Рекомендуємо прочитати

Строманта. Догляд

article1780.jpg

Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть не виділяють строманта в окремий рід. У кімнатному квітникарстві поширена, в основному, строманта криваво-червона. Це вічнозелена рослина висотою до 1м, що має листя вузькоовальної форми завдовжки близько 20-30см. Всі сорти строманта відрізняються між собою забарвленням листя, але у всіх у них нижня сторона листа пурпурно-червоного кольору. Вони мають невелику особливість, як і всі марантові, по якій легко впізнати представників цього сімейства. Перед дощем або ввечері листя складаються лицьовою стороною всередину. Це відбувається в певний час і абсолютно не залежить від освітленості. Така поведінка допомагає зрозуміти, що зі строманта все в порядку.

Догляд та утримання. У цих красивих рослин є один істотний недолік - вони хочуть підвищену вологість повітря. Особливо це стосується щойно придбаних екземплярів. Строманта регулярно обприскують теплою водою, а на ніч бажано закривати її вологим пакетом. Знову з'явшіся листя будуть більш пристосовані до кімнатних умов, а через пару років вона повністю адаптується. Горщик з рослиною рекомендується розміщувати на піддоні з мокрою галькою.

Поливають строманта на протязі всього року м'якою теплою водою. Дотримуйтеся золотого правила, що її краще зайвий раз обприскати, ніж полити. Підживлюють з весни до осені раз в два тижні добривом для декоративно-листяних рослин в половинній дозі.

Яскравість забарвлення листя строманта залежить від освітлення. Її розміщують в кімнатах з вікнами на Південно-східну, східну і західну сторону. При дуже яскравому освітленні листя відразу скручуються в трубочки. Є відомості, що строманта чудово ростуть під люмінесцентними лампами, без природного сонячного світла.

Температура середовища на протязі всього року повинна бути в межах +18-25 ˚С. Слід уникати протягів і різких перепадів температури. У зимовий час горщик з рослиною не варто ставити близько до вікон.

Пересаджують строманту в лютому-березні в легкий, слабокислий субстрат з листової, хвойної землі, торфу і річкового піску. До цієї суміші можна додати і вермикуліт. Горщик беруть не надто просторий, ці рослини хочуть тісного посуду.

Розмножують строманта навесні діленням при пересадці. Легкість в розмноженні - одне з достоїнств сімейства.

При правильному вередовищі строманти хворіють рідко. Найбільш частими помилка при вирощуванні цих рослин полягає в неправильному виборі місця, надлишковому поливі і занадто великому горщику. При низькій вологості повітря висихає до третини поверхні листових пластинок, а при перезволоженні відмирають корені.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Шкідники - це комахи, які заподіюють шкоду рослинам. Квітковим рослинам відкритого грунту шкодять щитівки, молі,...
Багато красивих і доглянутих кімнатних рослин завжди вважалося плюсом для домогосподарок: коли ми входимо в такий...
Є кімнатні рослини, які вимагають мінімального догляду. Якщо Ви початківець квітникар, то спочатку Вам краще звернути...
Ніколи не заливайте рослини. Коріння рослин потребують не лише у воді, але і в повітрі - тому якщо грунт постійно...
Scroll To Top