Рекомендуємо прочитати

Дитячий садок. Водити чи не водити?

article1728.jpg

Багато мам по досягненні дитиною трирічного віку задаються питанням, чи віддавати дитину в дитячий садок. Звичайно, у деяких немає вибору. Адже не у всіх є непрацюючі бабусі, які можуть допомогти, доглядаючи за онуками. А як же бути тому, кому доступні різні варіанти? Віддавати дитину в дитячий садок, чи залишити вдома з бабусею, а можливо, найняти няню?

Основним плюсом відвідин дитячого саду є соціалізація. Саме тут дитина звикає до суспільства, вчиться взаємодіяти з оточуючими. Спілкуючись з іншими дітьми, малята звикають до відповідальності. Важливий у житті кожної дитини та режим, правильне чергування праці та відпочинку. У домашніх умовах це організувати непросто. До того ж, що стосується бабусь, всі ми знаємо, що саме вони завжди балують своїх улюблених онуків, тому навряд чи зможуть строго поставитися до розпорядку дня дитини. Няня, звичайно, впорається з цим краще. Вона зможе і займатися з малюком, готувати його до занять в школі. Але достатнього спілкування дитина все одно не отримає.

Багато батьків шкодують своїх дітей. Їм здається, що дитина відчуває себе в дитячому садочку самотнім, покинутим. В якійсь мірі це правда. Кожна людина, тим більше дитина, повинна звикнути до нової ситуації. Не виключено, що перший час дитині буде нелегко. Але з часом малюк адаптується і стане більш самостійним і впевненим у собі.

Ще одним мінусом відвідин дитячого саду вважається те, що, перебуваючи у великому скупченні людей, дитина буде часто хворіти. Безумовно, ризик такий існує. Ніхто не застрахований від хвороб. Але з іншого боку, всі ми знаємо, що деякі хвороби легше переносяться в молодшому віці. Не дарма їх називають «дитячими». Можливо, це не для всіх буде втіхою. Адже все боятися проблем зі здоров'ям у дитини. Але ж часті захворювання в дитячому садку - це не закономірне явище. Все залежить від імунітету дитини. Багато діти хворіють і перебуваючи вдома, а хтось і в садку примудряється не заразитися навіть вітрянкою, яка, як відомо, передається досить легко і швидко.

Як видно, відвідування дитячого саду може відбитися на дитині як негативно, так і позитивно. Тому до цього питання потрібно віднестися дуже серйозно. Перш за все, необхідно індивідуально підійти до кожної дитини. Все залежить від характеру. Для когось, можливо, відвідування дитячого садка буде дуже важким психологічно, комусь це допоможе. Не потрібно віддавати дитину в дитячий садок дуже рано. А деяким дітям краще і до 4-ох років посидіти вдома, якщо у батьків існує така можливість.

Дуже важливо також підготувати дитину до дитячого садка фізично, а не тільки психологічно. Необхідно зміцнювати імунітет дітей, гартувати їх, підкріплювати організм вітамінами та мікроелементами. І тоді «дитсадкові» хвороби маляті будуть не страшні.

Звичайно, до вибору вихователя теж потрібно підійти з розумом. Придивіться, як він ставиться до дітей. Пам'ятайте, що хороший педагог повинен ставитися до кожного індивідуально, як до особистості, нехай навіть і маленької. Поцікавтеся програмою навчання в садку. Краще буде, якщо в дитячому садку вітаються новаторські прийоми. Вчитися, особливо дитині, завжди легше і цікавіше в ігровій формі.

Підбивши підсумок, можна сказати, що відвідування дитячого садка корисно для багатьох дітей. Однак потрібно пам'ятати, що це повинен бути хороший дитячий садок. І це не обов'язково комерційна установа. Існує думка, що за хороше треба дорого платити. Не завжди. Хороші педагоги працюють і в звичайних дитячих садках. Головне - уважно поставитися до своєї дитини і зробити правильний вибір.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Для багатьох мам недозволена розкіш - провести 3 роки в декретній відпустці. Малюк ще занадто малий, - в такій ситуації...
З моменту поповнення в родині жінка розчиняється у своєму довгоочікуваному малюку - «дихає» ним, живе його...
Багато зараз говорять про те, що сучасним школярам не вистачає правильної виховної роботи. Але для того, щоб визначити...
Життя сучасних молодих батьків багатогранна й насичена. Власний бізнес, навчання у ВУЗі, курси підвищення...
Scroll To Top