Рекомендуємо прочитати

Як розвинути здібності дитини

article2864.jpg

Багато батьків хочуть пишатися досягненнями своїх дорослих дочок або синів, для цього необхідно задуматися про розвиток здібностей у дітей в якій-небудь області. Робити це треба раніше, ніж він піде в перший клас.

Заняття у дитсадку
Більшість мам і татів плекають надію на проведення розвиваючих занять у дитячому саду. Дитина, яка ходить в дитячий садок, реально буде готова до школи. Вихователі навчать його займатися в колективі, а також персонально. Вони цілеспрямовано розвивають вашу дитину, але для того, щоб надати їй непогану базу, цього мало. Вся справа в тому, що в дитячому садку для занять у дітей від 2 до 3 років відводиться півгодини, від 4 до 5 близько години, від 5 до 6 приблизно 2 години. В інший час діти грають, приймають їжу, ходять на прогулянку, відпочивають.

Допомога батьків
Деякі батьки думають, що якщо у них немає педагогічної освіти, то вони нічим не можуть допомогти своїм дітям. Все пускають на самоплив, покладаючись на вихователів і на шкільних педагогів. На ділі допомога батьків просто необхідна, для цього потрібно зробити кілька речей:
- Спробувати навчити дитину любити книги, намагатися багато йому читати;
- Займати його вільний час корисними справами, щоб у нього не залишалося часу на неробство.
- Необхідно часто з ним розмовляти на різні теми, які його цікавлять, обговорювати питання, за допомогою яких буде розширюватися коло інтересів вашої дитини;
- Навчіть дитину бути посидючою, щоб він міг зосереджуватися на конкретній справі;
- Обов'язково всіляко заохочуйте його, похваліть його за добре зроблену роботу.

Визначення здібностей дитини
Є випадки, коли ще навчаючись у школі, вже очевидний вибір професії у дитини, проте це буває в тих випадках, коли батьки підмітили його здібності у сфері та кинули всі зусилля на формування. Для прикладу, дитина прекрасно схоплює іноземні мови, то нехай буде перекладачем; перемагає на різних спортивних заходах - чекають його успіхи в спорті, займає призові місця на предметних олімпіадах - може стати вченим.

Але є й такі батьки, які не маючи поняття про те, як визначити і розвивати здібності, водять своїх дітей у різні школи, гуртки, до приватних педагогів. У результаті у дитини в голові накопичується стільки інформації, що вона не в силах її переварити, у фізичному плані не може впоратися з покладеними на неї завданнями, і як правило, не домагається успіхів. Батькам стає прикро, вони витрачають багато сил, грошей, а результатів у їх дитини ніяких. Виходячи з цього, треба прагнути визначити його туди, де він буде показувати прекрасні результати і доб'ється успіху.

Спадковість теж грає не останню роль. Дитина, яка виросла в сім'ї, де будь-хто з батьків спортсмен, швидше за все теж стане спортсменом. У сім'ї музикантів велика ймовірність того, що і дитя володіє відмінним музичним слухом і надалі піде по стопах батьків.

Необхідність відвідування гуртків, музичної школи та секцій
Відвідувати гуртки та секції треба обов'язково, там багато чому навчать вашу дитину. Насамперед, вмінню працювати в колективі. Малювати вдома одному нецікаво, нікому подивитися, похвалити чи покритикувати. У колі друзів можна почути і похвалу, і зауваження.
Відвідуючи гуртки, музичну школу, секції діти навчаться працьовитості і терпінню. При тому, що інші хлопці будуть тинятися без діла, ваш буде знаходитися на тренуванні чи займатися музикою, співом і т.д.

Крім того, дитина навчиться зіставляти свої і чужі досягнення, правильно їх оцінювати. Тата і маму розчулює все, що роблять їхні діти: вироби, малюнки. Тренер і викладач здатні реально їх оцінити, вони бачать, які його успіхи. Досягнення сприятимуть прагненню до перемоги, бажанням стати сильними, сміливими, кмітливими.

Завдання батьків вчасно розпізнати тягу дитини до якого-небудь заняття, тому що на багато з них є обмеження за віком.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і...
Зарядка вранці - це комплекс фізичних вправ, які виконуються після сну щодня. Ранкова гімнастика зміцнює здоров'я ...
Багато зараз говорять про те, що сучасним школярам не вистачає правильної виховної роботи. Але для того, щоб визначити...
Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу...
Scroll To Top