Рекомендуємо прочитати

Як навчити дитину ходити

article2039.jpg

Практично всіх батьків хвилює питання, як навчити дитину самостійно ходити. Багато батьків навіть і не підозрюють, що можуть допомогти своєму чаду, створивши всі необхідні для цього умови. Розглянемо кілька рекомендацій, щоб допомогти своєму малюкові зробити перші кроки.

Як навчити ходити дитину

Багатьом батькам хочеться, щоб їх малюк почав ходити якомога раніше. Як би вам не хотілося, але підганяти і квапити дитину не рекомендується. Опорно-рухова система в дитини ще не повністю сформована - малюк повинен до майбутніх навантажень підготуватися. Учити дитину ходити необхідно поступово. Спочатку малюк повинен навчитися «впевнено» повзати - цим його опорно-рухові функції і м'язова система тільки зміцняться.

Щоб навчити ходити своє чадо, потрібно його стимулювати до ходіння. Це не складно, так як діти дуже допитливі. Якщо дитина стоїть на четвереньках, то батькам можна порадити привернути його увагу якоюсь іграшкою, яку тримати потрібно вище рівня очей малюка. Якщо дитина піднялася на ноги - перемістіть цю іграшку трохи далі. Якщо у дитини виникло бажання йти до іграшки, то потрібно йому допомогти, створивши необхідні умови. Для цього слід розташувати уздовж кімнати предмети (стільці, тумбочки та ін) так, щоб він міг пересуватися до своєї «мети», тримаючись за опори. Спочатку відстані між предметами повинна бути не значним, потім його можна збільшувати. Це сприяє самостійному ходінню дитини.

Як тільки ваш малюк почне робити перші кроки без опори, то слід виключити його падіння, підтримуючи і страхуючи малюка. Справа в тому, що іноді діти, відчувши страх падіння, відмовляються ходити ще якийсь час. Також за будь-які успіхи не забувайте хвалити своє чадо - це стимулює і посилює його бажання до самостійного пересування.

Не секрет, що всі дітлахи люблять копіювати поведінку інших діточок і наслідувати їх. Щоб навчити свою дитину «першим крокам» - частіше перебуваєте з ним в місцях, де багато дітей (у гостях, парку, у дворі і пр.).

Деякі батьки думають, що щоб навчити малюка ходити, добре використовувати ходунки. Але ця думка помилкова. Справа в тому, що для пересування в ходунках великих зусиль докладати не потрібно. Після ходунків зазвичай дітлахи відмовляються ходити, так як це важко, адже доводиться не тільки докладати зусилля для пересування, але і потрібно тримати рівновагу. Не рекомендується також надмірно захоплюватися тренуванням ходіння, утримуючи дитину за руки або під пахви. Це може стати причиною розвитку неправильної постави у крихти, а також деформації гомілки, стоп, зміщення центру ваги. Добре використовувати різні стійкі каталки, які попереду себе малюк може котити. Головне стежити за тим, щоб малюк при ходьбі не завалювався вперед і не прогинав спину.

Що ще потрібно знати, щоб навчити свого малюка ходити?

Масаж для всіх систем дитячого організму дуже корисний. Це стосується і опорно-рухової системи. Рекомендується легкий масаж дитині проробляти щодня. Якщо у батьків не виходить, то можна звернутися до фахівця.

Поки дитина не навчиться упевнено ходити, не варто їй надягати взуття. Це впливає на формування вигину стопи. Вдома малюк може ходити і без взуття (у шкарпетках, панчохах).

Перед тим як намагатися навчити дитину самостійної ходьби, подбайте про безпеку приміщення. Приберіть всі гострі і предмети, що б'ються з місць, де малюк може їх дістати. Гострі краї меблів краще убезпечити спеціальними куточками. Створіть всі умови, щоб при падінні ваша дитина не поранився.

У момент, коли малюк вчиться ходити, падіння стають невід'ємним дією цього процесу. Падіння будуть траплятися в будь-якому випадку, як би батьки не намагалися контролювати своє чадо. Найголовніше для батьків правильно поставитися до падінь. Малюк падає, при спробі самостійного пересування, з невеликої висоти, тому йому не страшно. Найголовніше, щоб батьки не показували свого страху дитині (криками, різкими жестами і т.п.) Діти дуже сильно відчувають страх батьків, що може вплинути негативно на бажання дитини ходити.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Існує кілька методик раннього розвитку дітей, написано чимало книг і статей, один за іншим відкриваються центри...
Одна з важливих навичок дитини, безпосередньо залежна від моторики рук - вміти самостійно одягнутися. Учити дитину...
Маленькі плямисті яйця перепелів нагадують радше не класичні яйця, а невеликі овальні камінці, хоча насправді це...
Необхідність розвиваючих занять для дітей диктує нам сучасний ритм життя. Адже сьогодні дитина вже з народження...
Scroll To Top