Рекомендуємо прочитати

Як правильно пити віскі?

article2446.jpg

«Віскі потрібно пити в чистому вигляді» - в один голос кричать панове-гурмани і ті, хто позиціонує себе такими. Однак, не так вже й праві ці сибарити. По-перше, дійсно існують певні традиції вживання віскі. А по-друге, не все те віскі, що так називається.

Спосіб 1. «Чистий»
У чистому вигляді правильно вживати односолодові напої та якісний бурбон. Так відкривається весь букет смаків і ароматів. Поважні «гуру» рекомендують потримати келих з напоєм в руках і розтерти декілька крапель на долоні - вважається, що таким чином розкривається складна гама ароматних відтінків. Однак, здійснювати цю процедуру в третьосортному барі, безумовно, не варто. Те, що подають у середньостатистичному вітчизняному закладі не має нічого спільного з істинним віскі, крім назви.

Спосіб 2. «По-шотландськи»
Шотландці, які знають толк в хороших спиртних напоях, вживають віскі згідно з правилом «5S»: sight - smell - swish - swallow - splash, що в перекладі означає «полюбуйся - вдихни - смакуй - проковтни - розбав». Так, саме «розбав». Шотландці впевнені, що хороший віскі потрібно обов'язково розбавляти водою. Особливо, якщо ви п'єте віскі так званої бочкової фортеці, де вміст алкоголю перевищує 50%. Якщо вживати такий міцний напій без води, то неможливо повною мірою оцінити смаковий букет. Однак, вода з-під крана - тут не підійде. В ідеалі, вода повинна бути джерельна, при чому з того ж джерела, з якого брали воду для виготовлення напою. Але зійде і тала. Але нам, простолюду, шотландський спосіб підходить мало. Тому перейдемо до наступного.

Спосіб 3. «Американський»
Американський спосіб досить простий: додайте у свій стакан лід. Вважається, що додавання льоду популяризувати штучно і підходить тільки для низькоякісних купажних напоїв. Тобто, наш випадок. Гурмани запевняють, що краще випити горілки, ніж шмагати віскі, розбавлений льодом (або, не дай бог, содовий) зі звичайної склянки в третьосортній забігайлівці. Але куди вже цим гурманам до наших зміцнілих організмів? Що нам горілка, коли душа просить свята? Загалом, сипте лід у склянки і пийте - адже без льоду такий напій і не ковтнеш.

Спосіб 4. Irish coffee
Віскі з кавою - у ірландців в пошані. Вони щиро вірять, що такий спосіб вживання віскі не просто дарує приплив енергії, бадьорість і розквіт сил, а й допомагає при застудах, інсультах та інших нехороших спокусах. У кожному разі, це дійсно смачно.

Спосіб 5. Віскі без пива - гроші на вітер.
Все ті ж шотландські метри активно пропагують традицію вживати віскі разом з пивом. Цей спосіб нічого спільного з російською версією вживання горілки не має: осушити залпом 100 мл віскі і запити 0,5 пива - однозначно, не варіант. За правилами потрібно зробити невеликий ковток віскі, а потім - невеликий ковток пива. Шотландці стверджують, що так аромат проявляється яскравіше. Крім того, починаєш відчувати смак життя.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Цікаво те, що дія хорошого віскі благотворно впливає на організм споживача. Напій стимулює творчі здібності, тонізує,...
Чорний чай - це класика як в Англії, так і в Україні. Його люблять багато. Чашечка запашного тонізуючого чаю здатна...
Вийшла вранці в город, і на тому місці, де росте у мене м'ята перцева, побачила темно-бордові цятки. Підійшла ближче і...
Чашечка запашної кави - ось засіб, який нас бадьорить вранці. Кава є популярним напоєм на землі, про який постійно...
Scroll To Top