Рекомендуємо прочитати

Дитячі розвиваючі заняття

article1339.jpg

Необхідність розвиваючих занять для дітей диктує нам сучасний ритм життя. Адже сьогодні дитина вже з народження оточений величезною кількістю інформації, масою можливостей для розумового зростання. Самі основні навички та здібності закладаються у віці 1-3 років. Саме в цей період займаючись з дитиною, батьки дають йому можливість повніше розкрити свої таланти, підготуватися до майбутньої активного життя і всебічно виявити себе.

Заняття з розвитку мовлення


Одночасно з розвитком дитячого мовлення розвиваються уява і мислення дитини. Все найважливіше - увага, мислення і пам'ять - зав'язано на вмінні правильно будувати свою мову. І навпаки - розвиваючи уважність малюка, його вміння запам'ятовувати і мислити, ми сприяємо розвитку його мови. Є прості вправи з розвитку мовлення дітей раннього віку.

Вправа 1. «Підбір прикметників»

Воно має декілька різних ступенів складності. Малюки потребують в наочному одиничному образі, старшим дітям потрібен образ словесний, не менше двох-трьох слів. Зміст такої вправи-гри полягає в наступному: дорослий показує іграшку, картку з картинкою чи називає слово, а дитина називає якомога більше відповідних цьому об'єкту ознак. Можна робити це по черзі, і виграє той, хто назве останнє прикметник. Наприклад, «собака» - кудлата, велика, добра, грайлива, мисливська, стара і т. д.

Вправа 2. «Припущення слова»

Ви говорите пропозицію, а дитина вставляє усно пропущене слово. Наприклад: «На ганку сиділа і тихенько нявчала ...»; «Кішка в саду спіймала ...»; «Кігті у кішки ..., шерсть ...»; «Дощик закінчився, і за хмар виглянуло .. . ». Надалі можна помінятися ролями з дитиною: нехай він сам придумує пропозицію, а ви закінчуйте його.

Вправа 3. «Поширення пропозицій»

Дитині потрібно закінчити почату вами пропозицію по навідним питаням. Наприклад: «Діти пішли ... (Куди? Навіщо?) »,« Дівчинка поливає ... (Що? Чим? Навіщо?) І т. д. Далі поширення дитина здійснює самостійно, без орієнтувальних запитань.

Заняття з малювання


Малювання - улюблене заняття більшості дітей. Воно дає великий простір для здійснення творчої активності. Діти малюють те, що їх цікавить: предмети і сцени з їх навколишнього життя, улюблених літературних героїв і абстрактні декоративні візерунки. Але завдання дорослих - направити творчість у правильне русло.

Спочатку олівцем створюється загальна лінійна форма. Поступово малюється одна частина за другою з додаванням різних деталей. Потім це лінійне зображення розфарбовується. Саме така послідовність ведення малюнка формує аналітичне мислення дитини. Намалювавши одну частину, він починає згадувати, над якою частиною потрібно працювати далі.

При малюванні фарбами створення форми починається від барвистої плями. Фарби мають велике значення в розвитку почуття кольору та форми. Дитина передає фарбами колірне багатство навколишнього світу. При роботі з олівцями ця тема трудомістка і вимагає хороших технічних навичок.

Заняття з ліплення


Якщо просто дати малюкові пластилін і сказати: «ліпи!» - Його фантазія та вміння навряд чи дозволять зробити щось оригінальне. Він у кращому випадку зліпить змійку, гусінь або равлика, в гіршому - зробить з пластиліну безформний грудку незрозумілого кольору. Якщо навчити дитину використовувати в ліпленні додаткові матеріали, він буде домагатися особливої виразності предметів.

Наприклад, як створити по-справжньому колючого їжачка? Якщо взяти зубочистки або трубочки від соку і увіткнути в овал, скачаний з пластиліну, то вийде справжнісінький їжачок. Як передати поблискуючий на сонечку лускатий риб'ячий хвіст? Для цього можна зліпити його з пластиліну та блискіток, а можна навіть прикрасити бісером! Або візьмемо великий зелений гудзик - він нагадує черепаху. За допомогою пластиліну зверху на великий гудзик прикріплюється гудзик менший, додається пластилінова голова, чотири лапи і хвіст - черепаха готова!

З маленьких гудзиків можна зробити хвіст рака, а з дроту - вуса. З гудзиків та пластиліну легко можна зробити скорпіона, змію, гусеницю, черв'яка, сороконіжку або квітку. Великий гудзик коричневого кольору з вушком може стати грибним капелюшком або шапкою для чоловічка. Фантазія застосовна у всьому, пластилін - прекрасний матеріал для розвитку творчих здібностей маляти.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Одна з важливих навичок дитини, безпосередньо залежна від моторики рук - вміти самостійно одягнутися. Учити дитину...
Маленькі плямисті яйця перепелів нагадують радше не класичні яйця, а невеликі овальні камінці, хоча насправді це...
Практично всіх батьків хвилює питання, як навчити дитину самостійно ходити. Багато батьків навіть і не підозрюють, що...
Існує кілька методик раннього розвитку дітей, написано чимало книг і статей, один за іншим відкриваються центри...
Scroll To Top