Рекомендуємо прочитати

Чому не можна здирати родимки?

article3215.jpg

Родимки (по-іншому їх називають ще невусами) являють собою не що інше, як доброякісні пухлини, розташовані на нашій шкірі. Нешкідливі, здавалося б, з вигляду родимки насправді приховують у собі смертельну небезпеку, так як завжди залишається ймовірність їх переродження з доброякісної пухлини в злоякісну. Злоякісна пухлина називається меланомою, і є однією з найнебезпечніших форм раку, практично не піддається лікуванню.

Будь-яке пошкодження родимки може привести до плачевного ефекту, тому їх ні в якому разі не можна здирати, відрізати, перев'язувати нитками. Якщо ваша родимка заважає вам, наприклад, розташована в незручному місці і постійно натирається одягом, або просто не дуже красиво виглядає, то видаляти її можна тільки в медичній установі після ретельного обстеження лікарем відповідної спеціалізації, хірургом чи онкологом.

До якого лікаря піти - вирішувати вам. Якщо родимка виглядає однорідною, не надто великою і не заподіює особливого занепокоєння, не болить і не кровоточить, то достатньо буде здатися хірургові. Якщо ваша родимка почала стрімко збільшуватися в розмірах, стала неоднорідною за кольором, її поверхня стала шорсткою або з зазублинами це дуже вагомий привід негайно звернутися до онколога.

Не потрібно затягувати з візитом до лікаря, тому що якщо доброякісна родимка перейшла в злоякісну пухлину, зростання атипових клітин йде дуже швидко. Меланома - пухлина агресивна, її клітини діляться дуже швидко і здатні розноситься по всьому організму, вражаючи будь-який орган. На місці ураження виникає метастазу, здатна призвести до смерті за дуже короткий термін.

Родимки у людини можуть бути в будь-якому місці, навіть на підошвах ніг. Вони можуть бути як плоскі, що виникли у верхньому шарі шкіри, званому епідермісі, так і опуклі, що виникають більш глибоко. Особливу увагу до родимок слід проявляти, якщо їх дуже багато, або в роду існує генетична схильність до захворювання на рак. Таким людям варто регулярно оглядати родимки, уникати потрапляння на них прямих сонячних променів, що теж може спровокувати зростання ракових клітин, і регулярно ходити на огляд до лікаря.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Відомо, що після двох діб після останньої викуреної сигарети, в організмі курця починають спостерігатися позитивні...
Навіть під доброзичливим виглядом іноді ховається підступний ворог. Про це можна запідозрити не відразу, але головне,...
Стан ваших нігтів може багато чого розповісти про здоров'я організму в цілому. Не залишайте без уваги будь-які, навіть...
Scroll To Top