Рекомендуємо прочитати

Комплекс ранкової гімнастики для школярів

article1444.jpg

Зарядка вранці - це комплекс фізичних вправ, які виконуються після сну щодня. Ранкова гімнастика зміцнює здоров'я школяра, сприяючи правильному фізичному розвитку. Поки зарядка вранці не увійде у дитини в звичку, батькам краще займатися разом з дитиною.

Комплекс ранкової гімнастики для всіх школярів: вправи

Фізичні вправи добре поєднувати з загартовуванням. Можна приймати, наприклад, повітряні ванни. Багатьом дітям подобаються фізичні вправи з використанням м'ячів, гантелей (300-500 гр. Не більше), скакалок. Хлопчикам більше подобаються силові вправи, у зв'язку з цим потрібно дуже уважно дозувати навантаження. Крім того, під час зарядки потрібно контролювати точність виконання вправ - стежити за темпом, диханням.

Ранкова гімнастика для 7-9-річних школярів

Початкове положення (ІП) - руки внизу, ноги повинні знаходитися на ширині плечей. Вдих - потягується, піднімаємо вгору руки і злегка прогинає спину. Видихаючи, повертаємося в ІП (4-6 р).

Початкове положення - лицем до стіни (відстань 1,5 кроку). Видихаючи, нахиляється вперед, руки витягуємо вперед, прагнучи дістати до стіни. Вдихаючи, повертаємося в ІП (4 р).

Руки внизу, ноги знаходяться на ширині плечей. Видих - нахиляється вперед, по можливості намагаємося долонями або пальцями рук доторкнутися до підлоги, роблячи вдих - в ІП (темп спокійний, 4-8 р).

Руки внизу, ноги знаходяться на ширині плечей. Робимо видих, піднімаємо ногу і робимо під нею руками хлопок, роблячи вдих - в ІП. Повторюємо вправу, але вже іншою ногою. Між махами ніг робимо 3 сек. паузу. Вправу повторюємо кожною ногою до десяти разів, темп спокійний.

Одну руку вгору підняти, пальці в кулак стиснути, ноги поставити на ширині плечей. По черзі міняємо руки. Повторюємо 10 разів, дихання спокійне.

Руки на поясі, ноги повинні знаходитися на ширині плечей, починаємо нахилятися в різні боки, дихання спокійне - назад (обережно), вперед, вліво, вправо. У кожну сторону нахиляємося 3-4 р.

Лягаємо на килимок обличчям вниз, долоні розташовуємо під підборіддям. Прогинаємо спину, дихання спокійне, груди піднімаємо від підлоги і відводимо голову назад (4-8 р).

Лежачи на спині, ноги прямо, темп повільний, руки вздовж тулуба. Робимо видих, згинаємо ноги і притягуємо стегна до живота, таз і потилицю при цьому відривати від підлоги не можна. На вдиху повертаємося в ІП (2-6 р).

Робимо різноманітні стрибки, дихання спокійне, не затримуємо. До звичайних стрибків на місці варто підключити стрибки через 5-10 сантиметровий предмет. Робимо близько тридцяти стрибків.

Двох-трьох хвилинна спокійна ходьба на місці.

Ранкова гімнастика для 10-12-річних школярів

Стоячи на місці, руки внизу, ноги повинні знаходитися на ширині плечей. Робимо вдих, потягуємося, руки піднімаємо вгору і злегка прогинає спину. Видихаючи - у вихідне положення (чотири-шість разів).

Ноги знаходяться на ширині плечей, стоячи на місці, дихання не затримуємо, руки на поясі. Робимо головою спокійні кругові рухи в сторони (в одну, потім в іншу). У кожну сторону повторюємо 6-8 разів.

Руки на поясі, дихання спокійне, ноги повинні бути розташовані на ширині плечей. Робимо нахили в різні сторони - назад (обережно), вперед, вліво, вправо. У кожну сторону нахиляємося 4-8 р.

Ноги ставимо на ширині плечей. Вдихаючи, піднімаємо вгору руки і прогинаємося. Видихаючи, нахиляється вперед, по можливості намагаємося пальцями рук торкнутися підлоги, повертаємося в ІП (темп спокійний, 6-8 р).

Руки вперед, ноги ставимо на ширині плечей. Піднімаємо ногу так, щоб носком дотягнутися до долоні. Повторюємо вправу іншою ногою. Вправу повторюємо кожною ногою 4-6 разів, темп спокійний.

Руки на поясі, ноги при цьому на ширині плечей, роблячи вдих робимо ногою крок уперед і згинаємо її. Видихаючи, повертаємося в ІП. Кожною ногою повторюємо 6-8 р.

Лежачи на спині, плечі притиснуті до підлоги щільно, руки вздовж тулуба (долоні повинні дивитися вгору). Від підлоги піднімаємо ноги і імітуємо їзду на велосипеді. Темп середній, вправа виконується близько 30 секунд.

Робимо різноманітні стрибки, стрибаємо, в тому числі через 5-10 сантиметрів. предмети, дихання не затримуємо. Робимо близько тридцяти стрибків.

Трихвилинна спокійна ходьба. На голові можна додатково тримати коробку. Щоб зберегти рівновагу, голову потрібно тримати прямо.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багато батьків хочуть пишатися досягненнями своїх дорослих дочок або синів, для цього необхідно задуматися про...
Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і...
Багато зараз говорять про те, що сучасним школярам не вистачає правильної виховної роботи. Але для того, щоб визначити...
Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу...
Scroll To Top