Рекомендуємо прочитати

Лікувальний масаж дитині

article1347.jpg

Дитячий масаж є кращим засобом для профілактики більшості захворювань, які чатують малюка на ранніх місяцях розвитку. Навіть нетривалий мануальний вплив на поверхню тільця дитини може позитивно вплинути на роботу його органів. Абсолютно всі функціональні системи маленьких дітей реагують на впливи масажиста. Кінцевий результат багато в чому залежить від правильності проведених занять.

Користь дитячого масажу


Масаж приносить різноманітну користь дитині. Він сприяє активному стимулюванню розвитку і повному розслабленню м'яких тканин. Також професійний масаж дозволяє швидко виявляти будь надмірно напружені ділянки тіла, а також місця гострого дискомфорту або повної ригідності (нерухомості). Хороший, якісний масаж є плідним засобом задоволення властивою дитині потреби у фізичному контакті. Це засіб, який може забезпечити маляті значну перевагу у подальшому розвитку. Масаж дозволить йому вчасно правильно розслабитися і потім більш вільно рухатися.

Лікувальний масаж допомагає дитині впоратися з такими відхиленнями, як плоскостопість, кривошия і клишоногість. Він успішно використовується для зняття болю при кишкових кольках, м'язовому гіпертонусі (їм страждає чимало немовлят) і гіпотонус. Є дієві методики терапевтичного масажу для дітей, що мають захворювання центральної нервової системи, ассиметрию тулуба і кінцівок, вроджену м'язову кривошею, вроджені вивихи суглобів, дисплазію кульшових суглобів, вроджену клишоногість, пупкову грижу, деформацію форми ніг.

Різні процедури можна проводити з дітьми різного віку. Однак будь-який вплив на м'язи і шкіру дитини призводить до гарних результатів вже через кілька сеансів лікувального масажу. Взагалі, існує всього три види дитячого масажу: лікувальний, лікувально-корекційний і профілактичний.

Лікувальний масаж - самий складний, що вимагає професійного підходу. З його допомогою можна не тільки усувати патологію, але й закріпити отриманий результат, попередити можливість рецидивів.

Спеціальні прийоми дитячого масажу


В ході лікувального масажу наносяться дозовані механічні подразнення на оголене тільце дитини спеціальними прийомами, які виконуються руками масажиста. При застосуванні дитячого масажу використовуються класичні прийоми, але виконуються вони м'якше і ніжніше (особливо прийоми ударної вібрації). У лікувальному дитячому масажі використовується 4 основних прийоми: прийом погладжування, розтирання, розминання та вібрації.

Погладжування впливає на нервові закінчення верхнього шару шкіри. Легкий погладжуючий масаж розслабляє і заспокоює, тому рухи в ньому повинні бути дуже ніжними. Погладжування здатне діяти на рівні поверхневих шарів шкіри, розслабляючи напружені м'язи (при гіпертонусі) і посилюючи гальмівний процес у корі головного мозку дитини. Прийом цей проводиться поверхнею кисті долоні ніжним, м'яким дотиком. Протягом перших трьох місяців життя у дітей (навіть з підвищеною нервовою збудливістю) можна застосовувати тільки легкий погладжуючий масаж.

Розтирання - це теж погладжування, але більш інтенсивне і більш глибоке. Воно сприяє загальному розслабленню м'язів, знижуючи збудливість нервової системи малюка. Виконувати його можна за допомогою одного, двох або трьох пальців і поверхні кисті долоні круговими рухами за годинниковою стрілкою від кисті до плеча. Рухи більш енергійні, ніж при звичайному погладжуванні. При цьому відбувається лікувальний вплив на глибокі шари дитячої шкіри.

Розминання аналогічно розтиранню, але в ході нього відбувається ще більш глибоке лікувальна дія на весь організм. За допомогою трьох пальців (вказівного, середнього та безіменного) проводиться одночасно ряд кругових і поступальних рухів, енергійно розминаючі м'язи дитини.

Прийом вібрації виконується за допомогою одного, двох або всіх пальців.

В ході нього натиснення на тканини потрібно здійснювати подушечками і долонею або тильною поверхнею випрямлених пальців. Можна також виконувати вібрацію всією долонею або тільки опорною частиною кисті. Прийом здійснюється як однією, так і двома руками.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Що таке судома і що робити, якщо вона часто зводить ногу? Судома - це мимовільне скорочення м'яза. Вона може бути...
Всяка мама піклується про свою дитину і знає, що масаж корисний для її здоров'я, а також є і профілактикою багатьох...
Хворіти наші жіночі ноги можуть з різних причин. Залежно від того, чим викликана біль в ногах, слід шукати шляхи...
Здоров'я дітей? це найголовніше в житті батьків. До питання розвитку і здоров'я малюка потрібно підходити з усією...
Scroll To Top