Рекомендуємо прочитати

Шукаємо няню для малюка

article2619.jpg

Для багатьох мам недозволена розкіш - провести 3 роки в декретній відпустці. Малюк ще занадто малий, - в такій ситуації краще скористатися послугами няні.

Рішення про вихід на роботу далося мені нелегко. Сама думка про те, що з моєю най ріднішою людиною перебуватиме стороння жінка, не давала мені спокою. Але життєва ситуація диктувала свої умови і я взяла себе в руки. Геть чутки про нянь –мучительок! Я заспокоїлася і сказала собі, що обов'язково знайду вірного друга для своєї дитини і незамінного помічника для себе, таку собі «Мері Поппінс».

Яка вона - ідеальна няня?

Для мене портрет ідеальної няні виглядає так: жінка від 35 до 55 років, у якої є свої діти або навіть онуки. З вищою освітою, не обов'язково педагогічною. Набагато цінніше мати життєвий досвід спілкування зі своїми дітьми чи онуками. Важливо, щоб вона любила дітей. Була добра, відповідальна, терпляча, активна, весела, порядна, чиста і акуратна. Для мене не важливі рекомендації з інших місць роботи, я знаю, як їх майстерно можна написати. Няня повинна бути готова зробити нескладну роботу по дому для дитини - приготувати їжу, погладити дитячі речі, прибрати іграшки. І, що немало важливо, її погляд на виховання дитини повинен відповідати ... моєму погляду.

Шукаємо няню для малюка

Пошуки

Отже, ви визначилися з вимогами до няні. Тепер саме час починати пошуки.

Через агентства. Тут все дуже просто. Ви телефонуєте в агентство і залишаєте заявку по телефону з зазначенням всіх своїх вимог до майбутньої няні. Залежно від ваших умов вам підбирають кілька кандидатур. На співбесіді ви по черзі розмовляєте з кожної з кандидаток і вибираєте «свою» няню. Якщо вам сподобалося відразу кілька жінок, то можна окремо зустрітися з кожною з них, щоб зробити остаточний вибір. Послуги агентства за підбір персоналу зазвичай прирівнюються до місячній зарплаті няні.

Тобто за перший місяць у вас виходить подвійна оплата - няні і агентству. Потім ви виплачуєте зарплату тільки няні. Плюси і мінуси такого пошуку няні очевидні. Плюс - ретельно підібрана згідно вашим вимогам няня, яка має досвід роботи, рекомендаційні листи і медичні довідки. Мінус - великі, я б сказала, величезні комісійні за посередництво.

За оголошенням. Такий спосіб пошуку не має жодного плюса, суцільні мінуси. Спочатку ви витратите купу часу на те, щоб переглянути безліч оголошень з різними пропозиціями та обіцянками і виберете кілька кандидатур. Пізніше ви будете кожного кандидата запрошувати додому і проводити співбесіду, чим піддасте небезпеці свою дитину і майно. При першому знайомстві вам може здатися, що людина повністю порядний і відповідає вашим вимогам. Але немає ніякої гарантії, що няня, яку ви оберете, буде психічно врівноваженою.

Через родичів. Нянею для вашого малюка, безумовно, може стати хтось з ваших родичів. Дитина буде під наглядом близької людини, та й оклад для такої няні не вдарить по вашому бюджету. Але два мінуси очевидні - вас по-родинному можуть замучити порадами і переклад родинних відносин у площину - «працівник-господар» може виявитися болючим для всіх.

Через знайомих. Знайома ваших знайомих. Це найнадійніший варіант. Людина вже не «з вулиці», з рекомендаціями від надійних людей, з певною «гарантією якості». Мінус пошуку няні через знайомих все ж існує - можливість поширення сімейної інформації в колі вашого спілкування.

Саме такий спосіб пошуку «Мері Поппінс» я вибрала для себе. Я обдзвонила всіх своїх численних знайомих, друзів, колег, сусідів, колишніх однокласників і запитала, чи немає в їх оточенні жінки, яка б відповідала моїм вимогам.

Шукаємо няню для малюка

Пошук няні може зайняти досить тривалий час і бажано почати його задовго до призначеного дня виходу на роботу. Перші вісті від знайомих надійшли приблизно через пару місяців - кілька телефонних номерів кандидаток на «Мері Поппінс». Спілкування з претендентками по телефону дало мені деяке уявлення про їхні погляди як на роботу няні так і на виховання дитини, і, вибравши, найбільш відповідну моїм вимогам, я запросила її на співбесіду до мене додому.

Співбесіда

І ось ви хвилююче відкриваєте двері, можливо, для майбутньої няні своєї дитини. Бажано зустріч призначити на вихідний день, коли вся сім'я в зборі. Близькі люди забезпечать впевненість і допоможуть оцінити кандидата.

Перша оцінка - зовнішність. Зверніть увагу, чи охайно одягнена претендентка і наскільки вона доглянута (коротко стрижені нігті, зібране волосся). Жінка повинна розуміти, що вона, в першу чергу, прийшла в будинок, де є маленька дитина.

Друга оцінка - знайомство няні і малюка. Зверніть увагу, як няня сприйме крихітку, чи буде спілкуватися з ним або всядеться на диван, ігноруючи дитину?

Шукаємо няню для малюка

Наша няня зайшла в квартиру з подарунками для моєї дочки - яскравими повітряними кулями, апельсинами і смачним печивом. Весело привіталася і презентувала малятку все принесене, тим самим, відразу зацікавивши малу. Знаючи, що прийшла не тільки на співбесіду, але і на знайомство до дитини, вона, роздягнувшись, відразу запитала, де можна помити руки після вулиці. А після ... відразу приступила до виконання своїх обов'язків, роблячи це абсолютно ненав'язливо ні для мене, ні для моєї дочки. За півтори години, проведених у нас, няня встигла пограти з малятком, нагодувати її, посадити на горщик, помити попу і переодягнути. З боку це виглядало, ніби в гості прийшла бабуся, яка все знає, розуміє, встигає, і, головне, обожнює свою онуку. Загалом, перше враження няня зуміла справити як на мене, так і на малу. А це важливо - щоб няня і дитина сподобалися один одному, адже саме їм двом належить провести не один день разом.

Заздалегідь підготуйте список питань до претендентки і не соромтеся їх задавати. Цій жінці ви збираєтеся довірити все, що у вас є - квартиру, документи, і, найдорожче - вашу дитину, тому геть думки про нетактовності!

Питання можуть бути наступного характеру: ставлення няні до харчування / режиму дня / ранньому розвитку дитини; її принципи виховання дитини; ставлення няні до покарання; дії няні, якщо дитина вдариться або у нього підніметься висока температура; дії в разі якщо дитина не захоче їсти / одягатися на прогулянку / вкладатися спати / влаштує істерику / буде плакати і кликати маму / втече на прогулянці; чим няня збирається займатися з дитиною в години коли вона не спить; успіхи попередніх вихованців та її власних дітей; чи готова няня беззаперечно виконувати ваші вимоги, як то - гуляти двічі на день, грати з малюком, а не базікати по телефону, годувати дитину, дотримуватися режиму дня, рахуватися з думкою дитини; що вона хоче дізнатися про вашу дитину?

Також поцікавтеся здоров'ям кандидатки (як у минулому, так і в сьогоденні), чи є у неї шкідливі звички і як часто вона планує брати відпустку.
Прислухайтеся до вимови няні. Грамотна мова говорить про освіченість людини, до того ж є якоюсь гарантією, що через кілька місяців ваша дитина не буде робити неправильний наголос у словах.

Шукаємо няню для малюка

Обговоріть з нянею, з яких питань вона повинна обов'язково радитися з вами.

Після подібного бліц-опитування час вивчити документи кандидатки. Обов'язково уважно перегляньте її паспорт і попросіть няню принести ксерокопії даних, включаючи сторінки з пропискою, сімейний стан. До речі, якщо ви шукаєте няню по оголошенню, подивитися її паспорт ви повинні буквально після того як вона переступить поріг вашого будинку. Якщо у кандидатки немає медичної книжки, попросіть її пройти обстеження - зробити флюорографію і відвідати шкірний і психоневрологічний диспансер. Якщо у сподобавшоїся вам няні є якісь атестати та дипломи, а також рекомендаційні листи з попередніх місць роботи, уважно вивчіть і їх.

Наша няня принесла з собою свої сімейні фотографії, а також фотографії її колишніх вихованців. Ми разом розглядали фото і вона розповідала про свою сім'ю, а це дуже корисно послухати!

Не поспішайте відразу приймати рішення про співпрацю, візьміть тайм-аут і обміркуйте кілька днів всю отриману з співбесіди інформацію.
Після того як претендентка пішла моя дочка ще довго згадувала її, весело розповідала своїм подружкам як вони разом з «тіткою» пили чай, чекала її знову в гості. Це і підштовхнуло мене до наступного кроку - я подзвонила няні і запросила її до нас на ... випробувальний термін.

Випробувальний термін

Я маю на увазі під цим терміном роботу няні з вашою дитиною у вашій присутності протягом певного часу. Я запропонувала нашої няні роботу 2 рази на тиждень протягом місяця.

Спільне спілкування мами, дитину і няні має безліч плюсів.

По-перше, ви зможете переконатися, чи дійсно ви не помилилися у своєму виборі. Чи так няня турботлива, добра, відповідальна і акуратна, як вам здалося при першій зустрічі.

По-друге, у вас буде час «прожити» разом всі основні етапи дня дитини: умивання, годування, гру, прогулянку, укладання спати, коментуючи і акцентуючи увагу няні на перевагах вашого малюка.

По-третє, ви зможете подивитися реакцію няні на висловлені вами зауваження. Няня повинна вас чути і виконувати ваші вимоги, підлаштовуючись під ваш уклад життя, а не посилаючись на своє дитинство.

По-четверте, ви побачите, чи збігаються темпераменти няні і дитини. У малюка-флегматика швидкість і поспіх няні будуть викликати неприязнь. А дитині-холерику підійде гуманна і дуже терпляча няня.

Шукаємо няню для малюка

П'яте, ви дасте час вашому чаду звикнути до нової людини в будинку і побачите його ставлення до няні: чи не боїться малюк її, чи подобається вона йому, чи готовий він її слухатися?

І, останнє, ви зможете поступово залишати дитину і няню удвох, тим самим забезпечуючи звикання малюка до вашої відсутності і викроюючи час на те, щоб елементарно привести себе в порядок перед виходом на роботу.

Випробувальний термін - це перевірка не тільки для няні, а також для вас і вашої дитини. Ви зрозумієте, чи готові ви залишити свою крихітку з цією жінкою, чи готовий ваш малюк залишатися без вас. Чи гідну няню ви знайшли для своєї дитини.

Довіряй, але перевіряй!

І ось ви написали всі вимоги на папір, встановили розпорядок дня, познайомили няню з родичами та сусідами, залишили всі свої контактні телефони і вийшли на роботу.

На душі неспокійно? Думки тільки про те, що ж відбувається з вашим малюком поки ви на роботі? А давайте дізнаємося! Адже, як кажуть, "довіряй, але перевіряй". Способів перевірити няню декілька.

Найпростіший спосіб - попросити подруг-матусю або сусідів поспостерігати за нянею і дитиною на дитячому майданчику.

Також ви можете несподівано прийти з роботи раніше і подивитися, чим займаються няня і дитина, чи всі ваші вимоги дотримані.

Дорогий, але найнадійніший спосіб - встановити портативну камеру спостереження в кімнаті, де ваша дитина проводить найбільше часу. Таке відео дасть вам уявлення про те, чи підвищує няня голос на вашу дитину, чи займається з ним або захоплено дивиться телевізор.

Увечері, після роботи, більше спілкуйтеся з малюком. Діти дуже чітко реагують на грубість і ласку, турботу і неувага. І навіть не вміють говорити діти зможуть дати оцінку няні, важливо лише уважно придивитися до дитини. А якщо малюк зустрічає вас біля порогу з радісним криком: «Мамо, а ми з нянею ...», це найкращий доказ того, що у виборі няні ви не помилилися.

Шукаємо няню для малюка

Я не знайшла «Мері Поппінс». Нашу няню звати Надія. І вона подарувала мені надію на те, що всупереч необхідності вийти на роботу, з моєю дочкою все гаразд, тому що у неї є добрий і турботливий друг.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Напевно всі хоча б раз чули таке твердження, що всі захворювання у нас від брудних рук. Таке твердження трохи...
Життя сучасних молодих батьків багатогранна й насичена. Власний бізнес, навчання у ВУЗі, курси підвищення...
Багато мам по досягненні дитиною трирічного віку задаються питанням, чи віддавати дитину в дитячий садок. Звичайно, у...
Дитячий масаж є кращим засобом для профілактики більшості захворювань, які чатують малюка на ранніх місяцях розвитку....
Scroll To Top