Рекомендуємо прочитати

Секрети правильного прання

article1738.jpg

Практично кожна жінка знає, що таке прання, але не всі цей вид домашнього господарства люблять. Звичайно, можна звернутися до допомоги пралень, і не витрачати зайвий раз час. Але кожній господині хочеться, щоб речі були відіпрати якісно і не втратили свій вигляд. Адже прання - справа тонка і вимагає від господарок знання деяких секретів. Якщо дотримуватися простих правил і хитрощів, то з цією справою будь-яка господиня впорається на відмінно!

Позбавлення від плям.

Не поспішайте починати прання. Для початку необхідно уважно переглянути всі речі, щоб перевірити наявність яких плям. Перед початком прання плями слід видалити. Плями можуть бути різні, але видалити їх не проблема. Якщо ви раптом виявите шоколадну пляму на красивому шовковому платті і вовняний кофті, вам допоможе з ним впорається теплий розчин аміаку. Від трав'яних плям ви зможете позбутися за допомогою розведеного в теплій воді нашатирю в пропорції 3:2:1. Плями від фломастера можна вивести за допомогою денатурованого спирту. Для цього потрібно зі зворотного боку плями підкласти шматочок тканини, взяти тампон, обмокти в спирті і протерти саму пляму. Для видалення буде достатньо пари крапель. Розчин аміаку допоможе видалити свіжі плями поту, а зі старими впорається білий оцет. Якщо ви хочете вивести плями від кави, чаю, потрібно замочити річ в теплій воді і протерти саму пляму господарським милом. Після цього потримаєте одяг деякий час у воді, а потім виперіть.

Підготовка одягу до прання.

Крім плям, зверніть увагу на ушкодження одягу. Якщо присутні розірвання шва, перед пранням їх краще зашити, щоб вони не розійшлися ще більше.

Брудну білизну краще зберігати в добре провітрюваному приміщенні, щоб не з'явився неприємний запах і цвіль. Добре перевірте вміст кишень і витягніть все зайве. Наволочки і підковдри краще вивернути навиворіт і почистити від пилу кути. Вовняні речі, якщо вони порвані, заштопати. Щоб петлі для гудзиків не розтягнулися від прання, їх треба швом зашити через край. Спідницю зі складками можна промитати великими стібками. Так вона менше помнеться при пранні.

Всі речі перед початком прання необхідно розсортувати по вигляду тканини і кольору. Особливо приділіть увагу кольоровим речам, з нестійкою фарбою. Такі речі слід прати окремо, щоб вони не пофарбували інші. Не варто прати оксамитові і плюшеві вироби, а також ті, які мають блиск натурального шовку. Ці речі підлягають тільки чищенні. Тонкий трикотаж краще не прати в машинці. Його перуть або ручну, або віддають в хімчистку.

Порошки та інші засоби для очищення одягу варто підбирати строго у відповідності з призначенням. Є спеціальні порошки для певних видів тканини. Є порошки для машинки автомат або для ручного прання. Не варто для ручного прання використовувати засоби для лляних і бавовняних речей. Такі засоби містять речовини, погано впливають на шкіру, викликають роздратування. Все це варто враховувати при виборі. Змішувати порошки різного складу і виду також не варто. Це може завдати шкоди одягу.
Перевірте засіб перед початком використання на алергічну реакцію. Слід підібрати пральний порошок, який не викликає у вас алергії. Перед додатковою обробкою одягу милом обов'язково видаліть залишки синтетичної речовини.

Правильно завантажуємо білизну.

Після того, як одяг буде відібраний і приготована до прання, його потрібно правильно завантажити в пральну машину. Для цього, бажано, знати хоча б приблизну вагу вашої білизни, так як кожна пральна машина розрахована на певний обсяг завантаження. Вивчіть до вашої машинки інструкцію, в якій зазвичай описуються такі речі. Сильно забруднену білизну найкраще замочити у спеціальному розчині. Прального порошку для замочування потрібно менше, ніж для прання, рази в два. Температура води для замочують білизни не повинна бути вище 40 градусів, інакше виводити забруднення стане складніше.

Завантажуйте білизну в машину правильно, щоб при пранні вона не перепліталася, не згорталася. Це може призвести до перевантаження барабана і поломки. Підодіяльники і наволочки краще зашити в зоні отвору, щоб білизна не набивалося всередину при пранні. Якщо машина під час віджимання білизни починає видавати вібраційні звуки, це означає, що вона не справляється з навантаженням. У цьому випадку необхідно зменшити кількість білизни для віджимання. Велика кількість прального порошку також надає шкоду, як для самої машини, так і для білизни. Це призводить до поступового зношування деталей машини. Не використовуйте для прання в машині відбілювачі. Від швидкості віджимання безпосередньо залежить, якість сушіння білизни, наскільки гладким і м'якою вона стає. Але варто мати на увазі, що при дуже частих і швидких оборотах центрифуга швидше зношується і ламається. Цілком достатньо для гарного віджимання 800 обертів центрифуги.

Дуже важливо, перед пранням застебнути всі замки і блискавки, гудзики на одязі і вивернути її навиворіт. Відірвані під час прання гудзики, блискавки можуть сильно пошкодити машину.

Полоскання білизни після прання.

При ручному полосканні враховуйте, що кількість полоскань можна скоротити, кожен раз, добре віджимаючи білизну. Не викручуйте білизна з шовку і синтетичних тканин. Таку білизна краще просто легко віджати. Вироби із лляних тканин і бавовни краще полоскати в три етапи: спочатку, в гарячій воді, щоб видалити всі залишки миючого засобу, потім прополоскати в теплій воді, і наступні рази - в холодній. Речі з вовни потрібно полоскати в теплій воді, не вище 40 градусів з використанням розчину нашатирного спирту. Вовняні речі, як і шовкові, краще не викручувати, а легко віджати.

Є ще один секрет для сушіння білизни: якщо ви сушите речі на вулиці в зимову пору року, під час останнього полоскання додайте у воду жменьку кухонної солі. Це врятує ваші речі від замерзання.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Навряд чи можна уявити хоч один будинок, в якому немає праски. Хоча цей побутовий прилад і істотно полегшує господаркам...
У наш час входить в моду легке і здорове харчування. І багато господинь прагнуть правильно нагодувати сім'ю і при цьому...
Сучасні жінки практично не мають часу на домашні справи, тим не менше, їм доводиться поєднувати їх з роботою, вихованням...
В якості подарунка мамі на день народження я вибрала нову пральну машину. Там же в магазині консультант мені розповів,...
Scroll To Top