Рекомендуємо прочитати

Прорізування перших зубчиків

article2497.jpg

Нам завжди хочеться, щоб скоріше з'явилися перші зубки. Але коли починають прорізуватися зубки, відразу ж виникає купа питань: «Що б можна було зробити, щоб малюку було не так боляче?», «А як годувати в цей час малюка?», «Чи вчасно лізе перший зубчик?». Ці питання та багато інших задає кожна мама.

Коли повинні з'явитися перші зубки?
Це справа суто індивідуальна. Не існує чітких термінів, коли має з'явитися перший зуб. У середньому, перші зубки з'являються в 7 місяців. Але це тільки в середньому. Не рідко буває, що діток перші зубки з'являються раніше, а трапляється й таке, що діти народжуються вже з зубками.
Найчастіше терміни появи зубів залежать від генетичної схильності. Якщо Вам дуже цікаво, коли з'явиться у Вашого малюка перший зубок, тоді Вам варто дізнатися, коли у Вас з'явився перший зуб.

Також дуже важливо і те, яке харчування отримує дитина, чи достатньо вона отримує вітамінів, кальцію та інших дуже важливих корисних речовин і мікроелементів.

Зазвичай послідовність прорізування зубів така: спочатку з'являються перші нижні різці, після них відразу ж з'являються на світ верхні зуби, у дітей спочатку з'являються двієчки або другі верхні, а вже після перші верхні різці. А вже після них з'являються нижні двієчки, і вже після цього в хід пішли корінні зуби й ікла.

Всього у дітей має нараховуватися 20 зубчиків. Зазвичай вони виростають до трьох років, але знову ж, це суто індивідуально.

Що нам варто очікувати в цьому періоді:
• дитина стає неспокійною, часто вередує (і в цьому немає нічого дивного, згадайте себе, коли Ви мучилися від зубного болю);
• у дитини виникає болючість, почервоніння, припухання, свербіж ясен;
• починає виділятися слинотеча, і навіть можуть виникнути шкідливі звички, наприклад, смоктання пальців;
• знижується апетит;
• дитина починає спати дуже неспокійно.

Для батьків цей період не з легких, але варто відзначити, що цей період триватиме не безперервно, а хвилями. Іноді виникає період загострення, а іноді ми забуваємо про цю проблему.

Поради лікаря: Перший зуб - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top