Рекомендуємо прочитати

Як доглядати за зубами дитини?

article3181.jpg

Запитайте у будь-якої людини, похід до якого лікаря найчастіше викликає у нього негативні емоції, і, думаю, дев'яносто відсотків з нас відповість: до стоматолога!

І якщо доросла людина розуміє, що відвідувати вищеназваного лікаря потрібно обов'язково, то дітям це пояснити практично неможливо. Якщо не зробити це вчасно, звичайно. А одним з обов'язкових елементів догляду за зубами є профілактичне відвідування стоматолога.

Це нам - по зубах!
Фахівці радять: звертатися до стоматолога треба з моменту, коли вже непрофесійним поглядом видно якісь дефекти на емалі, будь то лише маленька плямка або вже «дірочка». Вкрай важливо, щоб перший візит до зубного лікаря був профілактичним, тобто не пов'язаним із зубним болем. Саме такий візит дозволить лікареві професійно оцінити стан зубів, прикусу, ясен і розвиток щелепи в цілому, та й батьки будуть спокійні, переконавшись, що розвиток зубів у дитини проходить нормально.

Діти дуже люблять все перетворювати на гру, тому, якщо час візиту прийшов, сміливо вирушайте до стоматолога, взявши улюблену іграшку малюка. Але не забудьте пояснити дитині напередодні, що ведмедики і ляльки дуже люблять знайомитися з лікарем, лікуючим зубки, тому потрібно до нього сходити! Хороший стоматолог швидше за все підіграє вам, огляне улюблену іграшку, запропонує разом вилікувати зубки і дозволить малюкові освоїтися, звикнути до стоматологічного крісла і в білому халату лікаря.

В даний час кабінети дитячих стоматологів оснащують цікавими для діток предметами: кріслами у вигляді машинок, окулярами, які показують мультфільми, складами для полоскання рота зі смаками різних фруктів ... До речі, і пломбочку малюк може вибрати сам, причому будь-якого кольору. Саме тому не треба знайомити дитину зі стоматологією за допомогою розповідей про страшні уколи. Краще спробувати створити позитивний образ лікаря - симпатичного, доброго, уважного, що завжди приходить на допомогу.

Лікарі кажуть, що здорові молочні зуби - запорука здоров'я майбутніх корінних зубів, так що доглядати і лікувати їх треба в будь-якому випадку. Запущена інфекція може призвести до інфекції інших зубів і щелепної кістки, не рідкісні випадки, коли дітям при занедбаності карієсу молочних зубів доводиться видаляти взагалі всі зуби, а це для дитини величезна травма. Так що йдіть до зубного лікаря обов'язково, і чим раніше - тим краще!

Рекомендації стоматологів
Батькам потрібно звернути особливу увагу на вибір зубної пасти і правильні навички чищення зубів. Батьки однорічних дітей зазвичай не чистять їм зубки, вважаючи, що ще рано. Але, виявляється, проробляти цю процедуру необхідно з появою першого (!) Молочного зуба. Для цих цілей використовують матерчаті або силіконові напальчники (як варіант - намотана на палець чиста марля), за допомогою чого мама може протирати зубки дитини від нальоту. Найкраще очищати їх через 10-15 хвилин після кожного годування. Зробити це можна в процесі гри або навіть під час сну. Після появи у дитини перших восьми зубів можна починати їх чистити за допомогою зубної щітки. Перші щітки повинні бути невеликими за розміром, з м'якою щетиною.

Раніше рекомендували чистити зубки тільки з двох років, тому що у продажі відсутні спеціальні зубні пасти для дітей раннього віку. Тепер же спокійно можна підібрати для свого малюка пасту від 0 до 3 років. Рекомендації стоматологів - чистити зуби дитині після року один раз на день просто з водою, а другий раз - вже зі спеціальною дитячої пастою. А з двох років паста повинна застосовуватися двічі на день.

Так що, мами, якщо вам не байдуже здоров'я вашого малюка, прислухайтеся до порад фахівців і мотайте інформацію на свій мамин вус!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Захворювання ясен з'являються при недотриманні особистої гігієни. На зубах відбувається утворення нальоту з...
Нам завжди хочеться, щоб скоріше з'явилися перші зубки. Але коли починають прорізуватися зубки, відразу ж виникає купа...
Багато хто мріє про білосніжну посмішку. Але мало хто знає, що для того, щоб зуби були білосніжними, не обов'язково...
Почнемо з відварів і настойок. Першим рецептом лікування ясен буде на основі відварів дуба і шавлії. Обидва компоненти...
Scroll To Top