Рекомендуємо прочитати

Чи дозволяти няні карати дитину?

article1887.jpg

Життя сучасних молодих батьків багатогранна й насичена. Власний бізнес, навчання у ВУЗі, курси підвищення кваліфікації, ділові зустрічі, відрядження, поїздки і т.д.

У такому ритмі просто неможливо приділяти достатню увагу власним дітям. Доводиться концентруватися на головному — на спілкуванні, а рутинну роботу перекладати на плечі різного роду помічників, будь то бабусі й дідусі, або наймані працівники.

У наші дні багато батьків вважають розумним знайти няню для свого малюка, яка догляне за дитиною, нагодує і погуляє з ним у відсутність мами.

Це надзвичайно відповідальна професія, тому до якостей такого працівника пред'являють особливі вимоги. Високо цінуються чуйність, доброта і терпимість няні до капризів підопічного. Не секрет, що кожна дитина може нашкодити а, іноді потрібно застосувати виховні заходи. А ось наскільки батьки готові до того, щоб дозволити це няні, дуже індивідуально.

Дійсно, в обов'язки няні входить не тільки дотримання режиму дня й охайності дитини, але і виховання його, при якому не обійтися без заборон. Реалії життя такі, що практично неможливо впоратися з вихованням без покарань. Однак, покарання бувають різні, і жорстокість з боку няні не прийнятна ні в якому випадку. Щоб дитина не став некерованим, няня з педагогічною освітою застосовує такі методики, які з пустуна зроблять свідому і в той же час незакомплексовану і знаючу міру людину.

Рідко зустрінеш батьків, які дозволять тілесні покарання своєї дитини. Хоча бувають випадки, коли діткам постарше підбирають няню з вимогою «бути суворішим», що не має на увазі рукоприкладство, а лише твердість у дотриманні норм поведінки. Все ж батькам варто на самому початку спілкування з нянею з'ясувати її методи виховання і позначити свої вимоги: як до покарань, так і до заохочень.

Хороша і досвідчена няня не обов'язково сподобається дитині, адже всі ми люди, і можемо не підійти один одному чисто зовні або через протилежності в характерах. Бувають такі енергійні малюки, за якими спокійній няні просто не вгнатися. У будь-якому випадку, слід суворо позначити межі виховання.

Наприклад, одні батьки дозволяють, як покарання, ставити дитину в куток; для інших прийнятно шльопнути дитини, але тільки їм самим, а не няні. Жінка, якій ви залишаєте свою дитину, повинна точно розуміти, що їй не можна робити: принижувати дитину, обзивати, кричати, знущатися над ним. Тим самим Ви забезпечите своєму малюкові безпечне перебування у Вашу відсутність, і необхідні виховні заходи у допустимих рамках.

Батьки бояться залишати дитину, особливо малюка, з нянею, яка, судячи з численних репортажів, може жорстоко з ним поводитися, а він і розповісти нічого не зможе. Звертаючись в агентство з підбору няні, ви виключаєте претендентів на роль няні з числа несумлінних працівників, без рекомендацій. Нерідко попередньо відбувається спілкування з психологом агентства, який професійно визначає схильність людини до агресії. Так як ще до зустрічі з дитиною, потрібно бути впевненим, що цій людині Ви можете довірити дитину.

Няня, що має великий досвід, застосовує ефективний спосіб покарання — прибирає на час улюблену іграшку, може позбавити солодкого. До речі, з переважною кількістю дітей цієї міри цілком достатньо. Потрібно обов'язково зробити акцент: у чому дитина не права і за що його карають, щоб покарання сприймалося не проявом влади над дитиною, а як відповідь на його неправильні дії. Заборона на негідну поведінку повинен бути твердим, без застережень. Такі методи допоможуть виховати повноцінну особистість, цивілізованої людини, яка поважає себе і інших.

© На каблучках

Поради лікаря: Покарання дітей - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top