Рекомендуємо прочитати

Чому шкіра старіє? Причини передчасного старіння

article2921.jpg

Краса починається з шкіри. Поки вона підтягнута і здорова, ми не приділяємо їй особливої уваги. Але як тільки вона покривається сіточкою зморшок, багато хто (особливо жінки) починають бити тривогу. Чому ж відбувається старіння шкіри і чи можна його хоч трохи сповільнити?

Шкіра старіє по тим же законам, що й весь організм. Однак, будучи «лінією контакт» з навколишнім середовищем, вона більш схильна до негативного впливу зовнішніх факторів, а тому і втрачає свою молодість раніше інших органів. Вплинути на цей процес можна різними способами: від профілактики до хірургічного втручання.

Про початок процесу старіння говорять наступні внутрішні ознаки:
- Послаблюється кровообіг шкірного покриву;
- Сповільнюється обмін речовин через стінки капілярів;
- Стоншується епідерміс;
- Зменшується пружність шкіри;
- Відбуваються зміни в секреції шкірних залоз.

Крім того, відбуваються і зовнішні зміни. Шкіра стає сухою і легко ранимою, грубіє шкірний рельєф, порушується пігментація. Проявляється сітка вен, а великі судини можуть виступити над поверхнею. Шкіра набуває білясто-жовтий відтінок. Змінюються і шкірні придатки. Волосся рідшає, нігті стають ламкими, деформуються. Все виразніше проявляється картина старості.

Говорячи про старіючу шкіру, ми в першу чергу уявляємо собі мережу зморшок на обличчі, руках, шиї. Але зморшки не завжди свідчать про біологічний вік людини. Часом вони з'являються зовсім з інших причин. Наприклад, через постійне перебування на сонці (це знайомо людям, що працюють на відкритому повітрі). В результаті шкіра втрачає еластичність, втрачає блиск і старіє раніше покладеного терміну. Тому необхідно захищати шкірний покрив від шкідливого впливу ультрафіолету, приховуючи його під одягом або застосовуючи захисні засоби на відкриті ділянки.
Не варто забувати і про внутрішні причини, що провокують появу зморшок. Наприклад, зморшки на лобі можуть свідчити про захворювання шлунка або схильності до стресів. Зайва мімічна активність теж може залишити «слід» на обличчі: «гусячі лапки» в куточках очей через постійне примруження, зморшки на лобі за звички супитися.

До передчасного старіння може призвести цілий ряд зовнішніх факторів:
- Ультрафіолетове світло.
У косметології навіть є такий термін «світлове старіння». Якщо не заглиблюватися в подробиці, то можна сказати, що сонячні промені згубні для колагенових волокон, що відповідають за здатність шкіри зберігати і накопичувати вологу.

- Тривалі стреси.
Адреналін, посилено виділяється при стресі, звужує дрібні капіляри. А це означає, що шкіра не отримає достатньої кількості кисню і, як наслідок, швидше втратить колишню привабливість.

- Погані екологічні умови.
Вихлопні гази, фабричний дим і інші забруднювачі повітря вивільняють велику кількість вільних радикалів. Проникаючи крізь стінки клітин, вони порушують їх нормальну роботу.

- Куріння.
Давно доведено, що шкіра жінок, що палять старіє набагато швидше, і причиною тому всі ті ж вільні радикали.

- Алкоголь.
Він, на відміну від нікотину, розширює судини. Але це не означає, що спиртне може бути корисно для шкіри. Нездоровий рум'янець після міцних напоїв - лише найбезпечніший симптом. Надалі на обличчі можуть з'явитися червоні прожилки. До того ж алкоголь зневоднює тканини і позбавляє їх цінних мінеральних речовин.

- Чай, кава, жирна їжа.
В обмеженій кількості ці продукти нешкідливі. Але зловживання ними може призвести до сумних наслідків для шкіри.

- Малорухливий спосіб життя.

- Недосипання.

- Різкі коливання у вазі.

І хоча механізм біологічного старіння добре вивчений, перемогти його поки не вдалося нікому. Профілактика, як правило, обмежується використанням різних косметичних засобів, зволожуючих верхні шари шкіри, і хірургічним втручанням, в результаті якого збільшується натяг шкіри. Але всі ці способи не зачіпають самого процесу старіння. Проте регулярний косметичний догляд може послужити хорошу службу.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Білизна пігментних плям на тілі є однією з найпоширеніших проблем. Порушення пігментації шкірного покриву, що...
Шкіра є своєрідним відображенням нашого життя: її особливості та структура вказують на вік людини і спосіб життя - це...
Всім відомо, що зморшки з'являються тільки через старіння шкіри, але і від мімічної активності лиця. З часом втрачаючи...
Бронзовий загар чудово виглядає на молоденьких дівчатах, надаючи їм загадковий шарм. Але з віком ставлення жінок до...
Scroll To Top