Рекомендуємо прочитати

Як навчити дитину одягатися самостійно?

article2262.jpg

Одна з важливих навичок дитини, безпосередньо залежна від моторики рук - вміти самостійно одягнутися. Учити дитину самостійно надягати одяг, необхідно по досягненні нею 2-3-річного віку. Саме в цей час у дитини прокидається самостійність, і він все норовить зробити власними силами. Якщо ви не пропустете цей момент і вчасно звернете увагу на бажання дитини, вам і зовсім не доведеться просити її що-небудь зробити. Якщо вашому чаду два або три роки, зверніть увагу на деякі рекомендації професійних психологів.

В першу чергу, діти, як правило, навчаються не одягати, а знімати з себе одяг. Вже в півтора року вони без зайвої допомоги можуть зняти з себе шкарпетки і шапку, а в два роки без проблем знімають светр і штанці. Однак процес одягання і роздягання пов'язаний одним цілим, тому обмежувати малюка не варто. Буде краще, якщо він звикне все робити самостійно. Не забудьте похвалити малюка, якщо він з успіхом зняв з себе одяг. Це дасть йому стимул знову надіти його.

Однак дорослим доведеться набратися сил і терпіння в цей період, адже дитина буде дуже повільно возитися з одягом. Виникне бажання самостійно надіти на неї куртку й черевики, ніж дивитися, як вона мучиться над цим кілька хвилин. Робити цього не слід. Дитина повинна вчитися самостійності і у важкі моменти розраховувати тільки на себе. Батьківська допомога потрібна в самому початку, наприклад, вивернути шкарпетки на лицьову сторону або розшнурувати заплутані шнурки.

Не пригнічуйте прагнення дитини до ініціативи. Якщо вона всіма силами намагається надіти одяг, то не заважайте їй. Однак вимагати, щоб він завжди одягався сам, теж не варто. Задача, яку повинні виконувати батьки - заохочувати наміри малюка і направляти його старання в потрібне русло. Тому запасайтесь терпінням і поводьтеся спокійно.

Не здумайте критикувати малюка, а тим більше сміятися над його діями, якщо у нього не виходить справитися з одягом. Якщо у нього не стирчать шкарпетки з черевиків, а шапка не надіта набакир, не варто йому заважати. Адже він сам старався, а це дуже важливо. Постійно хвалите його дії.

Найчастіше батьки не можуть терпіти довгий час, особливо, коли відчувають, що спізнюються. Вони починають в поспіху одягати дитину, не даючи їй можливості самому керувати процесом. Щоб уникнути подібних ситуацій, потрібно збиратися заздалегідь. Розподіляйте свій час таким чином, щоб ви могли спокійно продовжити навчання малюка правильно одягатися. Спробуйте вставати на півгодини раніше вранці, щоб не квапити дитину.

Якщо дитина відмовляється від самостійного одягання, допоможіть їй. Ви можете наполовину надіти йому шкарпеточки і попросити, щоб він сам одягнув їх до кінця.

Нехай ваша дитина одягає тільки той одяг, який легко зняти. Через деякий час навіть зимовий одяг буде їй по плечу.

Будь-який навик, як і вміння одягатися і роздягатися, формується не відразу. І ви надасте незвичайну послугу малюкові, якщо ненав'язливо кожен день будете пропонувати йому невеликі «уроки»: наприклад, попросити малюка самостійно просмикнути руки в рукава одягу, поправити сукню, надіту не до кінця. Можна влаштувати свого роду змагання, наприклад, одягатися на швидкість, тим самим змушуючи дитину робити це знову і знову.

Подбайте про те, щоб купити дитині відповідні іграшки, які допоможуть йому оволодіти мистецтвом швидкого одягання. До них відносяться ляльки, яких можна одягати і роздягати. Крім цього можна придбати розвиваючі посібники, такі як ігри-шнурівки і все, що можна розстібати і застібати. Плюс до всього це можуть бути м'які іграшки з гудзиками або липучками. Такі ігри допоможуть розвинути моторику рук, після чого дитина буде на ура справлятися з поставленим завданням.

Не забувайте гратися з дитиною в ігри, які прискорять її здібності. Запропонуйте йому такий варіант: нехай його ноги стануть паровозиком, а штанини тунелем, в який він повинен заїхати. Він з радістю зробить це. Для дівчаток є альтернативний варіант - влаштовувати показ мод.

Найголовніше - потрібно зацікавити дитину, щоб їй був цікавий процес. В іншому випадку ви нічого не доб'єтеся. Скажіть, що дозволите їй покататися на велосипеді, якщо вона все зробить самостійно. Виразіть впевненість у тому, що робить дитина. Хваліть і іноді допомагайте їй. Головне - проявіть наполегливість, але не будьте занадто суворими. Дуже важливо, щоб дитина відчувала любов по відношенню до себе.

Діти люблять наслідувати дорослих. Розкладіть свої речі і речі дитини в один ряд і починайте одночасно одягатися. Запропонуйте позмагатися - хто перший одягнеться. Спочатку дитині буде потрібно ваша допомога, адже вона не зможе встигати за вами. Намагайтеся не ображати дитину і не допускайте її сліз. Повернути її в гру буде проблематично. Як тільки бачите, що дитина зробила ображений вигляд - міняйте стратегію.

Якщо малюк упирається і кричить, йдіть на компроміс. Нехай дитина сама вибирає одяг, який захоче одягти. Заздалегідь запропонуйте їй кілька варіантів одягу.

Підкажіть малюкові, в якому порядку він повинен одягати одяг. Важливо навчити цьому з дитинства, щоб у нього не виникало проблем в майбутньому. Багатьом дітям дуже непросто запам'ятати порядок одягання. Ви можете допомогти - купіть плакат, де буде позначений кожен етап одягання одягу і повісьте в його дитячій кімнаті або в передпокої. Є й інший більш правильний і доступний варіант - намалювати плакат разом з дитиною. Знайдіть журнали і виріжте звідти підходящі картинки, які символізують правильне одяганні. Наклейте їх на ватман в потрібному порядку. Так дитині буде простіше запам'ятати процес. Щоб дитина не плутала де перед, а де зад, позначте кишеньки на одязі, які допоможуть йому правильно зорієнтуватися. Якщо ви все виконали правильно, будьте впевнені, ваша дитина швидко стане самостійною, дорослою людиною.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Існує кілька методик раннього розвитку дітей, написано чимало книг і статей, один за іншим відкриваються центри...
Практично всіх батьків хвилює питання, як навчити дитину самостійно ходити. Багато батьків навіть і не підозрюють, що...
Маленькі плямисті яйця перепелів нагадують радше не класичні яйця, а невеликі овальні камінці, хоча насправді це...
Необхідність розвиваючих занять для дітей диктує нам сучасний ритм життя. Адже сьогодні дитина вже з народження...
Scroll To Top