Рекомендуємо прочитати

Ефективні народні засоби від цвілі

article2686.jpg

Поява в будинку цвілі це не тільки удар по репутації господині, але також підступний і витончений ворог людського здоров'я. Грибок, вільно відчуває себе у житловому приміщенні, може стати причиною різних захворювань від діатезу до астми. У цьому випадку варто дізнатися детальніше, ніж обумовлена поява цвілевих грибів і які засоби від цвілі існують.

Як відомо, цвілеві грибки - єдині об'єкти живої природи, які здатні вижити навіть у космосі. Що вже говорити про звичайну квартиру. Всмоктуючи поживні речовини з поверхні, цвіль руйнує органічну матерію, виділяючи при цьому летючі речовини, вуглекислий газ, а також ефірні масла. Давно доведено, що регулярно вдихаючи повітря в закритому приміщенні, в якому є пліснявий грибок, його мікроорганізми осідають на легенях, а пізніше проникають і в легеневу тканину, викликаючи діатез, алергію, астму та онкологічні захворювання. До того ж саме з цвіллю пов'язують такі захворювання, як риніт, бронхіт, мігрень, Мікотоксикози і серцево-судинні порушення. Особливо отруйної є жовта цвіль, яка може з'явитися на рибі, молоці, рисі, лівері або земляних горіхах.

Ефективні народні засоби від цвілі

Появу цвілі легше не допустити, ніж боротися з уже існуючим грибком. Так як цвіль любить вологу і з'являється найчастіше у ванній, туалеті, на горищі і в підвалі, необхідно регулярно провітрювати ці приміщення. Вологі місця варто протирати сухою ганчіркою. Крім того, необхідно запобігти протіканню сантехніки і водопровідних труб. Не потрібно сушити білизну в приміщенні.

Цвіль може з'явитися у разі, якщо вішати в шафу мокрий одяг. Подушки та матраци краще використовувати з набиванням з каучукової піни. В іншому випадку будь-яка інша набивка може просочитися потім і на ній з'явиться цвіль, спорами яких будете дихати щоночі. Нерідко грибок з'являється в приміщеннях з надмірною кількістю кімнатних рослин. У цьому випадку цвіль прагне оселитися в квіткових горщиках.
Селиться грибок на будівельному камені і бетоні, любить з'являтися на водоемульсійній фарбі або харчуватися синтетичними клеями, а тому часто проявляється під шпалерами. Все це говорить про те, що з цвіллю потрібно боротися.

Ефективні народні засоби від цвілі


Так, щоб позбутися від цвілі в підвальному приміщенні, необхідно ретельно закрити всі щілини і запалити в металевій ємності шматки сірки з розрахунку 200 г сірки на 100 м3 приміщення. При горінні сірки утворюється сірчиста отрута, яка знищує всі грибки. Він дуже отруйний, а тому після підпалювання необхідно терміново залишити приміщення і щільно прикрити за собою двері. Через 8-9 годин підвал потрібно провітрити. Щоб уникнути появи цвілі знову, стіни підвального приміщення потрібно промазати сумішшю хлорного і гашеного вапна або ж сумішшю гашеного вапна і формаліну.

Книжкові полиці є улюбленим місцем появи цвілі. Позбутися від неї можна за допомогою марлевого або ватного тампона, змоченого у формаліні. Сильно віджавши тампон їм необхідно акуратно протерти місця появи цвілі. Не потрібно затягувати процес, так як формалін виділяє отруйні пари.

Стінки холодильника, хлібниці та інші предмети кухонного начиння з наявністю цвілевих грибків, потрібно протирати ганчіркою, змоченою в розчині питної соди. Для його приготування досить 1 ч.л. питної соди розвести в склянці води. Після цього очищені місця варто обробити столовим оцтом.

Ефективні народні засоби від цвілі

Існує також засіб проти появи цвілі на хлібі. 5-10 крапель йодної настоянки наноситься на ватний тампон, який потім поміщається в аптечний пляшечку, а зверху затикається чистим шматочком вати. Пляшечка разом з хлібом кладеться в поліетиленовий пакет, який потім зав'язується. Пари йоду надійно захистять хліб від появи цвілі, але при цьому їх концентрація настільки мала, що на смаку хліба це ніяк не відіб'ється.

Нерідко цвіль з'являється на дереві. Для антисептичної обробки дерев'яних поверхонь варто скористатися лікувальної природного сіллю «Бішофіт». Підійде для захисту дерева і антраценове масло. Однак після такої обробки олійна фарба кілька років на дереві просто не візьметься. Можна також приготувати розчин водовідштовхувального покриття для дерев'яних поверхонь. Для цього 200 г лляної олії змішують з 200 г воску. В окремій ємності розплавляють 100 г каніфолі і додають до неї 160 мл скипидару. Змішавши обидві суміші їх варто нагріти до 80 градусів на водяній бані і обробити таким розчином дерев'яні поверхні.

Знаючи ці ефективні народні засоби від цвілі можна не переживати за появу грибка в своєму будинку, а значить проявити турботу і про своє здоров'я. Бережіть себе!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Всі ці визначення вірні і досить неприємні, але зубного болю не уникнути, якщо не забезпечити своїм зубам належний і...
У чому перевага засобів для миття волосся? Це їх натуральність. Те, що ми наносимо на шкіру і на шкіру голови,...
Чорні круги під очима одна з головних проблем жінок. Причини можуть бути різні: куріння, неправильний раціон...
Звичайна справа: ви відкрили домашнє варення і побачили на його поверхні острівець цвілі. Швидше за все, ви знімете...
Scroll To Top