Рекомендуємо прочитати

Догляд за акваріумною рибкою влітку

article1598.jpg

Влітку догляд за акваріумом значно легший, ніж взимку, але все-таки, щоб рибки почували себе комфортно, необхідно запам'ятати кілька порад щодо їх догляду.

Як правильно встановлювати в будинку акваріум?

На акваріум не повинно потрапляти пряме сонячне світло. У більшості випадків сонячне світло є занадто сильним для акваріумів, воно доставляє занадто багато енергії для обміну речовин в рослинах, вони поглинають надто багато поживних речовин у відносно малому обсязі води, що відразу потребуватиме підвищеного харчування і, отже, зростання буде затримуватися. А водорості таким чином, отримають перевагу.
Вибираючи акваріум, пам'ятайте, що за маленьким важче доглядати, ніж за великим, - в ньому складно зберегти сталі умови, сприятливі для його мешканців. Тому я не раджу купувати ємність менше 20-30 літрів.

На дно акваріума укладіть ретельно промитий і ошпарений окропом великий річковий пісок або дрібний гравій шаром 4 - 5 сантиметрів.
Посадіть рослини - в середньому три-чотири кущика на 100 квадратних сантиметрів площі дна, залишивши вільною третю частину простору. У розпорядженні акваріумістів сотні акваріумних рослин, але починати треба з найпростіших. Серед них різні види укоріняються в грунті перістолістники, кабомби, людвігії, бакопи.

Після цього наповніть акваріум водою. Спочатку вода помутніє, а приблизно через тиждень або раніше стане прозорою, от тепер можна садити риб.
Рибок можна купити в центрах водного садівництва, садових центрах і зоомагазинах. Вибирайте рибок, які зовні виглядають здоровими і ведуть себе активно - адже навіть одна хвора рибка може заразити тих, які вже знаходяться у вашому водоймищі.

Пам'ятайте, що не варто купувати риб, поки не буде підготовлений акваріум для їх утримання. В акваріумі треба створити умови, за можливості близькі до природних. Більшість декоративних рибок, що живуть в холодній воді, невибагливі і не вимагають багато догляду. Все, що для них потрібно - це чиста вода з великим вмістом кисню, трохи тіні і простір, щоб плавати і рости.

Купляти слід мальків - 6 - 10 штук. Мальки швидше і краще, ніж дорослі риби, пристосовуються до нових умов. За період росту можна простежити, як вони ставляться один до одного.

Як тільки привезете нових рибок додому, подбайте про їх акліматизацію. Ні в якому разі не випускайте відразу в загальний акваріум! Якщо у вас немає карантинного, потримайте новеньких в будь якій підручній тарі, постерігайте за їх поведінкою, станом здоров'я.

Влітку акваріумістам треба уважно стежити за температурою і станом води.

Через яскраве освітлення і спеку вода часто зеленіє. Ще гірше, якщо з'являються бурі водорості. Щоб позбавитися від цвітіння, закрийте акваріум тканиною, не пропускає світло. І тримайте закритим доти, поки вода знову не стане прозорою. Можна обклеїти стінку, на яку падає світло, білим папером.
У жарку пору року вода дуже швидко випаровується, і її треба регулярно доливати. У невеликих кількостях підійде і вода з-під крана, а от якщо потрібно більше 3-5 літрів, підготуйте її наперед - нехай вона відстоїться і нагріється. Якщо є можливість, краще доливати чисту дощову або дистильовану воду - при випаровуванні вона не стає занадто жорсткою, тому що містить значно менше солей, ніж водопровідна. Випаровування буде не настільки інтенсивним, якщо накрити акваріум кришкою або склом.

Якщо ваш акваріум стоїть безпосередньо під сонячними променями, рибкам в ньому буде спекотно. Виділіть своїм вихованцям нове місце в глибині кімнати або закрийти вікна шторами. Щоб знизити температуру в акваріумі, повільно, невеликими порціями підливайте в нього прохолодну воду. Можна налити холодну воду в пляшки і розмістити їх усередині акваріума.

Не можна забувати і про різні умови утримання для тих чи інших риб. Холодноводних золотих рибок - телескопів, вуалехвостих та ін, а також більшість мешканців наших вод не можна тримати в одному акваріумі з тепловодним рибами з південних країн. Для перших температура води не повинна перевищувати 20 °, для других - найчастіше вона повинна бути в межах 21 - 30°.

Пам'ятайте, що створити хороші умови в акваріумі набагато простіше, ніж підтримувати їх. І не маючи достатнього досвіду, не експериментуйте з грунтом, добривами, стимуляторами росту та іншими добавками для рослин, так як це може порушити біологічний режим в акваріумі і вода надовго помутніє або «зацвіте».

Довгий від'їзд

Акваріумних рибок можна залишати без корму на вихідні, але більш тривала відсутність господарів, а головне корму, може негативно позначитися на мешканцях домашньої водойми.

Якщо вам належить відлучитися з будинку на тиждень-другий, постарайтеся знайти людину, яка буде регулярно годувати риб і перевіряти, чи справно працює обладнання, чи нормальна в акваріумі температура. Якщо це неможливо, придбайте у зоомагазині автоматичну годівницю для сухого корму і заздалегідь почніть готувати своїх вихованців до режиму суворої економії, поступово скорочуючи їх раціон.

Варто зауважити, що здорова доросла риба легко обходиться без їжі цілий тиждень. А ось мальків і дуже молодих рибок без їжі залишати категорично не можна. Так що перед від'їздом є сенс пересадити «молодь» в банку і на час вашої відсутності доручити турботам сусідів або друзів. Найкращим кормом для риб є дрібний планктон: дафнії, циклопи, яких неважко наловити влітку сачком в будь-якому ставку чи в застояної калюжі. Великих риб годують личинками комарів - коретрой і мотилем. Ці корми добувати сутужніше, тому їх зазвичай купують в зоомагазині.

Штучні акваріумні корми повинні вживатися лише за відсутності природних. Хорошим штучним кормом є сире м'ясо або свіжа риба. М'ясо та рибу ріжуть ножем, відокремлюючи найдрібніші шматочки. Замінником інфузорій є крутий яєчний жовток. Розбовтати його в склянці з водою, рідину піпеткою капають в місця скупчення риб'ячих личинок. Жовток сильно псує воду, і тому застосовувати його можна лише за відсутності інфузорій. Замість жовтка можна з успіхом використовувати яєчний порошок. До речі, ним можна зрідка годувати і невибагливих дорослих риб, кидаючи порошок в годівницю на поверхню.
Розпарена в окропі і промита в сачку манна крупа, кульки білого хліба, бісквіти можуть застосовуватися в дуже невеликих кількостях.

Чим би ви не годували рибок, потрібно, перш за все, дотримуватися основного правила: в акваріум не можна кидати занадто багато корму. Годувати потрібно один - два рази на день, і відразу ж, після того як риби поїли, корм що залишився повинен бути вилучений з акваріума.

Пам'ятайте, що в догляді за рибками, як за будь-якими живими істотами не повинно бути недбалості!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

М'ясо - це цінний продукт харчування, оскільки в ньому міститься багато тваринного білка, який є основним структурним...
Кожен з нас в дитинстві мріяв про яку-небудь домашню тварину. Ми несли з вулиці додому маленьких кошенят, милих цуценят...
Дуже важливо правильно вибрати оселедець для засолювання. Адже від того, наскільки свіжа і гарна буде куплена вами...
Харчування завжди позначається на організмі, отже, і на фігурі. З цієї причини дуже важливо вживати корисні продукти,...
Scroll To Top