Рекомендуємо прочитати

Шкідники декоративних рослин

article1725.jpg

Шкідники - це комахи, які заподіюють шкоду рослинам. Квітковим рослинам відкритого грунту шкодять щитівки, молі, листовійки, трипси, попелиці, совки, нематоди. А також мухи капустяна і цибульна, клопи, кліщі, листові блішки і так далі. Свою «діяльність» шкідники починають ще в розплідниках.

Трипси


Цих дрібних комах важко розглянути. Але при масовому розмноженні вони можуть завдати величезної шкоди культурам. В основному вони харчуються соком рослин. У спекотну погоду, через проколи, залишеними шкідниками на тканинах рослин випаровується багато вологи і розвиваються різні хвороби.

Боротьба з трипсами


Восени на ділянці потрібно знищувати рослинні залишки шляхом спалювання. Ділянка глибоко перекопується, таким чином можна знищити личинок і дорослих особин, які зимують у верхніх шарах грунту. Якщо ділянка сильно заражена, то повторно садити декоративні рослини потрібно через 4 роки. Часник і помідори, посаджені з гладіолусами, можуть відлякати шкідників.

Капустянка


Це велика комаха завдовжки 6 см має темне, буре забарвлення, вкрай рідко з'являється на поверхні. Вона пошкоджує коріння, коренеплоди, висіяне насіння і цибулини.

Для боротьби з палею, викопують ямки на заражених ділянках глибиною 60 см. Стінки і дно ямки обкладаються плівкою і в ці ямки лягає перепрілий теплий гній. У такі ямки капустянки і сховаються на зимівлю. Коли настануть морози, гній з ямок треба викинути і шкідники загинуть. Навесні глибоко перекопати грунт, влітку проводити розпушування, це зможе перешкодити шкіднику добувати їжу.

Запятовидна щитівка


Вона вражає декоративні чагарники і бузок. Щиток у самки запятовидної - подовжений, довжиною до 3 см. Самка купками відкладає яйця. Личинки розповзаються по рослині і присмоктуються до кори стовбура, гілок, пагонів.

Боротьба зі щитівкою


Для знищення щитівки потрібно взяти пакетик «Актари» розвести в одному літрі води і цією водою 3 рази полити хворі рослини. Протягом тижня щитівка загине.

Хворі рослини потрібно ізолювати на окремий підвіконня, місця розташування горщиків обробити мильним розчином, потім розчином інсектициду. Всю рослину вимити настоєм тютюну або мильним розчином, щоб змити щитівок. Коли з листя випарується вода, скропити рослина розчином інсектициду, закрити поліетиленовим пакетом на 40 хвилин. Потім пакет прибрати і через 2 дні рослину помити під душем, щоб змити загиблих комах і змити інсектицид. Процедури проводити щотижня до повного винищення щитівки.

Голі слимаки


Бувають слимаки - сітчастий і пашенний. У орного колір світло жовто-сірого кольору. Тіло довге до 5 см. Сітчастий має коричнюватий або сірий колір, тіло веретеноподібне довжиною до 7 см. Слимаки активні вдень, у похмуру погоду, вночі та в сутінках.

Боротьба зі слимаками


На ділянці потрібно знищувати бур'яни. Увечері запилювати рослини гашеним вапном. Через 15 хвилин запилення повторити. Восени глибоко перекопати ділянку. Зимуючі слимаки і яйця потрапляють глибоко в грунт і там гинуть.

Ще до шкідників відносять дротяники та личинки хруща. Вони приносять шкоду кореневій системі молодих декоративних рослин. Боротьба з ними важка, доводиться протравлювати грунт, звільняти ділянку від рослин і знову саджати на місце. Часто дротянкою може бути заражена ділянка, якщо раніше тут висаджували картоплю. Тому декоративні рослини потрібно садити на ділянках, які вільні від кореневих шкідників.

З профілактичних заходів велике значення має зяблева обробка грунту. Приблизно 75% квіткових культур зимує на поверхні грунту, ховаючись від холодів серед відмерлих частин рослин і під опалим листям. Щорічно потрібно перекопувати грунт під зяб, всі уражені рослини і рослинні залишки спалювати, неприпустимо закладати їх у компостні купи.

Проводити винищувальні заходи по знищенню шкідників, як у закритому, так і відкритому грунті: обприскування рослин отрутами внутрішнього і зовнішнього дії, обпилювання, дезінсекція парників, теплиць, порожніх оранжерей.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багато красивих і доглянутих кімнатних рослин завжди вважалося плюсом для домогосподарок: коли ми входимо в такий...
Розташування - фіалки потребують яскраво освітленого місця, але без прямих сонячних променів і без протягів. Фіалку...
Є кімнатні рослини, які вимагають мінімального догляду. Якщо Ви початківець квітникар, то спочатку Вам краще звернути...
Мініатюрні копії своїх більших садових родичок, домашні троянди, набувають все більшої популярності. Як доглядати за...
Scroll To Top