Рекомендуємо прочитати

Болючі груди перед місячними

article3010.jpg

Дуже часто жінок турбує біль у молочних залозах. Цей біль супроводжується відчуттям важкості відчуттям розпирання у грудях, набуханням і сильною чутливістю сосків. Не завжди біль позначає наявність у жінки мамологічного або онкологічного захворювання.

За кілька днів до місячних сильно набухають груди і болять. Крім того, збільшується вага без об'єктивних причин.

Називається цей процес мастоденія. Виявляється він майже при кожній менструації у кожної дівчини. Болі в грудях перед місячними - це своєрідний ознака прояви ПМС.

Біль в області молочних залоз і підвищена чутливість грудей - це цілком буденне явище. Біль у грудях, пов'язана з щомісячними менструальними періодами, називається циклічною - це найпоширеніший вид болю в грудях, викликаний щомісячною зміною та коливанням рівня гормонів в організмі жінки.

Коли починають боліти груди перед місячними?
Дуже часто жінки відчувають виникнення больових відчуттів в грудях за тиждень-півтора до місячних. Протягом усього циклу груди жінки можуть значно змінюватися в будові, наприклад, у другій фазі менструального циклу збільшується рівень прогестерону, відбувається збільшення кількості епітелію проток і часточок, саме цей процес викликає неприємні відчуття ущільнення, огрубіння і набухання молочних залоз. Але, тим не менш, больових відчуттів бути не повинно. Груди також збільшується при підготовці до вагітності і лактації, але в разі не настання вагітності відбувається зворотний процес.

Мастодинія, саме таку назву повторювані болі в грудях залежно від циклу. Не мастопатія!

Болі в грудях, пов'язані з менструальним циклом і загострюються перед настанням чергової менструації, можуть стати інтенсивніше під впливом ряду інших факторів - наприклад в результаті від прийому деяких лікарських препаратів або від стресу. Потрібно завжди пам'ятати, що, якщо болять груди перед місячними, це зовсім не ознака раку грудей.

Робота жіночих органів і яєчників може відбиватися на стані молочних залоз. Саме тому виникнення больових відчуттів у грудях може сигналізувати про наявність деяких захворювань, у тому числі й онкологічних. Якщо жінка помічає, що перед місячними болять груди, бажано пройти ультразвукове дослідження молочних залоз, малого таза, а також здати необхідні аналізи, але спочатку, необхідно звернутися до лікаря. До якого? У першу чергу, до гінеколога, а також до ендокринолога і мамолога. І не варто затягувати зі зверненням до лікаря, оскільки ультразвукові дослідження проводяться у визначені дні циклу.

Для того, щоб визначити стан процесів у вашому організмі, вам повинні призначені наступні обстеження і здачу аналізів:
- Аналіз на гормони - обов'язково пролактин і гормони щитовидної залози.
- Аналіз на онкологічні маркери - показники, підвищення яких висловлює ризик ракових захворювань жіночих статевих органів.
- УЗД органів малого тазу на 7 день після менструації.
- УЗД молочних залоз в другій фазі менструального циклу.

Як полегшити біль у грудях перед місячними
Якщо при наближенні чергового менструального періоду біль у грудях стає нестерпнішою і дуже гострою, полегшити її можна за допомогою стандартних болезаспокійливих препаратів, які продаються в аптеках без рецепта лікаря. До числа таких препаратів відносяться - ацетамінофен (Тайленол) і нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, ібупрофен, напроксен або звичайний аспірин. Приймати болезаспокійливі препарати при болі в грудях перед місячними рекомендується тільки в крайніх випадках, коли больові відчуття дійсно переносяться з працею - пам'ятайте, що біль зникне після настання менструації. Не потрібно намагатися придушити біль у грудях за допомогою лікарських препаратів, якщо ви намагаєтеся завагітніти. Приймаючи такі ліки, обов'язково дотримуйтесь інструкції виробника.

Іноді в рідкісних випадках, при інтенсивній циклічної болі в грудях, лікар може рекомендувати особливі препарати, що застосовуються для лікування такого роду болю в області молочних залоз - даназол, бромокриптин і тамоксифен. Такі препарати застосовуються вкрай рідко через значний ризик неприємних побічних ефектів.

Придушити біль у грудях перед місячними допомагають і інші способи:
Протизаплідні препарати (оральні контрацептиви), до складу яких входять синтетичні версії «жіночих» гормонів естрогену і прогестерону). Такі препарати допомагають полегшити циклічну біль у грудях, викликану наближенням чергової менструації, і знизити підвищену чутливість грудей. Проте, необхідно пам'ятати, що сама по собі біль у грудях - досить поширений побічний ефект прийому протизаплідних таблеток.

Добавки з магнієм - ефективний засіб проти болю в грудях перед місячними. Їх необхідно починати приймати у другій половині менструального циклу (зазвичай за два тижні до початку наступної менструації). Добавки з магнієм не тільки попереджають біль у грудях перед місячними, але також полегшують інші симптоми передменструального синдрому.

Іноді полегшити біль у грудях перед місячними допомагає тимчасова відмова від кофеїну і від нікотину.

Кожна жінка повинна дбайливо ставитися до стану своїх молочних залоз, і тверезо реагувати на виникнення болю. Поява неприємних відчуттів у грудях перед місячними може бути нормою, але в цілях профілактики жіночих захворювань рекомендується відвідувати мамолога та гінеколога хоча б раз на рік.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Куркума надає приправі каррі копчений, гострий смак і чудовий жовтий відтінок. Але цей корінь цінується не лише за...
Ще в давнину лікарі ставили точний діагноз, просто подивившись на пацієнта, так як багато захворювань залишають свій...
Самостійне обстеження грудей і профілактика мастопатії допоможуть багатьом жінкам уникнути серйозних проблем....
Практично кожна жінка відчуває перед менструацією болі в молочних залозах і це доставляє їй незручності і...
Scroll To Top