Рекомендуємо прочитати

Чи варто займатися раннім розвитком дитини?

article2382.jpg

Існує кілька методик раннього розвитку дітей, написано чимало книг і статей, один за іншим відкриваються центри раннього розвитку для дітей дошкільного віку. Але наскільки корисно такий ранній розвиток дітей? Чи може воно нашкодити підростаючій дитині?

Звичайно, зрозуміло прагнення батьків мати самих-самих дітей. І вчать їх малювати, читати, грати на музичному інструменті раніше, ніж ходити. Купують своїм малятам не тільки самі нові моделі колясок і ліжок, але і самі передові розвиваючі посібники й пристосування. Турботливі матусі дуже засмучуються, якщо сусідський Коля починає робити подібні речі, раніше, ніж мій Вова.

Проводилися наукові дослідження, за результатами яких було зроблено висновок, що діти в перші три роки здатні сприймати великі обсяги інформації. Можна впихнути в мозок, що розвивається дитини максимально багато інформації, проте, точно не відомо, які наслідки може це спричинити за собою. Психологи стверджують, надмірно швидке інтелектуальний розвиток тягне за собою проблеми в емоційному розвиток. Дитина повинна проходити поетапний розвиток, а інтенсивне навчання в ранньому віці може призвести до порушенням психіки. Малюк може стати замкнутим і відлюдним, відмовлятися розмовляти і грати.

Згодні з психологами і окулісти. Крім мозку розвиваються й інші органи. Очі при прискореному розвиток страждають більше всіх. Батьки показують дітям різні картки із крапка, цифрами і картинками. Діти, намагаючись догодити їм та старанно напружують погляд. У підсумку відбувається недорозвинення зору. Чи варто жертвувати природним розвитком всіх органів і систем заради раннього підвищення інтелекту?

Єдиної точки зору у цьому питанні немає. Є як затяті прихильники раннього розвитку дітей, так і непохитні противники. Перші стверджують, що мозок розвивається періодично і не зроблене в перші три роки життя може бути втраченим назавжди. При активному розвитоку за цей період можна досягти 90% обсягу мозку дорослої людини. Другі дорікають перших в однобокому розвитку лівої півкулі мозку, повністю відкидаючи розвитку правої півкулі - творчість, образи, а не логіка. А в такому віці вони нічого не можуть вивчити, а просто фотографічно запам'ятовують.

Як би там не було, а прихильників раннього розвитку досить багато. Існує кілька методик, різних по навчальному процесу. Після проходження курсу діти можуть спокійно читати рідною мовою, трохи володіти іноземними мовами, вигадувати історії і записувати їх, малювати і робити аплікації. Начебто все чудово.

Незважаючи на високу популярність, не так багато дітей можуть все це робити після проходження методики навчання. Чому ж такий низькі результат. Причина криється в генетичних особливостях або у батьків просто немає часу займатися навчанням своїх дітей? І хто може визначити фініш раннього розвитку, де ця межа?

Перш ніж купувати рамки та навчальні комплекси, задайте собі питання, навіщо ви це робите? Який кінцевий результат ви хочете отримати? Питання ці важливі. Тільки лише відповівши на нього ви зможете рухатися вперед до поставленої мети.

Кожна мама хоче, що б її дитина була щаслива. Але чи буде вона щаслива, якщо в пісочниці виявиться, що на пару років розвиненіша інших? Або коли програма першого класу не відповідає вимогам і потрібно йти відразу в третій? І не забувайте, такий особливий малюк вимагає особливого ставлення до себе. Батьки не тільки повинні бути готові до найнесподіваніших питань своїх дітей, але й повинні розвиватися разом з ними. Що б не сталося так, що дитина з великим багажем знань і умінь залишиться зовсім одна.

Любіть своїх дітей!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Практично всіх батьків хвилює питання, як навчити дитину самостійно ходити. Багато батьків навіть і не підозрюють, що...
Одна з важливих навичок дитини, безпосередньо залежна від моторики рук - вміти самостійно одягнутися. Учити дитину...
Кожному з нас регулярно приходять в голову думки «Все набридло, хочеться нового і оригінального», «Щось...
Необхідність розвиваючих занять для дітей диктує нам сучасний ритм життя. Адже сьогодні дитина вже з народження...
Scroll To Top