Рекомендуємо прочитати

Влаштовуємо робоче місце для школяра

article1601.jpg

Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і стільці, лампи і полицы, коли більшість дітей сьогодні виконують домашні завдання, сидячи перед комп'ютером або взагалі лежачи на паласі і паралельно переглядаючи улюблений серіал!

У деяких школах вчителі намагаються якомога менше задавати додому, стараючись, щоб практично весь матеріал діти засвоїли в школі. Така позиція заслуговує поваги і довіри, нарівні з іншими.

І, тим не менш, облаштувати для своєї дитини зручне робоче місце вдома - значить, подбати про його здоров'я, працездатності і хорошому розвитку.

Основні вимоги до місця підготовки уроків

Найголовніше - зробити так, щоб атмосфера в робочому куточку сприяла бажанню займатися і плідності занять. Для цього роблять наступні дії:

1. По можливості, виключають зовнішні звукові перешкоди або зводять їх до мінімуму.

2. Влаштовуюйте належне освітлення, не завдає шкоди зору дитини.

3. Приміщення повинно бути добре провітреним, в ньому повинна бути комфортна для дитини температура.

4. Підручники, зошити, лінійки, посібники та інші матеріали, необхідні для приготування уроків, повинні перебувати «під рукою».

5. Не варто надавати робочому місцю школяра надмірно строгий вигляд - це зовсім не тюремна камера, а уроки - не покарання. Нехай дитині буде тут затишно, спокійно і комфортно.

У багатьох сім'ях, на жаль, немає можливості обладнати дитячу кімнату. Більш того - іноді немає і місця для куточка школяра, де він міг би в тиші виконати домашні завдання.

І все-таки - не опускай руки, навіть якщо вся сім'я тулиться в однокімнатній квартирі! Пам'ятай, що дитинство минає дуже швидко, і для дитини самим приємним спогадом буде прагнення мами зробити все можливе для його блага. Тому постарайся проявити фантазію і допомогти своєму школяреві отримати зручне містечко, де він зможе вивчити і написати все необхідне.

Якщо у дитини - окрема кімната

Звичайно, краще всього надати школяреві власну кімнату. Тут він зможе закрити за собою двері і залишитися наодинці з математикою або іноземною мовою. Подбай про своєчасне провітрюванні кімнати, щоб дитина повертався зі школи в приміщення зі свіжим, але не холодним повітрям.

Якщо є можливість - постав письмовий стіл праворуч від вікна, щоб світло, як вимагають медики, падало на робочу поверхню зліва. Монітор ні в якому разі не повинен захаращувати стіл або блистіти - перевір ці моменти заздалегідь. На столі взагалі не повинно бути нічого зайвого - все підставки для дисків, фотографії, статуетки та інше краще прибрати на спеціальні полиці.

Для оформлення стін найкраще підійдуть неяскраві, стримані тони: світло-сірий, світло-зелений або навіть білий. Щоб не турбуватися про збереження стін, повісь пробкову дошку: вона зручна для прикріплювання записок з нагадуваннями, розкладу уроків, режиму дня та іншого.

До речі, обладнавши своїй дитині окрему кімнату для занять, не тіште себе ілюзією: це ще не гарантія відмінного навчання! Безконтрольність - страшна штука: варто тобі пустити справу на самоплив, як школяр із задоволенням відкладе підручники і прийметься за розваги. Тому частіше провідувати його в «кабінеті», контролюй процес, давай певний час, наприклад, на рішення задачі або переклад, і перевіряй зроблене після закінчення цього часу.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу...
Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Багато зараз говорять про те, що сучасним школярам не вистачає правильної виховної роботи. Але для того, щоб визначити...
Зарядка вранці - це комплекс фізичних вправ, які виконуються після сну щодня. Ранкова гімнастика зміцнює здоров'я ...
Scroll To Top