що він «винен» їм до смерті. Адже не рідкість, коли матері міркують приблизно так, що вона виростила дитину, а, подорослішавши, тепер він зобов'язаний піклуватися про неї.

Звичайно, хороші діти ніколи не кидають своїх батьків. Але такі міркування теж скидаються на егоїзм, а то й розрахунок. На жаль, навіть материнська любов в безкорисливому варіанті зустрічається досить рідко (як і будь-яка інша безкорислива любов).

У зв'язку з цим важливим є ще один аспект відносин між подружжям. Не всякий чоловік радіє появі дитини, бо дружина, природно, перемикає на нього всю свою увагу. Це зачіпає чоловіка, до того ж він часто спостерігає зміни в погану сторону і зовнішності, і характеру дружини, що також не додає до неї любові. Правда, треба визнати, що така ситуація все ж виникає в сім'ях, які не були по-справжньому готові до народження нового життя. Тут постає питання про батьківської відповідальності. Але це вже інша тема.

З цієї точки зору можна з повагою ставитися до сміливості пари, яка чесно відмовилася від дітей, показуючи цим, що не кількість дітей важливо (скільки їх, кинутих або нещасних при живих батьках?), А відповідальність батьків за дітей. Зрештою, виховання дітей неминуче вимагає жертв. А якщо немає схильності до жертовності, то краще відмовитися від розмноження. Людина - не тварина, вона цілком може і ці питання вирішувати з позиції розуму і моралі.

Звичайно, ті люди, які не мислять своєї сім'ї без дітей, заслуговують на повагу і заохочення.

Але й ті, хто думає по-іншому, не повинні піддаватися осуду. Буває, що бездітний шлюб є результатом хвороби когось із подружжя. Тоді, замість страждань від цього, подружжя вибирають спокійне життя без дітей. Багато хто з них не наважуються навіть на усиновлення, що також є величезною відповідальністю.

Часто психологічною проблемою є свідоме бажання мати дітей, щоб не відставати від інших, і небажання на несвідомому рівні. Якщо така людина заведе дітей, то це будуть нещасні діти, тому що вони небажання.

Таким чином, ми дожили до цивілізованого часу, коли можна, без оглядки на інших, вибирати свій стиль сімейного життя. Бездітний шлюб або шлюб з дітьми мають і переваги, і недоліки. Просто треба чесно зрозуміти, а що потрібно тобі самому і слідувати своїй природі.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Поняття «сім'я» насправді дуже багатогранно. І те, що здається безглуздим і нестандартним для одних, для інших -...
Всі ми закохуємося і втрачаємо голову - хтось один раз в житті, а хтось кілька разів. І найголовніше - не втрачати голову...
Любов, весілля, щасливе сімейне життя .... Про це мріє кожна жінка. На жаль, іноді наші мрії розсипаються на порох, і після...
Згідно з даними статистики, шлюби розпадаються постійно. Причому існує тенденція до розширення даного феномена. Ще...
Scroll To Top